AÖF Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası 2019

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 4 dakika

Aöf destek, aöf iletişim eskişehir, aöf telefon numarası, aöf çağrı merkezi 444, aöf iletişim 2019

Anasayfa > Genel > AÖF Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası 2019
09 Nisan 2019
410 okunma
AÖF Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası 2019
Okuma süresi: 4 dakika

Türkiye’de Açık Öğretim Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde hizmet sunmaktadır.  Eskişehir Anadolu Üniversitesi 1982 yılında kurulmuş olup,  yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi ve 3 milyona yakın mezunu bulunmaktadır.

Açık Öğretim Fakültesi, uzaktan eğitim sağladığı için çok fazla tercih edilmekte olan bir kurumdur. Bu kalabalık öğrenci kitlesini ve bir o kadar da başvuran öğrenci sayısını düşünürsek AÖF müşteri hizmetleri servisine çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

AÖF müşteri hizmetleri iletişim numarası 2019          sayesinde, öğrenci ve öğrenci adayları tüm talep, istek ve sorunlarını kolayca dile getirip, çağrı merkezi sistemi sayesinde uzaktan kolayca soru ve sorunlarına cevap alabilirler.

AÖF Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak İçin

AÖF müşteri hizmetlerine bağlanmak için, öncelikle Açık Öğretim Sistemi Etkileşim Merkezi telefon numaraları olan 0850 200 46 10 ve 444 10 26 numaraları tercih edilmelidir. Bu numaraları isterseniz sabit hatlarınızdan isterseniz de cep telefonlarınızdan arayabilirsiniz.

AÖF müşteri hizmetleri numarası arandıktan sonra telesekreter sesinin yönlendirmesi ile istediğiniz konu ile ilgili tuşlama yaparak, tüm görüş, öneri ve isteklerinizi iletebilir sorularınıza cevap alabilirsiniz.

AÖF Müşteri Hizmetleri 0850

AÖF müşteri hizmetleri 0850 numaralı hat kullanmaktadır.AÖF müşteri hizmetleri numarası0850 200 46 10’dur. Bu numaraya ulaşamadığınızda ise tercih edebileceğiniz diğer telefon numarası 444 10 26 telefonunu da deneyebilirsiniz. 2 hatta AÖF çağrı merkezi numaraları olup sürekli olarak hizmet sağlamaktadır.

AÖF Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

AÖF müşteri temsilcisine direk bağlanma için herhangi bir tuşlama özeliği belirtilmemiştir. Ancak her çağrı merkezinde olduğu gibi 0’ı tuşlayarak öne geçebilirsiniz. AÖF müşteri hizmetleri iletişim numarası 2019 numaralarından 0850 200 46 10 telefonunun son hanesini 19’a kadar yükselterek denerseniz direk bağlanma daha kolay gerçekleşecektir.

AÖF müşteri hizmetleri 0850hattı dışında 444 10 26 numarasını da deneyerek 0’ı tuşlayıp direk bağlanma gerçekleştirebilirsiniz. Müsait bir müşteri temsilcisi sizinle ilgilenecektir. Yoğun dönemlerde bekleme süresi uzayabileceğinden, beklemeye devam edip yine ulaşamazsanız, farklı numaradan aramaya devam edebilirsiniz.

AÖF Direk Müşteri Hizmetleri

AÖF direk müşteri hizmetleri, daha önceki başlıklarda da açıkladığımız gibi çeşitli çağrı merkezi numaralarından gerçekleşmektedir. Ancak çağrı merkezinin yoğun olduğu zamanlarda ya da çağrı merkezi değil de farklı olarak ne yapabilirim diye düşündüğümüzde ulaşılabilecek farklı servis olanakları mevcuttur.

Basın ve halkla ilişkiler birimine fax ya da e-mail yolu ile ulaşarak, soru ve sorunlarınız hakkında yardım isteyebilirsiniz. Basın ve Halkla ilişkiler fax numarası, 0222 320 07 58’dir. Günümüzde en çok tercih edilen e-mail olduğundan, e-mail adresi ise aofak@anadolu.edu.tr’dir.

Açık öğretim destek sistemi web sitesinden ise, birçok konuda yardım alabilirsiniz.  Destek sisteminde ara butonuna yazdığınız konular hakkında bilgiler direk olarak karşınıza çıkmaktadır. Destek sisteminde ayrıca, duyurular bölümünden, sınavlarla alakalı detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Açık öğretim destek sisteminde ayrıca, en çok sorulan sorular ve yeni eklenen sorular başlığı altında cevabını aradığınız birçok sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.  Destek sisteminde, bağlantılar bölümünden tanıtım videosunu izleyerek yeni başlayacak öğrenciler için ayrıntılı bilgi alması sağlanmaktadır.

Canlı destek bölümüne tıkladığınızda, hafta içi her gün 09:00-12:00 ve 14:00-17:00 saatleri arasında, canlı olarak istediğiniz soruları yönlendirebileceğiniz bir sistem sizi beklemektedir. Bu sistemi kullanmak gerçekten zamandan tasarruf oluşturacaktır. Canlı destek bölümüne giriş yapmak için kullanıcı adı ve parola bilgileri gerekmektedir.

Açık öğretim destek sisteminde, kategoriler bölümünden dikey geçiş, kayıt süreçleri, sınavlar, büro hizmetleri ve daha birçok konuda bilgiler yer almaktadır. Örneğin kayıt süreçleri bölümüne girildiğinde, mezun olabilmek için koşullar, lisans programında okurken ön lisans diploması alabilir miyim gibi birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

AÖF web sitesi üzerinden nasıl öğrenci olabilirim sekmesini tıklayarak da yeni kayıt, ikinci üniversite, dikey geçiş ve yatay geçiş konularında merak ettiğiniz soruların cevabına ulaşabilirsiniz.

AÖF Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

AÖF müşteri hizmetleri çalışma saatleri araştırıldığında hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her gün 24 saat hizmet vermekte olduğunu görüyoruz.  Çağrı merkezleri, öğrenci yoğunluğundan dolayı vardiyalı olarak hizmet vermekte olup günün her saati hizmet sunmaktadır.

AÖF müşteri hizmetleri numarası olan, 0850 200 46 10-19 ve 444 10 26’dan ulaşım yoğun olduğu zamanlar, basın ve hakla ilişkiler birimine mail ya da fax yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. AÖF direk müşteri hizmetleri olarak düşünebileceğimiz web sitesi de çok faydalı olacaktır.

AÖF Müşteri Hizmetleri Arama Ücreti

AÖF müşteri hizmetleri arama ücreti birçok müşteri hizmetleri numaralarında olduğu gibi bulunmaktadır. Özellikle 850’li hatlarda genel olarak ücretlendirme yapılmaktadır. Eğer ücret ödemek istemezseniz basın ve halkla ilişkiler birimine fax ya da mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

AÖF müşteri hizmetleri arama ücretiödememek adına, hafta içi çalışma saatlerinde internet üzerinden canlı destek biriminden faydalanabilirsiniz. Her bilgiyi alamasanız da AÖF bürolarından da birçok işlemi gerçekleştirebilir bazı sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz. AÖF büroları, birçok ilimizde bulunmaktadır. Hafta içi her gün 08:30 ile 17:00 arasında hizmet sunmaktadır.

AÖF Müşteri Hizmetleri Açmıyor

AÖF müşteri hizmetlerine ulaşım konusunda, AÖF müşteri hizmetleri açmıyor başlığı altında birçok şikayet ve bildirim yer almaktadır. AÖF müşteri hizmetleri hafta içi ve hafta sonu 7/24 hizmet vermesine rağmen bu konuda ki yoğunluk sürmektedir.

Mevcut öğrenci sayısı ve başvurmak isteyen öğrenci sayısı yüksek olduğu için, müşteri hizmetlerine ulaşmak isteyen kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu konunun çözümü ile ilgili olarak ulaşabildiğiniz tüm çağrı merkezi numaralarını denemek önemli yer tutmaktadır. Özellikle 0850 200 46 10 telefon numarasından arama yaparken, son haneyi 19 da dahil olmak üzere tüm numaraları deneyerek aramalısınız. Yine de ulaşımda güçlük çekiyorsanız, diğer iletişim kanallarına başvurmanız önemlidir. Çünkü birçok öğrenci özellikle de yeni adaylar canlı destek birimini kullanmadığından telefon yoğunluğuna sebep olmaktadır.

AÖF Müşteri Hizmetleri Bağlanmanın Kolay Yolu

AÖF müşteri hizmetlerine bağlanmanın kolay yolu, öğrenci sayısı arttıkça git gide zorlaşmaktadır. Bu nedenle AÖF müşteri hizmetleri çağrı merkezleri numaralarına yoğunlaşmaktansa öğrencileri farklı kanallara yönlendirmek gerekmektedir. Web sitesi, basın ve halka ilişkiler ve AÖF büroları ile birçok sorunuza cevap alabilirsiniz. Ancak öğrenciler çağrı merkezi ile daha hızlı ve direk hizmet alacağını düşünerek ya da canlı destek birimini hiç kullanmadığı ve bilmediği için AÖF müşteri hizmetleri numaralarını meşgul etmektedirler.

Bu başlık altında yine de çağrı merkezi numaralarını kullanmak isteyenler için detaylı olarak neler yapılması gerektiğini açıklayacağız.

Öncelikle öğrenci ve öğrenci adayları, cep telefonu ya da sabit hatları üzerinden web sitesi üzerinde belirtilen çağrı merkezi numaralarını aramalıdır. Ararken yapılacak adımları her numara için tekrar etmelidir. Arama yapıldıktan sonra telesekreterin sesi duyulduğu an bağlantı geçekleşmiş olur. Bu aşamada hemen 0’ı tuşlayarak ön sıraya geçmeyi deneyebilirsiniz. Eğer müsait bir AÖF müşteri temsilcisi varsa, kısa süre içinde sizinle iletişime geçecektir. Bu şekilde ulaşım sağlayamazsanız tekrar arayıp, telesekreteri dinleyip, hangi konu ile ilgili bağlantı gerçekleştirecekseniz o konuya uygun olarak tuşlama yapılmasıdır. Bu aşamadan sonra müsait temsilci ile iletişime geçebilir ya da kaçıncı sırada yer alıyorsanız bunun bilgisinin size verilmesi ile süreç devam edecektir. Bu aşamada bulunduğunuz sıra numarasına göre, biraz daha bekleyebilir ya da tekrar aramayı deneyebilirsiniz.