E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi MEB 2019

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika E okul veli bilgilendirme sistemi 2019, e okul veli bilgilendirme sistemi 2019 giriş, e okul vbs, e okul veli bilgilendirme sistemi 2019 giriş ekranı

Anasayfa > Genel > E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi MEB 2019
22 Şubat 2019
242 okunma
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi MEB 2019
Okuma süresi: < 1 dakika

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi velilere özel olarak hazırlanan bir sistemdir. Öğrencilerin notları, ortalamaları, sınav sonuçları ve devamsızlıkları gibi konuların girişinin yapıldığı bölümdür.

E okul sistemi hem eğitimciler, hem öğrenciler hem de veliler tarafından sıkça giriş yapılan bir uygulamadır.  Bu sistem öğrencilerin ve velilerin direk olarak not görüntüleme sistemi olarak kullanılmaktadır.

E Okul Veli Bilgi Sistemi Girişi Nasıl Yapılır?

VBS veli bilgi sistemi girişi için öncelikle velilerin resmi web adresi üzerinden sisteme erişim sağlamaları gerekmektedir. Açılan sayfada sağ bölümde yer alan Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş alanına TC Kimlik Numarası, öğrenci okul numarası ve güvenlik kodu kısımlarını doldurun. Eksiksiz ve doğru olarak doldurduğunuzdan emin olun ve sisteme girişi onaylayın. İlk aşamayı tamamladığımıza göre ikinci aşamaya geçebiliriz. İkinci aşamada öğrencinin kimlik ve eğitim bilgileri sorulmaktadır. Bu bölümde istenen bilgilerin tamamını da eksik ve doğru olarak doldurduktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Böylece E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi MEB 2019 konusunda öğrenci hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi MEB

Milli Eğitim Bakanlığı MEB yetkililerinden alınan bilgilere göre Bakanlığın öğrenci ve velilerinin kullanımına sunduğu ve son zamanların en çok tercih edilen hizmetlerinden e okul sistemi aracılığıyla öğrencinin not bilgilerine ait tüm özellikleri velilere bildiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca geliştirilen e okul sisteminde öğrenciye ait olan tüm not bilgilerinin sınav tarihlerinin, devamsızlık bilgilerinin tüm tarihleri yer almaktadır.

Bu sistemde öğrenci ve velilerce son bir yıl içerisinde 1,5 milyar kez giriş yapıldığı saptanmıştır. Girişlerin büyük bir kısmı akıllı telefonlar ve tabletler ile gerçekleştirilmiştir.

MEB E Okul sisteminde öğrencilerin okuduğu kitapları, yazılı ortamları, öğrenci kaydını, nakil işlemlerini, not girişlerini, devamsızlık durumlarını, sınav bilgilerini, merkezi sınavların başvurularını, tercih işlemlerini, haftalık ders programlarını, alınan belgeleri, e karne gibi tüm eğitim bilgilerinin yer aldığını söyleyebiliriz.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi MEB 2019veli bilgilendirmesi için çok büyük katkıda bulunan bir sistemdir diyebiliriz.