Ehys Öğrenci Kayıt Nasıl Yapılır 2019

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Ehys öğrenci kayıt nasıl yapılır 2019, ehys kayıt işlemleri, öğrenci kayıt işlemi ehys

Anasayfa > Genel > Ehys Öğrenci Kayıt Nasıl Yapılır 2019
22 Şubat 2019
411 okunma
Ehys Öğrenci Kayıt Nasıl Yapılır 2019
Okuma süresi: < 1 dakika

Ehys kayıt işlemleri adına Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Sistemi dikkate alınmakta. Yani direk olarak bu sistem üzerinden giriş yaparak kayıt oluşturulabilir. Öncelikle henüz kayıtlı olmayanların talep edilen bilgileri girmesi ve arkasından da aktivasyona geçmesi gerekiyor. Ehys öğrenci kayıt nasıl yapılır 2019 yılında merak edenlere sistem üzerinden sunulan kayıt aşamalarını belirtmek gerekirse;

  • Yeni kayıt oluşturmak için sisteme e-mail adresinizi sunmanız gerekmekte.
  • Mail adresinize gelen aktivasyon linkine tıklamanız ve formu açmanız gerekiyor.
  • Formdan kimlik bilgileriniz eşliğinde kayıt olmanız sağlanır.
  • Devamında sisteme giriş yapanlar harekete geçebilir.

Ehys Kayıt Aşamaları Nelerdir?

Yukarıda belirttiğimiz adımlara bağlı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Portalı sistemine giriş yapılmaktadır. Giriş aşamasında formlardan girilen kullanıcı adı ie şifre talep edilir. Son olarak güvenlik kodu sunmanız halinde giriş yapmanız esas alınır. Bu şekilde ‘EHYS’ tercihinde bulunabilir ve gerekli işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Aşamalı olarak kurs isimlerinin ve diğer bilgilerin girilmesi gerekiyor. Aynı zamanda kursiyer işlem butonları üzerinden ilerleme sağlanmaktadır. Öğrenci bilgilerinin bir sonraki adımda eksiksiz olarak sunulması bekleniyor. Aynı zamanda minimum 15 öğrenci eklemeniz ve onayda bulunmanız önem arz etmektedir. Sonuç olarak tüm bu bilgilerin değerlendirmeye alınması esas alınır.

EHYS Kayıt Onayının Süresi Nedir? 

Öğrenci kayıt işlemlerinin yukarıda sıraladığımız şekilde gerçekleşmesi esas alınır. Bunun dışında işlemlerin müftülük tarafından değerlendirilmesi sağlanır. Özellikle de sınıfların onayı gerçekleşir. Ancak bu onaylamalara bağlı olarak faaliyet gösterilebilir. Onay sürecine yönelik net bir ifade de bulunmak yanlış olacaktır. Yani işlemlerin ne zaman son bulacağı ve onayların verileceği konusunda duyurulara yer verilmektedir.

EHYS Sistemi Kapatıldı Mı?

Birleştirme projesine yer verildiği için Ehys sistemine giriş yapılamıyor. Ancak sistemin kapatılmadığını DİBBYS sayesinde anlayacaksınız. Nitekim sadece EHYS değil aynı zamanda İKYS ile DHYS sistemlerinin de aynı çatı altında toplanması esas alınmıştır. Ehys öğrenci kayıt nasıl yapılır 2019 senesine öğrenmek isteyenler bu nedenle yönetim sistemini öğrenmeli ve harekete geçmelidir. Yani önceden de bildirdiğimi gibi Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Portalı üzerinden kayıt işlemlerine geçilmektedir.