Hafta sonu tatilinde nelere gidilir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika

Hafta sonu tatili için öneriler, 2 günlük tatil için nereye gidilir, hafta sonu gidilecek yerler istanbul, çalışanlar için hafta sonu tatil yapabilecekleri yerler, hafta sonu kaçamağı için öneriler, hafta sonu tatil yerleri, hafta sonu istanbuldan kaçış, haftasonu istanbulda nereye gidilir

Anasayfa > Genel > Hafta sonu tatilinde nelere gidilir
29 Temmuz 2019
104 okunma
Hafta sonu tatilinde nelere gidilir
Okuma süresi: 2 dakika

Hafta sonu yoğun iş temposundan bunalan kişileri hasretle beklediği günlerdir. Biraz nefes almak, stres atmak ve huzura ermek için hafta sonu kaçamakları bireylere çok iyi gelmektedir. Hafta sonunu değerlendirmek isteyen ancak nereye gideceği konusunda kararsız kalan kişiler için rehber yazımız.

  1. Artvin

İç Anadolu bölgesine veya Karadeniz’de yaşıyorsanız Karadenizkaçış noktası olabilir. Artvin uçsuz bucaksız yaylaları, şelaleleri, heykelleri ile Karagöl’de şahane bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Yaylada dinlenebilir, dağlarda yürüyüşe çıkabilir, balık tutabilir ve çay toplayabilirsiniz. Karadeniz yağmuru ruhunuzu dinlendirecektir.

  1. Kapadokya

Hafta sonu gezisi yapılabilecek en güzel yerlerden biri Kapadokya’dır.  Eşsiz gün doğumunu dilerseniz balondan izleyebilir ve kuşlar gibi ruhunuzu özgür bırakabilirsiniz. Geleneksel lezzetleri tadabilir, peri bacalarıyla birlikte sakin bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

  1. Adana

Adana ülkemizde oldukça ünlü bir şehirdir. Hafta sonu değişik bir şehir görmek ve yöresel lezzetler tatmak isterseniz Adana oldukça uygundur. Tarihi kazancılar çarşısını gezebilir, Seyhan barajına karşı kahvenizi içebilirsiniz. Her mevsim sıcak olduğundan kış aylarında da ziyaret edebilirsiniz.

  1. Ayvalık

Keşfedilmemiş onlarca köyü gezerken samimi insanlarla sohbet etmek isterseniz Balıkesir hafta sonu durağınız olabilir. Yaz mevsiminde çok kabalıktır ancak ilkbahar aylarında açan çiçekler ile eşsiz manzarasına varabilirsiniz. Cunda adası, ören ve Akçay gibi beldelerinde mavinin ve yeşilin tadını çıkabilirsiniz.

  1. Mardin

Mezopotamya topraklarında buram buram tarih kokan kilise ve camileri bitişik olduğu Mardin- Midyat sizde derin bir huzur oluşturacak ve iç sesinizi duyacaksınız. Şehrin atmosferini bir kez gören bir daha vazgeçemiyor. Hem dinlenmek hem de yeni bir deneyim istiyorsanız Mardin’i tercih edebilirsiniz.

  1. Cumalıkızık

Bursa iline bağlı Cumalıkızık UNESCO Dünya Miras Listesi’nde de yer alan yaşayan efsanelerdendir. Sokaklarından akan şırıl şırıl sular eşliğinde Uludağ’ın havasında ailenizle keyifli zaman geçirebilirsiniz. İstanbul’a yakınlığı ile de çok fazla ziyaretçi aldığını paylaşmak gerekir.

  1. Ağva

İstanbul’a yakınlığı ile herkesin hafta sonu tatil kaçamağı hayali yerlerden biridir. Göksu nehri üzerinde güneşin hareketlerine şahitlik ederken doğanın ve suyun eşsiz manzarası huzuru bulmanıza yetecektir. Dilerseniz uzun uzun yürüyüşlerde yapabilirsiniz.