İstanbul gezilecek yerler

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika

İstanbul gezilecek yer, istanbulda gezilecek yerler 2019, istanbul gezilecek yerler forum, istanbulda sevgiliyle gezilecek yerler, istanbulda gidilecek yerler, istanbulda kışın gezilecek yerler, istanbulda gezilecek cafeler, istanbulda anne ile gezilecek yerler

Anasayfa > Genel > İstanbul gezilecek yerler
21 Temmuz 2019
306 okunma
İstanbul gezilecek yerler
Okuma süresi: 2 dakika

İki büyük imparatorluğa ev sahipliği yapmış, adına birçok şiir yazılmış ünlü düşünürlerin hayalinde kalmış nice yaşanmışlıkların izi olan İstanbul mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biridir. Napolyon ‘Dünya bir tek ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu’ demiştir. Bu kadar övgüyle bahsedilen bu şehrin gezilecek yerlerini sizler için sıralayacağız. Elbette bu sıralama en ünlü bölgeleri olacak yoksa İstanbul’un kaldırım taşı bile görülmeye değerdir.

 1. Ayasofya Müzesi

Mimarisi ile öne çıkan Ayasofya sahip olduğu mozaikler ve ikonaları ile dikkatleri çekmektedir. Ayrıca yanında yer alan Sultanahmet ile birlikte görülmesi muhteşem bir görüntüye sebep olmaktadır.

 1. Galata Kulesi

İstanbul’un en romantik yapısıdır. Hakkında onlarca efsane türetilmiştir. Galata Kulesi etrafında dilerseniz çayınızı içebilir veya kuleye çıkarak eşsiz İstanbul Manzarası’nı ve Kız Kulesi’ni görebilirsiniz.

 1. Sultanahmet Camii

Bilindik Osmanlı camiilerinden ayrılan özelliği çok ihtişamlı olmasıdır. Caminin minberi, mihrabı ve 6 minaresi ile mutlaka görülmelidir.

 1. İstanbul Arkeoloji Müzesi

İçerisinde Osmanlı’dan ve Cumhuriyet döneminden eserler bulunmasının yanı sıra İstanbul’un tarihini ayrıntıları ile merak ediyorsanız uğramanız gereken yerlerden biridir.

 1. Dolmabahçe Sarayı

İstanbul’da görülecek yerler deyince akla ilk gelendir. Barok stilinde yapılan bu saray bugün müze olarak sergilenmektedir.

 1. İstiklal Caddesi

Taksim turistik alanların başında gelir. Taksimden başlayarak Beyoğlu ve galata kulesi ile sonlanan yürüyüşünüzde İstanbul sokaklarının sırrını ve farklı mimari stillerini gözleyeceksiniz.

 1. Çamlıca Tepesi

İstanbul’un gizli güzellik yerlerinden biridir. İçerisinde sosyal tesis bulunmaktadır ve alternatif sabah kahvaltısı için muazzam manzarası ile durak noktalarınızdan biri olabilir.

 1. Anadolu Kavağı

İstanbul’un içinde yer alan tarihi dokusu ile öne çıkan balıkçı kasabası nasıl olur diye düşünürseniz Anadolu Kavağı kendinizi 17. Yüzyılda hissetmenizi sağlayacaktır.

 1. Kapalı Çarşı

Sadece İstanbul’un değil Dünyanın da nadide çarşılarından biridir.

 1. Pierre Loti Tepesi

Eyüp ilçesinde yer alan bu tepe Haliç manzarasının tüm güzelliğini sergilemektedir.

 1. Boğaziçi Manzarası

Beylerbeyi ve Ortaköy arasında uzanan köprü gece mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

 1. Beyazıt Meydanı

Güvercinlerle dolu şehrin en hareketli noktalarından biridir. Birçok küçük alışveriş noktasıyla süslü bu cadde çınar ağaçlarıyla bezelidir.