Kendi Denediğim Ve Kabul Olan Dua Formülü

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Anında kabul olan mucize dua, yüzde yüz kabul olan dilek duası, kabul olan dualar

Anasayfa > Genel > Kendi Denediğim Ve Kabul Olan Dua Formülü
17 Şubat 2019
2.327 okunma
Kendi Denediğim Ve Kabul Olan Dua Formülü
Okuma süresi: 2 dakika

Kabul olan dua uygulaması kiminin maddi kiminin manevi açıdan rahatlamasını mümkün kılmaktadır. Bu anlamda uygulamayı doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz önem ediyor. Ancak bu şekilde sonuç almanız söz konusudur. Örneğin kendi denediğim ve kabul olan dua formülü hakkında temelde şu detayları dikkate almalısınız;

  • Uygulama için sabah namanızı zamanında kılmanız faydalı olacaktır.
  • Sabah namazı daha uygun olsa da öğle ya da akşam namazından sonra da duaya geçilebilir.
  • Sadece iki rekat hacet namazı ile dua formülüne geçilmekte.

Hacet namazını kıldıktan sonra duanızı arz etmeniz gerekiyor. Ancak bu aşamada dile getirmeniz duayı ezberlemeye özen göstermelisiniz. Ya da direk olarak not alabilir ve namaz sonrasında 41 kere okuyabilirsiniz.

Namazdan Sonra Okunması Gereken Dua Nedir?

Yukarıda belirttiğimiz şekilde sabah namazından sonra dua formülüne geçilmesi daha hayırlı olacaktır. Yani ilk önce 2 rekat hacet namazının kılınması gerekmekte. Hemen arkasından da secdeye varmanız ve duaya yer vermeniz gereklidir.

41 kere olacak şekilde ‘ la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin ‘ zikrinin tekrarlanması esas alınmalıdır. Tam olarak 41 kere bu zikre yer verilmesi halinde duanızı sunabilirsiniz. Yani namaz ile dua neticesinde istediklerini sunmanız gerekiyor.

Namaz İle Dualardan Sonra Ne Oluyor?

Yukarıda belirttiğimiz formülü uygulayanlar ilk önce rahatlama hissine ulaşacaktır. Hatta kimilerinin bu formül neticesinde ağlama isteği dahi olmakta. Öyle ki bu tarz reaksiyonlar neticesinde duanız kabul edilmiş olabilir. Yani namaz bittikten ve dua edildikten sonra ki ruh haline bağlı olarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Dua Uygulamasından Sonra Ne Yapılmalı?

Kendi denediğim ve kabul olan dua formülü neticesinde rahatlama hissi başı çekiyor. Aynı zamanda dua uygulamasının sonunda başka bir fakire ya da sıkıntıdan olan herhangi birine de hayırlı dileklerin iletilmesi gerekiyor. Böylece dilekleriniz kısa süre içerisinde gerçekleşebilir.

İlla sabah namazını takiben bu uygulamaya yer vermeniz gerekmez. Önceden de belirttiğimiz gibi ikindi ya da öğle namazlarınız akabinde de uygulamaya geçebilirsiniz. Aynı zamanda ister 2 isterseniz de 4 rekat olacak şekilde hacet namazı kılabilirsiniz. Buradan tercih size kalmakta. Neticesinde yukarıda belirttiğimiz duayı 41 kere okumanız ve dileklerinizi sunmanız yeterli olacaktır.