Alman Kurdu Fiyatları 2024 Yılı Kaç TL - Şartları Neler

Alman Kurdu Fiyatları 2024 Yılı Kaç TL

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Alman Kurdu Fiyatları 2024 Yılı Kaç TL
30 Ocak 2022
697 okunma
Alman Kurdu Fiyatları 2024 Yılı Kaç TL

Almanya kurdu ne kadar, Alman kurdu 2022 fiyatları, Alman kurdu karakteri ve özellikleri yazımızda yer almaktadır. Alman kurdu fiyatları 2022 yılında 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmekte olup ırkına, eğitime göre fiyatlandırılır.

Alman kurdu fiyatları 2022 yılında da yine birçok faktörden etkileniyor. Her ne kadar bekçi köpeği, sert bir ırk gibi görünse de evcil hayvan olarak tercih edebileceğiniz birçok özelliği taşıyor.

Alman kurdu fiyat 2022’de önceki yıllara göre biraz daha maliyetli fiyatları bulmaya başladı. Bu ırkın tüy rengi, yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu gibi birçok etken, fiyatlarının yükselmesinde büyük faktör oluyor.

Alman Kurdu Yavru Fiyatları 2022

Dünyanın en popüler köpek ırklarından olan Alman kurdu fiyat 2022 yılında ortalama yavru fiyatları 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişen fiyat aralığına sahiptir. Dünyanın en zeki köpeği unvanına sahip olması da şaşırtıcı değildir.

  • Çok sosyal yapıya sahip olması, mükemmel bir aile hayvanı olmasını sağlıyor.
  • Sahip oldukları zekâ ve bağımsızlık nedeniyle, eğitimleri zorlayıcıdır.
  • Küçük yaşlarda sosyalleşen Alman kurtları, yalnız kalmaktan hoşlanmazlar.
  • Kendinden emin olması, meraklı olması da bu ırkı ailelere oldukça yakın hale getiriyor.

Yavru Alman kurt köpeklerinin fiyatlarında, itibarlı yetiştiricilerin de büyük etkisi bulunuyor. Bu yüzden fiyat araştırması yapılırken, bu kritere dikkat etmek önem kazanıyor.

Alman Kurdu Evde Bakılır mı?

Alman kurdunun kökenleri çok eskiye dayanmasına rağmen, popülerliğinden bir şey kaybetmeyen bir ırktır. Ortalama 8 yıl ile 13 yıl arasında yaşarlar. Alman kurdunun uysal yapıya sahip olması, evde bakılıp büyütülmesi için önemli bir avantajdır.

Ancak kurt türüne ait olduklarından dolayı; düzenli yürüyüş yapmaları, toprakla sürekli temas etmeleri ve egzersizlerini ihmal etmemeleri önemlidir. Bu yüzden apartman dairesinde değil, bahçeli evlerde beslenmesi çok daha iyidir.

Alman Kurdu Fiyatları Sahibinden

Alman kurdu fiyat 2022 yılında biraz daha maliyetli gibi görünse de bekçilik yeteneği, sadakatli olması, cesareti ve itaatkâr yapısı, Alman kurtlarının sahiplenilmesini de ön plana çıkarıyor.

Alman kurtlarına sahibinden ulaşmak da oldukça önemlidir. Böylece fiyatlar konusunda çok daha esnek olacaktır.