Pişman ettirip özür dilettiren dua | Pişmanlık duası var mı? - Şartları Neler

Pişman ettirip özür dilettiren dua | Pişmanlık duası var mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 3,53 out of 5)
Loading...

Yaptığına pişman ettiren dua, pisman ettirip ozur dilettiren dua, sevdiğinin pişman olup geri gelmesi için dua, vicdan azabı çekmesi için dua

Anasayfa > Genel > Pişman ettirip özür dilettiren dua | Pişmanlık duası var mı?
16 Şubat 2019
62.649 okunma
Pişman ettirip özür dilettiren dua | Pişmanlık duası var mı?

Sizi üzen kişinin büyük bir pişmanlıkla geri dönüp araması için dua etmek yapacağınız en doğru tercihtir. Çoğu zaman sevdiğimiz insanlarla fikir uyuşmazlığı, yanlış anlamalar veya gösterilen sadakatin kötüye kullanılması gibi durumlardan dolayı kalbiniz kırılabilir. Bu nedenle araya soğukluk, hüzün ve özlemler girer. Sevgilimiz, arkadaşımız, kardeşimiz ya da ailemizle olan bu tatsızlıklardan dolayı canımız sıkılıp üzülürüz. Bu nedenle Allah’a sığınarak dualar ederiz. Fakat öyle bir dua vardır ki o da sizi üzen kişiyi pişman ettiren dua olarak söylenebilir. Bu duayı ettiğinizde pişman olup dönmesini ettiğiniz kişi size döner.

Pişman ettirmek için dua; 

Mübin duası dilek duasıdır. Birinin size yaptıklarından pişman olmasını istemek de bir dilektir.

Sübhane’l-müneffisi an külli medyun. Sübhane’müferrici an külli mahzun. Sübhane’l-muhallisi an külli mescun. Sünhane’l-alimi bi külli meknun. Sübhane men cealae hazainehu beyne’l-kafi ve’n-nun. Fe iza kada emren fe innema yekulü lehı kün feyekun. Fa sübhanellezi bi yedihi melekutü külli şey’in ve ileyhi türceun.

duasını okuyabilirsiniz.

Bunun etkili olması için;

 • Önce abdest alın.
 • İyi şekilde kapanın.
 • Allah’tan günahlarınız için af dileyin.
 • Sonra sizi selamete erdirmesini isteyin.
 • Yasin suresini okumaya başlayın.
 • Önce Türkçesini sonra arapçasını okuyup Allah ne diyor iyice kavrayın. Böylece arapçasını daha içten okursunuz.
 • Yasin okurken mübin kelimesi ile karşılaşacaksınız. Her mübin kelimesine geldiğinizde yukarıdaki mübin suresini okuyun.

Yasin’de geçen mübin kelimeleri;

12 -17 -24 -47 – 60 -69 ve 77. ayetlerde yukarıdaki duayı okuyun. Yasin suresine buradan ulaşabilirsiniz. https://sartlari.com/yasin-suresi-okunusu-arapcasi-turkcesi-anlami/

Sizi Üzen Kişinin Pişmanlıkla Dönmesi İçin Dua | Yaptığına pişman ettiren dua

Dua sadece Arapça sözlerden ibaret değildir. Bir duayı ederken gerçekten istemek ve o duayı içten istemek gerekmektedir. Aslında en büyük dua sadece Allah’tan hayırlısını istemektir. Fakat kalbimiz kırıldığında karşımızdaki kalbimizi kıran kişinin bu durumdan utanç duymasını ve pişman olup bize geri dönmesini duygusal bağlarımızın güçlü olmasından dolayı istemekteyiz. Sevdiklerimiz kalbimizi kırdığında tesiri güçlü olacak dualar elbette vardır. Bu duaları kalpten ettiğimizde Allah elimizi açtığımızda bizi boş çevirmeyecektir.

Pişman ettirmek için 2. dua;

Bismillahirrrahmanirrahim.

 1. Allahümme enzil aleyna devletin min devletik.
 2. Kudratin min kudratik.Nı’metin min nı’metik.
 3. Rizkan min rizkık.
 4. Sirran min sirrik.
 5. Sitran min sitrik.
 6. Beraketen min beraketik.
 7. Kiramen min kerametik.
 8. Allahümme afina min külli belain ve kadain ve meradin muhtelifin bi rahmetike ya erhamer rahimin.
 9. Vel hamdü lillahi rabbil alemin.
 10. Ya hafiyyel eltaf.Neccina mimma nehaf.Ya Allah ya Allah Ya Allah Ya Muhammed salellahü aleyhi ve sellem.

Bu dua da dilek duasıdır. Devlet duası olarak bilinir.  Sabah namazından sonra 3 kez okunduğunda dilediğinizin kabul olacağına emin olabilirsiniz.

Bizi Üzen Kişinin Pişman Olması İçin Hangi Dua Edilir?

Gerçekten sevgiyi hissetmek ve kalbimizin kırılmış olması karşımızdaki kişinin aslında bizim için ne kadar önemli ve değerli olduğunu bize göstermektedir. Bu nedenle o kişinin kalbimizi ne kadar kırmış olmasına değil bize pişmanlıkla hatasını anlamış olarak dönmesini isteriz. Bu nedenle de sizi üzen kişiyi pişman ettiren dua arayışlarına gireriz.

Dua kalpten istenen ve içten gelen bir istektir. Duaların kötü bir emeli yoktur. Yani dua ve beddua arasındaki ince çizgide durmaz. Bizi üzen kişinin kalbimizi iyileştirmesi için ettiğimiz dua masum bir yakarıştır.

Allah kullarının dua etmesini ve O’ndan yardım istemesini sever ve el açıp istekte bulunan kullarını geri çevirmez. Bu nedenle sizi üzen kişi her kim olursa olsun Allah katında üzdüğünü anlaması ve pişman olarak size geri dönmesi dualarla mümkündür. Size fiziksel veya psikolojik olarak zarar veren kişilerin vicdan azabı çekmesi için çeşitli dualar okunabilir. Bu dualar zararsızdır.

Seni Kıran Birini Nasıl Pişman Edersin? Etmeli misin?

Rab seni inciten kişiyi, seni yaralayan kişiyi bana şikayet et ama bu konuda senin bir suçun yoksa demiş…

Seni inciten birini nasıl pişman edersin sorusunun cevabı şu noktalardan oluşabilir:

İntikam hakkında düşünmeme;  Bir kişi, kendisine yakın biri onu incitse bile asla intikam düşünmemelidir.

Yaralının bu yaradan dolayı acı ve üzüntü duyduğu kesindir. Bu nedenle yaralılar, yaralılara onsuz daha iyi olacağına dair önemli bir mesaj vermelidir. Hatta aşağıdaki fikirleri de takip edebilir.

Tamamen ihmal Hiç şüphe yok ki, görmezden gelmenin büyük bir psikolojik etkisi vardır, incinmiş kişi görmezden geldiğinde garip bir şey olduğunu hissedecektir.

Hatta yaralı kişinin kendisini tamamen unuttuğunu düşünmeye başlayacak, özellikle de incinme konusunda dikkatsiz davrandığında.

Sosyal Medyada Etkileşim

Sosyal medya şu anda çok önemli ve hatta bazı ilişkilerde önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle, sosyal medyadaki etkinliğinizi artırmalısınız, çünkü bu, suçluya hayatınızın onsuz sorunsuz devam ettiğini hissettirir ve bu da kalbinde kıskançlığı ateşleyebilir.

Dış görünüşe dikkat edin

Dış görünüşe dikkat etmek önemlidir, çünkü bazı insanlar kendilerine yakın biri tarafından yaralandıklarında dış görünüşlerini görmezden gelmeye başlarlar, bu da başlarına gelenlerden ne kadar etkilendiklerini gösterir.

Bu nedenle, mağdurun yaptığının değersiz olduğunu hissetmesi için her ayrıntıya dikkat edilmelidir.

Mesafe

Acı çeken kişiyle tüm teması tamamen kesilmelidir, çünkü hayatında ondan tamamen ayrıldığınızı hissettiğinde, üzgün hissedecektir.

Sosyal Durum Aktivasyonu

Yalnız bir insansanız, bunu değiştirmeye ve yeni arkadaşlar edinmeye ve onlarla takılmaya başlamalısınız ve bu şüphesiz sizi çok daha iyi hissettirecektir. Boş zamandan kaçının. Herhangi bir boş zaman varsa, yeni bir hobi veya o zamanı tamamen dolduran herhangi bir aktivite aramak tercih edilir. Çünkü bu psikolojik durumunuza yansıyacak ve ezici bir mutluluk hissine neden olacaktır. Ayrıca incinen kişi sizin başka biri olduğunuzu görecek ve sizi incittiğine pişman olmasını sağlayacaktır.

Kendine Güveni Artırmak

Acı asla zayıf hissetmemeli, senin hala güçlü olduğunu gördüğünde, onu görmediğini ve onsuz güçlü hissettiğini hissedecektir. Tüm bu noktalar dikkate alınmalı ve buna göre hareket edilmelidir, çünkü intikam hakkında düşünmeyi ve o kişiyi incitmek istemeyi bırakacaktır. Yaralının yara ile aynı duyguyu hissetmesi için çoğu zaman yaralının intikam duygusu duyduğuna şüphe yoktur. Ama sevgili okur, gerçekten intikam alırsan hiçbir haz duymazsın ve ruhun sakinleşmez, en iyisi tamamen uzaklaşıp başkalarıyla yeni bir hayata başlamaktır.

Birinin Size Yaptıklarından Pişman Olması veya Cezasını Bulması İçin Dua

Dua 1; Allah’ım, ben senin kulunum, şu şu kulunun oğlu, şu şu kadının oğlu, perçem senin elinde, hükmünde geçmiş, hükmünde adalet, senin adını verdiğin her isimle Senden istiyorum. Kendinle veya Kitabında indirdin veya yarattıklarından birine öğrettiğin veya ilminde muhafaza ettiğin Kur’an’ı kalbimin baharı, gönlümün nuru, hüznümü giderendir. Ve sıkıntı ve kederimin gidericisidir. Beni bu şekilde üzenleri sen de üz. / ya da beni üzdü ve pişman olmasını sağla.

Dua 2; Allah’ım, kaygıdan ve kederden, acizlikten ve tembellikten, cimrilikten ve korkaklıktan, borç yükünden ve insanlara galip gelmekten sana sığınırım. Beni üzenleri perişan et.

Dua 3;Büyük, Hakim olan Allah’tan başka ilah yoktur, göklerin ve yerin Rabbi ve Büyük Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka ilah yoktur. Sen bana düşmanlarımın üzüldüğü günü göster Rabbim.

Dua 4;Yunus peygamberin; balinanın karnındayken duası: Senden başka ilah yoktur, hamdolsun sana, çünkü ben zalimlerdendim.

Dua 5;Mısranın duası: Allah’ım senin rahmetini umarım, beni göz açıp kapayıncaya kadar kendi halime bırakma, bütün işlerimi düzelt, Senden başka ilah yoktur.

Dua 6; Allah, benim Rabbimdir, O’na hiçbir şeyi ortak koşmam.

Dua 7;Ey Allah’ım, yedi göğün Rabbi, büyük arşın Rabbi, bizim Rabbimiz ve her şeyin Rabbi, sen zahirsin, senin üstünde hiçbir şey yok ve sen içsin ve altında hiçbir şey yok, vahyin vahyi Tevrat, İncil ve Kura. Senden önce hiçbir şey yok, sen ahirsin, senden sonra da hiçbir şey yok.

Dua 8;Allah’ım, hamd sana mahsustur, senden başka ilah yoktur, göklerin ve yerin ihsan sahibi, izzet ve izzet sahibi, ey diri, ey ebedî, senden istiyorum.

Dua 9;Allah’ım, helalinle beni haramlardan koru ve senden başkasından lütfunla bana yeter

Dua 10;Allah’ım sen mülkün hükümdarısın, mülkü dilediğine verirsin, dilediğinden kralını alırsın, dilediğini aziz edersin, dilediğini rezil edersin, elinde hayır vardır. Sen her şeyin üzerindesin. Bana bunları bunları bunları ( ne olduğunu anlatınız)) yapanları sen cezalandır.

Cabir bin Abdullah’tan rivayet edildiğine göre, Allah ondan râzı olsun, şöyle buyurmuştur:

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: Günah için dua etmedikçe veya akrabalık bağını kesmedikçe, dilediğini yapar veya onun gibi kötülüğü ondan alıkoyar.”

Ubeyy bin Kaab, Allah ondan râzı olsun, Rasûlullah’ın (s.a.v.) şöyle buyurduğunu rivayet etti:(Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem, gecenin üçte ikisine kadar dua eder ve ayağa kalkar ve “Ey insanlar Allah’ı anın. Allah’ı zikredin” derdi. Çeyrek vakitte dua etsem dedim “Ne istersen, artırırsan senin için daha hayırlıdır.” Yarım dedim. “Nasıl istersen, artırırsan senin için daha hayırlıdır” dedi. Üçte ikisi dedim.” “Ne istersen, artırırsan senin için daha hayırlıdır” dedi.

Yani ne kadar çok dua ederseniz, duanızın göklere yükselme şansı daha çok artar.

Cani yanan hangi duayi okusun?
La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim
Haksızlığa uğrayan insan nasıl dua etmeli?
La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym
Kahır duası ne için okunur?
“Ya Kahhâr celle celâlühû”
Doğruyu söyletme duası nedir?
Bismillâhirrahmânirrahîm ve sallallâhü alâ seyyidina muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellem.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/sizi-uzen-birine-okunacak-dua/

https://sartlari.com/deli-divane-asik-ettiren-dua/

https://sartlari.com/dunyanin-gunes-etrafinda-bir-tam-donusune-ne-denir/

https://sartlari.com/kulak-kristalleri-neden-oynar/

https://sartlari.com/category/unlu-sozleri/anton-cehov-sozleri/