Amazonlar Gerçek Mi, Gerçekten Var mı? - Şartları Neler

Amazonlar Gerçek Mi, Gerçekten Var mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Amazonlar gerçek mi sorusuna karşılık bu bulguların var olması büyük önem arz etmektedir. Anaerkil bir yapıyı benimsemiş olmalarından dolayı her türlü ihtiyaçları adına birbirlerinden destek olmakta hatta ihtiyaçları adına savaşmakta oldukları söylenmektedir.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Amazonlar Gerçek Mi, Gerçekten Var mı?
17 Ocak 2024
113 okunma
Amazonlar Gerçek Mi, Gerçekten Var mı?

Mitolojiye göre amazonların anlamı savaşçı kadınlardır. Nitekim bu yapıya sebep olan bir kaç tane etken söz konusudur. Bunlardan birisi amazon kadınları ulusu ortaya çıkmadan önce yapılan bir katliamda erkeklerin öldürülmesidir. Nitekim erkeklerin yokluğundan dolayı kadınlar güçlü bir role bürünmüş ve silahlanmıştır. Bunun yanı sıra köle olarak kullandıkları erkeklerin Zeus’ a bağlandıklarını ve bu konuda övgüler yaptıklarını duydukları için sinirlenmiş ve erkeklerin tümünü öldürmüştür. Bu katliamlar sonucu da ülkelerine kesinlikle erkek girilmemesini sağlamışlardır. Bu savaşçı ve barbar Amazon kadınları uluslarını korumak adına her türlü riski göze almış ve çatışmalara girmiştir. Haklarında yapılan araştırmalara göre mezarlarında da çeşitli dövmelere sahip oldukları ve atları ya da değerli eşyaları ile gömüldükleri kanıtlanmıştır. Amazonlar gerçek mi sorusuna karşılık yapılan araştırmalar sonucu evet cevabı verilmektedir.

Amazon Mitleri

Anadolu’ da özellikle Mora Yarımadasında Amazonlara dair pek çok resim ve kabartma taşlar söz konusudur. nitekim Amazonlar gerçek mi sorusuna karşılık bunlar da ele alınmaktadır. Yapılan fosil araştırmaları da kanıt niteliğindedir. Amazonların elinde bulunan iki ağızlı baltalarda simgesel olarak pek çok alanda yer almaktadır. Amazonlar gerçek mi sorusuna karşılık bu bulguların var olması büyük önem arz etmektedir. Anaerkil bir yapıyı benimsemiş olmalarından dolayı her türlü ihtiyaçları adına birbirlerinden destek olmakta hatta ihtiyaçları adına savaşmakta oldukları söylenmektedir. Kendi ülkelerine dair yapılan saldıralara çok güçlü bir şekilde karşılık verdiler ve korumaya geçtiler. Nitekim bu tutumlarından dolayı komşu ülkelerini de bir hayli etkiledikleri söylenmektedir. Kendilerini Kyble ve Artemis boyunduruğu altına almışlardır. Ve tek kabul ettikleri tanrılar olarak onları esas almışlardır. Var olan inançları ve güçleri sayesinde hayatta kalma mücadelesi vermişlerdir.

ilginizi çekebilir; https://sartlari.com/cinlerin-kani-var-midir/