Ankara/Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi - Şartları Neler

Ankara/Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Ankara/Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Ankara içerisinde yer alan ve özellikle sahipsiz hayvanların sağlık işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla kurulmuş bir kuruluştur.

Anasayfa > Tanıtım > Ankara/Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi
02 Ekim 2023
390 okunma
Ankara/Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Ankara/Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, Ankara içerisinde özellikle Çankaya ilçesinde buradan sahipsiz köpeklerin hem veteriner hizmetleri hem de sahiplendirme gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi amacıyla kurulmuştur. Belediye tarafından yönetilmekte olan bu barınak Türkiye’nin en büyük hayvan barınağı olarak hizmet veriyor. Ziyaret saatleri çarşamba ve pazar günleri sabah 10:00 – 12:00, öğleden sonra 13:00 – 15:00 saatleri arasındadır.

Ankara/Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Nerede?

Belediye sunmuş olduğu bu hizmet kapsamında Ankara içerisinde bulunan sahipsiz sokak hayvanlarının toplatılması, kısırlaştırma, aşılama, küpeleme, hızla alındığı ortama geri bırakma, uygulamalarda STK’larla işbirliği ve ortak çalışmalar yapma ve popülasyonu dengeleme çalışmaları bulunuyor.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi barınak hizmetleri olarak bulundukları adres Yeşilkent Mahallesi, 555. Cadde No:86 Çankaya / Ankara şeklindedir. Dileyen kişiler adresi kullanarak barınakları çalışma saatleri içerisinde uygun olarak ziyaret edebilir.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi İletişim

Çankaya Belediyesi tarafından oluşturulmuş olan ve günümüzde hâlâ aktif bir şekilde kullanılan barınak, iletişim için telefon numarasına sahip. Bu barınağa ulaşım sağlamak isteyen kişiler 444 06 01 numaralı telefonu kullanabilir. Aynı zamanda bu telefon barınak, ilaçlama birimi ve veteriner işleri müdürlüğü için geçerli bir telefondur.

Belediye tarafından işletilmekte olan bu barınak için başka bir iletişim bilgisi bulunmuyor. Kişiler yalnızca telefon numarası ya da doğrudan adresi üzerinden sahipsiz sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezi ile görüşme sağlayabiliyor.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Ankara/Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Ankara/Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Yorumları

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi hakkında yapılmış olan yorumlarda bahsedilen genel olarak durumlar şu şekilde;

  • Birçok kişi barınağı ziyaret ettiğinde ortamının çok iyi olduğunu ve temiz bir ortamda köpeklere bakıldığını söylüyor. Barınak kendi içerisinde vermiş olduğu hizmet kapsamında düzgün ve iyi düzeyde olan bir barınak olarak değerlendiriliyor.
  • Barınak içerisinde verilen hizmet iyi bir şekilde değerlendirilirken bu rehabilitasyon merkezinin arayarak ulaşım sağlayan ya da sahipsiz hayvanları ihbar eden kişiler ilgisiz olduklarını söylüyor.
  • Bazı kişiler ise ilk başta köpekleri çok severek ve içleri rahat bir şekilde gönderdiklerini belirtiyor. Ancak daha sonra köpekler hakkında bir bilgi alamadıklarını ve takip işlemlerinin içeride son derece zor olduğunu bu nedenle de güvenlerini kaybettiklerini söylüyor.
  • Bazı kişiler buradan köpek sahiplendiklerini ve verdikleri hizmetin iyi olduğunu belirtmiş. Ziyaretlerini de kimi zaman çocukları ile yaptıklarını söylüyor. Olumlu değerlendirmeler bulunuyor.

Yapılan yorumlar kapsamında barınak içerisinde bulunan hizmetin iyi olduğunu söylemek mümkün ancak barınak tarafından verilen hizmet kolay ulaşılabilen bir hizmet olarak değerlendirilmiyor. Alınmış olan köpeklerin daha sonra takiplerin yapılamadığı gibi bazı kişiler yardım alamadıklarını belirtiyor.

Ankara/Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Mama Bağışı Kabul Ediyor mu?

Belediyeye bağlı olarak sahipsiz köpekler için rehabilitasyon ve bakım hizmetini sağlayan bu alana mama bağışı kabul edilmiyor. Belediye tarafından mamalar sağlandığı için kişilerin bu alanda mama bağış yapması için oluşturulmuş bir platform ya da doğrudan bir bağış hizmeti yer almıyor.

Yorumları içerisinde bazı kişiler de mama bağışı yapmak istediklerini ancak bu bağışlarının kabul edilmediğini belirtiyor. Bu nedenle mama bağışı yapmak isteyen kişiler daha çok bu bağışları kabul eden ve ihtiyaç duyan kurumları yaparsa yapmış oldukları bağışlar çok daha işlevsel olacaktır.