Ares Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı? - Şartları Neler

Ares Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Ares gerçek mi ? sorusu dahilinde de günümüzde bu bu tanrı üzerine yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi birbirinden farklı söylemler içeren kaynaklar oluşturulmaktadır.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Ares Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı?
19 Aralık 2023
136 okunma
Ares Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı?

Ares gerçek mi? sorusu üzerinden günümüzde birbirinden farklı cevaplara rastlamanız mümkün olabilir. Özellikle de Yunan Mitolojisi’ nde savaş tanrısı olarak bilinen ve Zeus ile Hera’ nın oğlu olan Ares; eski dönemlerden günümüze dek geçen süre zarfı içerisinde farklı kitaplar, filmler ve oyunlara konu olmayı başarmıştır. lakin Ares gerçek mi? sorusuna yanıt olarak Athena ile karşılaştırma yaparak ilerlememiz de mümkün olabilir. Çünkü gerçekten de Ares Athena’ da bulunan barış sevgisinin aksine tamamen savaş yanlısı bir yapıya sahip olmaktadır. Mitolojide de genellikle Athena ile girmiş olduğu mücadeleler ve Afrodit ile gerçekleştirmiş olduğu küçük kaçamaklarla anılır. Sparta’ nın da baş tanrıçası olarak bilinen Ares’ in Herkül’ ün üzerine saldırması ve sergilemiş olduğu mücadeleden hüsranla ayrılması da Yunan tanrılarının içerisinde en fazla utanç duyulan tanrı olarak bilinmektedir. Genellikle kimsenin sevmediği ve bulunmuş olduğu ortamdan da bir an önce uzaklaşmaya çalıştığı Ares için tunçtan bir küp içerisinde 13 ay hapis olarak bekletildiği de söylenmektedir.

Ares Gerçek Mi; Günümüzde Ares’ e Olan Bakış

Ares gerçek mi ? sorusu dahilinde de günümüzde bu bu tanrı üzerine yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi birbirinden farklı söylemler içeren kaynaklar oluşturulmaktadır. Bazı kaynakların kurgusal, bazılarının ise efsanelere dayalı olarak şekillenen bilgilerle ilerlediğini de eklemek isteriz. Bu sebepten dolayı da her mitolojik tanrı ve öyküde olduğu gibi Ares içinde gerçeklik payının çok az olduğunu belirtmemiz mümkün olabilir. Çünkü yunan mitolojik evrelerinde günümüzdeki genel gidişat ile benzerlik gösteren birbirinden farklı kaynaklar bulunmaktadır. Bu kaynaklardan yola çıkarak da Ares’ in gerçek olmadığını ve sadece efsanelerle hayat bulduğunu söyleyebiliriz.

ilginizi çekebilir; https://sartlari.com/yeniden-dirilecegine-inanan-bir-insanla-inanmayan-bir-insan/