Atlantis Gerçek Mi, Gerçekten Var mı? - Şartları Neler

Atlantis Gerçek Mi, Gerçekten Var mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Atlantis gerçek mi sorusu da bu zorlu aşamalardan dolayı net bir cevaba kavuşamamıştır. Araştırmalar ünlü kişilerce devam etmektedir.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Atlantis Gerçek Mi, Gerçekten Var mı?
07 Şubat 2024
172 okunma
Atlantis Gerçek Mi, Gerçekten Var mı?

Daha çok Platon’un ele aldığı batık bir kıta olarak karşımıza çıkmaktadır. Atina’yı feth etmek amaçlı savaşan lakin sonucunda hüsranla karşılaşıp bir günde okyanusa batan bir efsane olarak anılmaktadır. Platon’ un fazlasıyla yer vermesinden dolayı da kendi teorilerini ele aldığı bir sistem olarak görülmektedir. Platon politik teorilerini bu yolla aktarmakta aynı zamanda da eski hikayelerin sentez edilmesi sonucu Atlantis efsanesi ortaya atmaktadır. Bir yanardağ patlaması sonucu da okyanusun dibine kaydığı söylenmektedir. Şehir ya da uygarlıktan ziyade kıta olarak da ele alınmaktadır. Atlantis gerçek mi sorularına karşılık araştırmalar devam etmektedir.

Atlantis Adası

Sürekli olarak kıtanın konumu adına yeni fikirler ortaya atılmaktadır. Bunlar arasında en güçlü bulgu ise Sarmas’ a aittir. Uzun süreli araştırmalar yapan Sarmast’ a göre Atlantis kıtası Suriye ve Kıbrıs arasında bir yerde yer almaktadır. Bu kıtanın üst kısmını ise Kıbrıs oluşturmaktadır. Bu fikir fazlasıyla kabul görse de henüz kanıtlanmış bir duruma sahip değildir. Akdeniz üzerinde olduğu varsayılan Atlantis gizemini halen korumaktadır. Atlantis gerçek mi sorusuyla karşımıza gizemli bir uygarlık tanımı gelecektir. Üzerinden çok uzun bir zaman geçmesi sonucu süreklendiği ve konumunu değiştirdiği belirtilmektedir. Atlantis gerçek mi sorusu da bu zorlu aşamalardan dolayı net bir cevaba kavuşamamıştır. Araştırmalar ünlü kişilerce devam etmektedir. Helenistik Çağa denk gelen bu uygarlık adına pek çok rivayet söz konusudur. Nitekim ortaya net birşey atılmadığı sürece bu rivayetler de günden güne artış gösterecektir. Amerika Ulusal Okyanus Ve Atmosfer İdaresi’nin verileri ışığında ilerlemeler devam etmektedir. Nitekim bu uygarlığa dair ulaşım sağlandığında gerekli fosil örnekleri sonucunda tüm detayları ön plana çıkacaktır. Atlantis gizem bir uygarlık olarak  anılmaya devam etmektedir.

ilginizi çekebilir; https://sartlari.com/asik-olmak-gunah-midir/