Bebeğin Güzel Yüzlü Olması İçin Esmaül Hüsna - Şartları Neler

Bebeğin Güzel Yüzlü Olması İçin Esmaül Hüsna

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Ailenin göz nuru olan bebeklerin fiziksel özelliklerinin güzel olması için okunabilecek birçok dua bulunuyor. Her gün bebeğin güzel yüzlü olması için Esmaül Hüsna okuyabilirsiniz.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Bebeğin Güzel Yüzlü Olması İçin Esmaül Hüsna
25 Eylül 2023
414 okunma
Bebeğin Güzel Yüzlü Olması İçin Esmaül Hüsna

Ebeveynlerin en çok önem verdiği şeyler arasında güzel bir geleceğe ve yüze sahip bir bebek yetiştirmek bulunuyor. Bebeğin güzel yüzlü olması için Esmaül Hüsna okumak, Allah’ın güzellik bahşetmesini istemek yapılabilecek en doğru şeylerin başında geliyor. Hayatı boyunca çok güzel bakışlarıyla, duruşuyla ve diğer fiziksel özellikleriyle; nur yüzlü olduğu her halinden anlaşılan bebekler için dua edebilirsiniz. Düzenli olarak zikir çekmek, Allah’ın kabul edebileceği çeşitli duaların ardından yüzlerce kez Allah’ın adını anmak, güzel yüz isteğinin gerçeğe dönüşmesini sağlayacaktır.

Bebeğin Güzel Yüzlü Olması İçin Hangi Esmaül Hüsna Okunur?

Çocuklarının dünyaya geldiği ilk andan itibaren bahtının güzel olmasını, yüzünün güzel olmasını, mutlu olmasını önemseyen aileler birbirinden farklı dualar edebiliyor. Bu dualar her zaman için Allah’ı anmaya, onun istediği gibi bir kul olmaya, onun kurallarına ve dünyada nasıl bir yaşam sürülmesi gerektiğine uygun hareket etmeye bağlı oluyor. Allah’ın haram kıldığı şeyleri yapmadan; şirk koşmadan ve onun belirlediği şekilde yaşam sürmeye başladığınız takdirde çocuğunuz için de çeşitli isteklerde bulunabilirsiniz. Bebeğin güzel yüzlü olması için Esmaül Hüsna okumaya başlamak, her gün ve günde en az iki kez olacak şekilde okumanız halinde çocuğa tesit etmeye başlayacaktır.

Ya Musavvir esmasını içinizden geldiği kadar okuduktan sonra bebeğinizin güzel yüze ve fiziğe sahip olmasını istediğiniz bir dua edebilirsiniz. Dua ettikten sonra, sabah ve akşam vakitlerinde Allah’a yalvarma ve hayatı gibi yüzünü de güzelleştirmesini isteme hakkına sahipsiniz. Mental olarak güçlü bir çocuk yetiştirmek, dayanıklı ve karakteri güzel bir çocuk olmasını istemek için dua edebileceğiniz gibi; yüzünün ve diğer özelliklerinin güzel olmasını da talep edebilirsiniz.

Bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da sizin tesir edemeyeceğiniz özel durumlar için Allah’tan yardım dileyebilirsiniz. Sabah ve Akşam günde iki kez Ya Musavvir Esmaül Hüsnasının okunması, her gün Allah’ın anılması gerekiyor. Bebeğine, kendisine ve çevresindeki diğer insanların yüz güzelliğine yönelik dualar eden herkesin ihtiyaçları Allah tarafından karşılanabiliyor.

Fiziksel özellikleriyle, davranışlarıyla, yüzüyle ve gülüşüyle insanları kendine hayran bırakacak; samimi ve zeki bir çocuk yetiştirmek için Allah’tan yardım isteyebilirsiniz. Güzellik için Esmaül Hüsna okumak, hayatınızda yapabileceğiniz en iyi şeylerin başında gelir. Çocuğuna değer veren, Allah’a olan sevgisini çocuğuna da yansıtmak isteyen, onun da güzel bir mümin olarak yetişmesini sağlayacak annelerin istekleri karşılanabiliyor.

Kainatta her insanın farklı fiziksel özellikleri ve davranışları olabileceği için çocuk yetiştirirken sadece anne ve baba olmak bazı durumlarda yetmeyebiliyor. Doğal bir güzellik elde etmesi, yüzüne bakan insanların onun ne kadar nur yüzlü olduğunu düşünmesi için kendisi için ailesi tarafından Allah’a yalvarılmış olması gerekiyor. En az bir ay boyunca her sabah ve akşam vakitlerinde en az 200’er kez zikir çekmelisiniz.

Bebeğin Güzel Yüzlü Olması İçin Okunacak Ya Musavvir Esmaül Hüsna İşe Yarar Mı?

İnsanların Allah’tan talep edebileceği şeylerin farklı özellikleri olabileceği gibi bazıları son derece karşılanabilirken bazıları kötü niyetli olduğu için kabul edilmeyebilir. Çocuğunuzun güzel yüzlü olması, herhangi bir kalıcı hastalığa sahip bir şekilde doğmaması, sağlıklı bir yaşam sürmesi; yüzünün kusursuz bir güzelliğe sahip olması için dua edebilirsiniz. Edilecek her bir duanın insan yaşamına doğrudan etkisi olabileceği unutulmamalı, içinizde hiçbir kötü niyet bulunmayacak şekilde zikir çekilmeye özen gösterilmelidir.

Bebeğin güzel yüzlü olması için Esmaül Hüsna okumak, çocuk doğmadan önce başlayabileceğiniz bir şeydir. Sadece doğduktan sonra değil, hamile kaldığınız ilk günden itibaren hem bahtı hem de yüzü güzel bir çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Annelerin ve babaların özellikle çocukları için çok özel niyetlerde bulunması; Allah tarafından kolayca karşılanabiliyor. Her şeye gücü yeten, suçsuz günahsız bebeklerin dünyaya geldikleri ilk günden itibaren acı çekmeden yaşamlarını sürdürmelerini sağlayan Allah, dış güzellik de verecektir. Yeter ki içinizde herhangi bir kötülük olmadan, diğer insanlar için de aynısını düşünerek hayallerinizi Allah’a iletin.

Anneler tarafından bebeklerinin yüzü her nasıl olursa olsun son derece kusursuz ve güzel görünecektir. Bu durumun diğer insanlar için de geçerli olmasını, bakışlarıyla ve her türlü ifadeleriyle insanlara kendini dinletmeyi başarabilecek birine dönüşmesini talep edebilirler. Bakışları donuk, davranışlarıyla kendinden soğutan bir çocuk sahibi olmak yerine son derece samimi ve insanlarla kolayca kaynaşabilen; özgüvenli çocuk istemeleri normaldir. Allah’a bebeğin güzel yüzlü olması için Esmaül Hüsna okuyarak dua edebilir, hayalini kurduğunuz yakışıklı oğlan veya güzel kız çocuğuna sahip olabilirsiniz.

Ya Musavvir Anlamı Nedir?

Her türlü varlığa bu dünyada ve öteki dünyada şekil veren, hayatları boyunca kullanacakları sureti şekillendirme kudretine sahip olan yaratıcı anlamına gelir. Bebeğin güzel yüzlü olması için Esmaül Hüsna okuyacaksanız, birkaç farklı Esmaül Hüsna arasında mutlaka okumanız gerekenler arasında Ya Musavvir Esmaül Hüsnası geliyor.

Ailelerin fiziksel özellikler açısından kendilerine benzeyen bir çocuk sahibi olmak isteyecekleri gibi güzel yüzlü bir çocuk istemeleri son derece sık karşılaşılan bir durumdur. Sadece bebekken değil her yaşta son derece yakışıklı ve güzel bir çocuğa sahip olmak istemek; neredeyse her ailede görülen durumlar arasında geliyor. Diğer insanlar tarafından sevilecek, benimsenecek, hayatları boyunca görebilecekleri en güzel kişi olarak düşünmelerini sağlayacak güzelliği sadece Allah verebilir. Ya Musavvir zikrini her gün aralıksız bir şekilde çekmeniz, varlıklara şekil verme kudreti olan Allah tarafından çocuğunuza güzel bir suret verilmesini sağlayacaktır.