Bebekler İçin Dua Uyumayan Bebekler İçin Dua - Şartları Neler

Bebekler İçin Dua Uyumayan Bebekler İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Bebekler İçin Dua, Uyumayan Bebekler İçin Dua, Bebekler İçin Dua, Bebek İçin Dualar, Bebek İçin Nasıl Dua Edilir? Bebek Doğduğunda Hangi Dua Okunur, Bebeklere Hangi Dua Okunur, Bebeğin Yarı Kırkında Hangi Dua Okunur, Ağlayan Bebeğe Hangi Dua Okunur peygamberimiz neler demiştir. Hadislerde neler yer alır.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Bebekler İçin Dua Uyumayan Bebekler İçin Dua
28 Haziran 2022
2.501 okunma
Bebekler İçin Dua Uyumayan Bebekler İçin Dua

Her canlının minik olanı daha fazla sevildiğinden ötürü, bu sempatik bireylere nazar daha fazla değer. Bu da onların huzursuz olmaları, uykusuzluk yaşamaları gibi nedenlere yol açacak sebepler olarak ebeveynlerin karşısına çıkmaktadır. Dua birer kalkandır ve her daim edilmesi, insanın yararına olacaktır. Dolayısı ile özellikle bebekler için dua okumak da, bu minik ve sevimli bireylerin faydasına olur. Yolcunun, mazlumun ve anne babanın duası müstecap kabul edilmiş dualar arasında sayılır. Bundan ötürü evlatlarınıza hayır dualarda bulunmak ile mukabele göstermeniz doğru olacaktır. Hatta konu ile ilgili Hz. Peygamber (SAV)’in bir hadisleri bulunmaktadır.

Şöyle ki;

Düşünüldüğünde; anne duası samimiyetle, karşılıksız ve safiyane edilir. Hali ile bu durum insanı hem maddi hem manevi olarak sarıp sarmalayacaktır.

Bebekler İçin Dua

Bebekler için dua etmek her daim onların karına olacaktır. Dolayısı ile bu hususu mümkün olduğunca elden ve dilden bırakmamak gerekir. Allah’ın izni ile dua bir kalkan, dua bir koruyucu olur. Uyumayan bebekler için dua okunması sağlanarak, rahata ermelerine vesile olunabilir.

Bebek İçin Dualar

Uyumayan bebekler için dua olarak ihlas, felak ve nas sureleri okumak onların ferahlamalarına vesile olacaktır. Bunun dışında inşirah okumak da huzur ve sekine verir. Fatiha süresi de şifadır. Yine kuran-ı kerimde bulunan ve halk dilinde nazar ayeti olarak bilinen, Kalem süresinin son ayetleri (Kalem süresi 51 ve 52.ayetler) okunabilir. Ayrıca yine nazar için muavezeteyn olarak bilinen Felak ve Nas sürelerini okumak Hz.Peygamber SAV tarafından, tavsiye edilmiştir.

Bebek İçin Nasıl Dua Edilir?

Bebekler için dua ederken ya da her türlü dua halinde; safi bir kalple ve inanarak dua etmelidir. İnsanlar genel itibari ile hayrı şerri bilmeden, istediği illa olsun diye dua eder ve vermediğinde ise adeta Rabbine küser gibi davranır. Oysa bu durum kulluk bilincine yakışmamaktadır. Dua da bir tür ibadet şeklidir ve ederken tabiri caizse, patronun işçisinden istediği gibi üst konumdan değil; işçinin patrondan istediği gibi bir acziyet içerisinde istenmelidir.