Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme Windows 10

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Bilgisayardan wifi şifresi öğrenme windows 10 pro, windows 10 wifi şifresi öğrenme 2019, windows 10 ethernet şifresi öğrenme

Anasayfa > Genel > Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme Windows 10
18 Şubat 2019
197 okunma
Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme Windows 10
Okuma süresi: 2 dakika

Wi-Fi, kablosuz LAN üzerinden IEEE 802.11 standartlarına dayalı cihazlarla iletişim kurmak için kullanılan bir teknolojidir. Wi-Fi, Alliance’ın ticari markası olarak bilinir ve sertifika uyumluluk testini başarıyla geçen ürünleri kullanırken bir Wi-Fi sertifikasının geçerlilik süresini sınırlar.

Wi-Fi teknolojisi; kişisel bilgisayarlar, oyun konsolları, telefonlar ve tabletler, dijital kameralar, akıllı TV’ler, dijital müzik çalarlar ve modern yazıcıları içerir. Wi-Fi uyumlu cihazlar İnternete WLAN ve kablosuz erişim noktası üzerinden bağlanabilir. Bu erişim noktası daha geniş bir iç mekan alanına, yaklaşık 20 metre (66 fit) ve açık alana sahiptir. Bu kadar kullanışlı bir sistem için unutulan şifreler için bilgisayardan Wifişifresi öğrenme Windows 10desteği alınması önemlidir.

Windows 10 Wifi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır?

Peki, Windows 10 kayıtlı Wi-Fi şifresini nasıl bulabiliriz? Daha önce Windows 10’da bağladığınız kayıtlı ağ bağlantılarınızı görmek için komut sistemi ekranını kullanmanız gerekecek, ilk önce kayıtlı Windows 10 ağ profillerini göstereceğiz ve ardından şifreyi öğrenmeye devam edeceksiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Aramaya Başlama bölümüne bir çalışma girerek veya Windows + + tuş kombinasyonunu kullanarak bir çalışma açın.
  2. Komut sistemi ekranına erişmek için CMD’yi girin.
  3. Komut istemi açıldıktan sonra, netshwlanshow profile yazın ve ENTER tuşuna basın.
  4. Sonuçlar yayınlandıktan sonra kayıtlı ağ bağlantılarınızı kullanıcı profillerinde görebilirsiniz.

Windows 10’da Kayıtlı Bir Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur?

Wi-Fi şifreleri genellikle cihazlara girildikten sonra unutulur. Ve ihtiyacımız olduğunda hatırlayamayız. Ancak, Windows 10’da kayıtlı bir Wi-Fi şifresini programlı olarak bulmanın bir yolu vardır.

Bir Wi-Fi şebekesine bağlanırken, şifre yıldız işaretleriyle gizlenir ve varsayılan değer varsayılandır. Bir dizi yıldız, şifrenizin bulunduğu alanı gizler ve güvende tutar. Tabii ki, bu gizliliğe olan güven bir işarettir. Ancak, zaten bağlı olduğunuz şebekenin şifresini görmek isteyebilirsiniz. Bir bilgisayarda çalışırken, bir arkadaş gelir ve İnternet’e cep telefonunuzdan bağlanabilirsiniz.Bağlı Wi-Fi şifresini bilgisayarınızdan yazılımı kullanmadan anında bulabilirsiniz.

Varsayılan Modem Şifrenizi Kontrol Etmek Gerekir Mi?

Modeminizin varsayılan şifresini kontrol edin, genellikle modemin varsayılan şifresi, modemin altında görülebilen kısayollara yazdırılır. Wi-Fi modeminin şifresini ayarlandıktan sonra değiştirmediyseniz, şifre etikette belirtilen şifredir. Wi-Fi modem şifresi değiştirilmişse, diğer cihazları kontrol ederek veya modem arayüzüne erişerek bulabilirsiniz. Kısa yoldan bilgisayardan Wifişifresi öğrenme Windows 10için öğrenilebilir.