Bir Malın Tez Satılmasi İçin Hangi Esmaül Hüsna Okunur - Şartları Neler

Bir Malın Tez Satılmasi İçin Hangi Esmaül Hüsna Okunur

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir malın tez satılması için hangi Esmaül Hüsna okunur, rızık kapılarını açan dualar hangileridir? Ticaret ehli için gayrimenkul satışları, arsa satışları gibi durumlarda hızlı sirkülasyon için edilen bazı dualar bulunuyor.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Bir Malın Tez Satılmasi İçin Hangi Esmaül Hüsna Okunur
25 Eylül 2023
612 okunma
Bir Malın Tez Satılmasi İçin Hangi Esmaül Hüsna Okunur

Acil nakit paraya ihtiyacı olan kişiler ve ticaretle uğraşan kişilerin uzun süre boyunca satılmayan mallarının hızlı bir şekilde satılması ve borçlarından kurtulması için bazı dualar öneriliyor. Borçlardan kurtaran dualar ve ticarete hız kazandıran esmaları okumak çoğu zaman işe yarar. Güne başlarken özellikle hayır kapılarının açılması, Allah katından talepte bulunulması, Zül Celali vel ikram esmaların çekilmesi, ticarette bütünsel olarak bir başarı elde edilmesini sağlayabilir. Malın hızlı satılması için de önerilen esmaların düzenli olarak zikredilmesi hayırlı sonuçlara vesile olmanızı sağlar.

Bir Malın Tez Satılması Hastalıkları İçin Hangi Esmaül Hüsna Okunur?

Bir malın tez satılması için hangi Esmaül Hüsna okunur, Kuran’da bununla ilgili ayetler var mıdır? Kuran i Kerim’de ticarette ölçülü davranmayı tavsiye eden pek çok ayet bulunuyor. Ticaretin nasıl yapılması gerektiğiyle ilgili ayetlerinde pek çok unsurdan bahsedilir. Esnaf olmanın özellikleri ve ticarette adil davranmanın özellikleri, faize karşı da pek çok ayetten duadan bahsedilir.

Dolayısıyla kişi malının tez şekilde satılmasını istiyor ve Kurana başvuruyorsa, öncelikle Kuranın yordamlarını göre ticari faaliyetlerde bulunması gerekiyor. Bunun için özellikle Duha suresi, Zariyat, Fil suresi okunması tavsiye edilir? Tıpkı kader ve düzen ayetlerinde belirtildiği gibi Allah’ın eksiksiz şekilde küçük büyük her şeyi belirli bir düzene koydu ve sistemi bu şekilde oluşturduğuna dair ayetlerin okunması, mal alım satımlarında da hız kazandıran unsurlardır.

Bir malın hızlı ve ivedilikle satılması için tekrar edilen esmalar bütünü arasında; Bismillahi ya Kahhuru ya Settaru. Bismillahi ya Azizü ya Celilü ya Cemilü ya Celilü ya Azizü ya Evveli ya Ahiru ya Zahii ya Batınu ya ALLAH ya Allah rahmetike ya erhamerrahimin” esmalarını öneriliyor. Tek seferlik mal satışı için de okunabilir, ticari faaliyette bulunan kişiler düzenli olarak mal satışlarını yapabilmek adına da bunları okuyabilirler.

Bir malın tez satılması için hangi Esmaül Hüsna okunur ve nasıl okunur? Bahsedilen esmaların bir kağıt üzerine yazılarak satılması istenilen malın üzerine koymaları tavsiye ediliyor. Çoğu kişide duaları okuyup üflemek yöntemine gidebiliyor. Bazı kişiler hiç bu tür seremonileri uygulamadan direkt olarak dua edip zikirlerde bulunabiliyorlar.

1062 kez olacak şekilde; Ya Bais ve Ya Fettah Esmaların zikredilmesi kolay malının satılmasını destekleyen isimler olarak biliniyor. Ayrıca bu esmaları söylemeden önce niyet ederek başlamakta pek çok kişinin uyguladığı teknikler arasındadır. Bu niyet şöyle yapılıyor;

Allah’ım satmak istediğim malın en kısa zamanda senin yardımınla satılması için, malımı almak için hayırlı müşteriler nasip etmeni Senden niyaz ediyorum. Mübarek ism-i şeriflerin hürmetine.”

Bir Malın Tez Satılması İçin Okunacak Ya Bais Esmaül Hüsna İşe Yarar mı?

Bir malın tez satılması için hangi Esmaül Hüsna okunur ve kaç kez okunması gerekiyor? Esmaların ilk etapta 7 gün boyunca okunması ve özellikle akşamları niyet edilerek akşam vakitlerinde okunması tavsiye ediliyor. Ticarette başarı kazanmak, satılmayan malın satılmasını hızlandırmak için 7 gün boyunca akşam saatlerinde Yâ Bâisü, Yâ Fettâh, Yâ Allâh” Zikirlerin yapılması önem taşıyor. Toplantıda 1062 kez okunması tavsiye ediliyor.

Dua ve Esma çalışmaları yapılırken; gayrimenkuller, araba alım satımları, iş yerleri, hanlar hamamlar gibi pek çok konu için okunabilir bir duadır. Kişilerin yaptığı işlere bağlı olarak eğitim satışı olabilir, Web sitesi satışı olabilir, kuyum ve ziynet eşyaları olabilir, büyük para değeri olan el ürünleri olabilir, hiç fark etmeksizin malın tez satılması için okunulan dualar büyük etki sağlar.

Ayrıca bu esmaları çekerken 41 gün boyunca okunması gereken bir dua bulunuyor. Deneyenler ve ticarette başarı kazananlar tarafından yorumlanan ve oldukça işe yarar olduğu düşünülen dula şöyledir;

“teşâu ve tuzillu men teşâ'(teşâu, bi yedikel hayr(hayru), inneke alâ kulli şey’in kadîr(kadîrun)”

Ticarette okunan Esmalar bu duayla birlikte yapıldığı zaman ve 41 gün süresince tekrar edildiği zaman olumlu sonuçlar alınır ve ticari faaliyetlerde alım satımlarda hız kazandırılabilir. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi Kurana, esmalara ve ayetlere başvuruluyor ise Kuran, esmalar ve ayetlere göre davranılıyor olması önemlidir. Ayrıca malın satılması için şu duayı okuyabilirsiniz; https://sartlari.com/bir-malin-satilmasi-icin-dua/

Ya Bais Anlamı Nedir?

Bir malın tez satilmasi için hangi Esmaül Hüsna okunur ve bu esmanın anlamı nedir? El-Bais; öldükten sonra dirilten sıfatını ifade eder. Malları canlandırma, ticari faaliyetleri canlandırma, ölü gibi görülen ticari malın tekrar dirilerek satışının hızlanmasını sağlamak, istemek üzerine çekilen esmalar vardır.

Ayrıca borçlardan kurtulmak, musibetlerden kurtulmak dedikodulardan kurtulmak için de El Baisu zikri sıklıkla çekiliyor. Bunun için de 573 defa zikredilmesi gerekiyor. Kişilerin kurtulmak istedikleri durumlar, mallar için el bais zikirleri oldukça etkilidir. Bunun için;

“Ya Bâis celle celâlühû” Zikrinin her gün tekrar edilmesi gerekiyor. Ayrıca olumsuz durumlar istenmeyen sözler ve dedikodulardan kurtulmak için Yâ Bâis 7073 defa her gün tekrar edilmelidir.

Bir malın tez satilmasi için hangi Esmaül Hüsna okunur, ne kadar sürede etkiler? Bu satılacak mala kişiye duaya veya durumlara bağlı olabilir. Bazen Allah her şeyin hayırlısını bildiği için farklı sonuçlar da görülebilir. Zikirlerin aksatılmadan yapılması ve enerji olarak da buna inanılması malının hızlı bir süreçte satılmasını destekleyecektir. Çoğu insan ilk 7 gün okuduktan sonra hızlı bir şekilde mallarının satıldığını ifade ediyorlar. Her şeyin hayırlısını talep etmek, en iyi sonucu edinmenin yoludur.