Camelot Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı? - Şartları Neler

Camelot Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Camelot gerçek mi sorusuna bu nedenle de cevap verilememektedir. Zaten Kral Arthur da bir efsane ürünü olduğu için yaşamış olduğu yerin de efsane ürünü olması çok doğal bir durumdur.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Camelot Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı?
25 Ocak 2024
121 okunma
Camelot Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı?

Öncelikle Kral Arthur efsanelerinin çok fazla farklılık göstermesi camelot gerçek mi sorusunu da akla getiriyor. Çünkü bu efsanelere bakıldığı zaman eski zamanlarda çıkan Kral Arthur efsanelerinde Camelot gibi bir yerin söz geçmiyor. 12. Yüz yıl sonrasında Fransız şövalyelerinin anlatıldığı efsanelerde Camelot’tan bahsedilmeye başlanıyor. Kimi insan Camelot’un bir yaşam alanı olduğunu söylüyorken kimi insan ise Camelot’un bir kale bir şato olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle de Camelot’un tam olarak nasıl bir yer olduğu da bilinmiyor. Günümüz bilimlerinde Camelot’un gerçek olduğu varsayılsa da henüz tam olarak nereye denk geldiğinin bilinmiyor olması da şüpheleri arttıran bir durum oluyor. Popüler kültürde ise Camelot’un çizimini yapan pek çok ressam ve illüstrasyon sanatçısı bulunuyor. 1868 yılında Gustave Dore Camelot’un bir çizimini yapmıştır.

Camelot Gerçek Mi; Camelot’un Özellikleri

Özellikle Camelot’un yaşanılası bir yer olması, iyi insanların burada yaşaması, sürekli tehdit altında olması günümüzde pek çok yerin tasvirini anımsatıyor. Ama yine de günümüzde tam olarak Camelot olarak nerenin kast edildiğini bilmek neredeyse imkansızdır. Camelot gerçek mi sorusuna bu nedenle de cevap verilememektedir. Zaten Kral Arthur da bir efsane ürünü olduğu için yaşamış olduğu yerin de efsane ürünü olması çok doğal bir durumdur.

12.yüzyıldan sonra Camelot efsanelerin içerinde yer almaya başlamıştır. Bu nedenle de insanların daha önceden olmayışını sorgular olması doğaldır. Camelot gerçek mi sorusunun cevabı hayırdır. Çünkü Camelıt bir hayal ürünüdür ve bir efsanenin parçasıdır. Bu nedenle de burayı gerçek kabul etmek için insanların ellerinde yeterli düzeyde somut bir bilgi bulunmamaktadır. Her ne kadar şüphe uyandırıcı olsa da buranın gerçekten var olduğunu söylemek kanıtlar için imkansız görünmektedir.

ilginizi çekebilir; https://sartlari.com/tesettur-gelinlik-basi-nasil-yapilir/