Cinleri Yakan Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Cinleri Yakan Dua
03 Ekim 2021
44 okunma
Cinleri Yakan Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Çoğu insanın korkulu rüyası olan cinlerin varlığı hayatımızın bir gerçeği. Birçok insan cinlerden ve onların yapacağı kötülüklerden çok korkar. Bu korku kimi zaman insanı Rabbine daha çok yakınlaştırırken kimi zamanda ters teper.

Yağmurda saçak altında durmak, gece çöp atmak, küle basmak, ekmek kırıntılarını çiğnemek, ağzı açık yemek bırakmak, yıkanmış kurumuş çamaşırları katlamamak, lavaboya sıcak su dökmek gibi şeyler cinleri insanlara yaklaştıran, cinlerin insanlara musallat olmasına sebep olan başlıca durumlardır.

Cinlerin insanları rahatsız etmesi insanı çoğu zaman Rabbine yöneltir. Bu yüzden cinlerin varlığını hissettiğin ilk olarak besmele çeker. Lakin sadece besmele çekmek insanları cinlerden uzun süreli koruyamaz. Bunun için insanlar birçok farklı yönteme başvurur bu yöntemlerden biri de dua etmektir. Başına gelen her şerden Allah’a sığınan insanlar cinlerden de korunmak için Allah’a dua eder. Bu hususta cinleri yakan duaların okunması alanında uzman kişiler tarafında oldukça sık tavsiye edilir. Uzman hocalar tarafından tavsiye edilen cinleri yakan dua Sebe suresinde yer almaktadır.

Eğer Cinleri yakan dua cinlerden korktuğumuzda veya bizi rahatsız ettiğini düşündüğümüzde okursak muhakkak ki o cin Sebe suresi ile helak olacaktır. Her türlü şer için bir duası olan İslam dini şüphesiz ki insanları dua ve surelerle korumak konusunda eşsiz bir dindir.

Bütün yaratıkların şerrinden; gökten inen ve göğe çıkan her şeyin şerrinden; gecenin ve gündüzün fitnesinden; hayra açılan yollar hariç bütün yolların şerrinden, Allah’ın kusursuz kelamlarına (âyetlerine yani Kur’an’a) sığınırım. Ey Rahman olan Allah’ım (beni muhafaza eyle).”

Cinlerden korunmak için hangi sure okunur?
Sonra yapılması gereken şey ise, Ayet-el Kürsi’yi okumak… Ayet-el Kürsi cinlerin şerrinden korunmak için büyük bir kaledir.
Üç harfliler için hangi sure okunur?
Ahkaf Suresi – 3 harfliler (Cin, Şeytan) o kişiye yaklaşamaz | Şeytani, Dualar, Cin.
Saffat Suresi cinleri yakan mi?
Cinler, büyüler, nazar, hased, kısmet kapalılığı, r… 1.RUKYE AYETLERİ: Saffat suresi Kuranı Kerim deki cinleri yakan azap veren en etkisi sureler den biridir. … 1.RUKYE AYETLERİ: Saffat suresi Kuranı Kerim deki cinleri yakan azap veren en etkisi sureler den biridir.
Neden musallat olurlar?
Bir kişinin bulunduğu ortamda cin olduğunu anlayabilmesi için hissedebileceği emareler çok açıktır. Bulunduğunuz yerde bir anda karaltılat geçmeye başlıyorsa, bir noktaya baktığınızda bile diğer noktadaki hareketlilik gözünüze çarpıyorsa, kulağına fısıltı halinde sesler geliyorsa vardır
Hangi dualar cinlerden korur?
MÜ’MİNUN 97- Ve de ki: “Rabbim, şeytanın kışkırtmalarından Sana sığınırım.” MÜ’MİNUN 98- “Ve onların benim yanımda bulunmalarından da Sana sığınırım Rabbim.” SAFFAT 7-Ve itaatten çıkmış her azgın şeytandan koruduk; Bu duâ kişinin beyninde cinleri son derece sıkan ve hatta yakan dalgalar yayınlanmasına vesile olur