Dua Eden Kadın

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Dua Eden Kadın
24 Eylül 2021
44 okunma
Dua Eden Kadın
Okuma süresi: 2 dakika

Dua eden kadın isteklerini açıkça dile getirir ve sık sık dua ederek niyetini belli eder. Şöyle ki dileklerin gerçekleşmesinde odaklanmanız önemli bir yere sahiptir. Dileğe odaklanmak için duaları es geçmemek gerekir. Özellikle de şifaya, başarıya ya da berekete gibi ayrı içeriklere sahip dualar üzerinden dileklerinizi belirtmeniz faydalı olacaktır.

Kadınlar dualarını hayırlı bir kısmet ya da evlilik üzerine de iletebilir. Bunun üzerine hem kısmet açan hem de hayırlı günlere gönderme yapan çeşitli surelere değinilir. Kısa olan ayetler üzerinden de dileklerinizi iletmeniz mümkün olacaktır. Hatta söz konusu kısa ayetler olduğu zaman en az 5 ya da 10 kez tekrara geçmeniz istenebilir. Tekrar eden dualar ile sonuca ulaşmak kolay hale gelir.

Sadece kısmete ya da hayırlı bir ilişkiye dair dualara yer verilmez. Bunlar kadar hastalıklara çare olması adına iyi dileklerini iletenler de mevcut. Şifa dilemek isteyenlerin de önceliği abdest almak ve kıbleye doğru yönelmek oluyor. Ellerini açarak hastalıklara çare arayanlar Allah’ın kudretine sığınıyor.

Görüldüğü üzere duanın hangi niyetle edildiği önemli bir yere sahiptir. Herhangi bir istek ya da arzu yerine sevap kazanmak veya Allah’a yakınlaşmak adına da duaya başvurulabilir. Bu durum gün içerisinde daha huzurlu olmanızı ve de kendinizi iyi hissetmenizi mümkün kılar.

Bir insan nasıl dua etmelidir?
Dua ederken vücudun kıbleye dönük olması daha faziletlidir. – Dua ederken eller açık bir şekilde omuz hizasına kaldırılabilir. – Kısık sesle ve ağlaya ağlaya yalvarırcasına içten dua etmek en güzelidir. – Korku ve ümit arası duygularla dua edilmelidir.
Gönülden dua nasıl edilir?
Abdestli olmalı, Kıbleye yönelinmeli ve eller semâya açılmalıdır. Duaya eûzü-besmele, Allah’a hamd ve Peygamberimize salât ve selâm İle başlanmalıdır. Zulümler terk edilmeli ve tövbe edilmelidir. Günahı gerektirecek isteklerde bulunulmamalı ve acele edilmemelidir.
Dua etmeden önce ne söylenir?
Dua ederken vücudun kıbleye dönük olması daha faziletlidir. – Dua ederken eller açık bir şekilde omuz hizasına kaldırılabilir. – Kısık sesle ve ağlaya ağlaya yalvarırcasına içten dua etmek en güzelidir. – Korku ve ümit arası duygularla dua edilmelidir.
Peygamber Efendimiz duaya nasıl başlardı?
Bizlere nasıl dua edeceğimizi de o öğretmişti. Sabah olur, gün başlar, Peygamber Efendimiz şöyle dua ederdi: “Allah’ım! Senin kudretinle sabaha çıktık, senin kudretinle akşama gireriz. Senin kudretinle yaşar, senin kudretinle ölürüz.
Yüce Allaha nasıl dua etmeliyiz?
-Yüce Allah’a karşı hürmetli bir tavır takınmak, saygıyla dileğini arz etmek. – Bağırıp çağırmadan, alçak bir sesle, tevazu ile dua yapmak. – Öncelikle tövbe ederek günahlarından arınmak. – Sessiz ve gizli bir şekilde, kıbleye yönelerek dua etmek.