E Müfredat Sene Sonu Zümresi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika E müfredat zümre kararları, e müfredat ilçe zümresi, e müfredat zümre nasıl yapılır

Anasayfa > Genel > E Müfredat Sene Sonu Zümresi
27 Şubat 2019
388 okunma
E Müfredat Sene Sonu Zümresi
Okuma süresi: < 1 dakika

E müfredat zümre nasıl yapılır? E müfredat sene sonu zümresi nedir? E müfredat; Meb’ in eğitim ve öğretim işlerini planlamakta olan, program içeriklerini ve yapılarını belirlemekte olan kurumu Terbiye ve Talim Kurulu başkanlığıdır. Bu kurul sayesinde eğitim ve öğretim işleri programlı, planlı ve de ülke için en yararlı olacak şekilde bir müfredat sunulmasını sağlamaktadır. Bu müfredat okullarda kullanılmakta olup; öğrencilere en iyi eğitim ve öğretimi sunabilmek adına uygulanmaktadır. E müfredat eğitmenler ve okul yetkilileri tarafından şifre ile kullanılmakta olup, öğrenciler ve eğitim sistemlerinin en iyi hale getirilmesi için programlar ve uygulamalar içermektedir. E müfredat sitesinin ana sayfasından detaylı içeriklere ulaşabilir, bu sistem içerisinde hangi uygulamaların yapıldığını görüntüleyebilirsiniz.

E müfredat nasıl kullanılır?

Meb personeli olan kimseler http://e-mufredat.meb.gov.r adresi üzerinden meb personel girişi sekmesinin alt kısmında bulunmakta olan mebsis bilgilerinizle giriş yapmak için tıklayınız seçeneğini seçerek sisteme girmeleri gerekmektedir. Gelen ekranda sizlerden istenen;

  • Güvenlik kodunu giriniz
  • Kullanıcı adını giriniz
  • Şifrenizi giriniz

Kısımlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Bu işlemin ardından yıllık plan yazan kısma girip yıllık plan seçeneğini işaretlemeniz halinde sisteme başarılı bir şekilde giriş işleminiz gerçekleşir.

Yıllık plan modülü nasıl kullanılmaktadır?

Yıllık plan modülüne girmeniz halinde sol tarafta yıllık plan menüleri yer almaktadır. Bu kısımda yönetimsel işlemleri menüsünün alt taraflarından bulunan bakanlık işlemleri ve bakanlık iş takvimi bölümü yalnızca bakanlık ilgili birimini ilgilendirmektedir.

Zümre oluşturma işlemi nasıl olur?

E müfredat sene sonu zümresi nasıl yapılır? Yıllık plan modülünde yönetimsel işlemler menüsünün altlarında bulunan kurul tanımlama ekranına kurullar ve zümreler tanımlanır. Bu ekrana yalnızca yetkili kişiler, okul kurul/ zümre başkanları kendi kurumlarınca giriş yapabilir. İl/ ilçe M.E.M zümreler ve sonuçlar kısmından sizlere verilmiş olan bilgileri girerek toplantıları, uygulamaları, kararları ve sonuçları görüntüleyebilirsiniz.