En Basit Pasta Tarifi | Pasta Nasıl Yapılır?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > En Basit Pasta Tarifi | Pasta Nasıl Yapılır?
21 Eylül 2021
41 okunma
En Basit Pasta Tarifi | Pasta Nasıl Yapılır?
Okuma süresi: < 1 dakika

Doğum günleri, kadın günleri veya herhangi bir toplantılarda pastalar çay yanında oldukça güzel gitmektedir. Bu nedenden dolayı pastalar için en basit pasta tarifi kategorilerimizde birçok pasta tarifi bulunmaktadır. Bizler de sizler için kolay olarak yapılan mozaik pasta tarifinden bahsedeceğiz.

Kolay Mozaik Pasta Tarifi, En Basit Pasta Tarifi 

En basit pasta olarak mozaik pasta için gerekli malzemeler;

100 gram margarin,

2 su bardağı kadar süt,

4 yemek kaşığı dolu dolu şeker,

3 yemek kaşığı kakao,

2 paket bisküvi.

Kolay mozaik pasta tarifi için malzemeler bu kadardır. Malzemeler hazırlandıktan sonra mozaik pasta yapılışına geçebiliriz.

Kolay mozaik pasta yapılışı yapılışı;

Öncelikle margarinin eritilmesi gerekmektedir,

Daha sonra süt, şeker ve kakaoyu ilave ederek puding yapar gibi ocak üzerinde pişirin. Malzemelerin tümü kaynamaya başladığı zaman ocağın altını kapatarak soğumaya bırakın.

Malzemeleriniz arasında bulunan bisküvilerimizi bir kabın içerisine kırın. Fakat parçalamamaya dikkat edin. Küçük parçalar halinde kırdığınız bisküvileri, soğumaya bıraktığınız malzemenin içerisine ekleyin ve karıştırın.

Elde ettiğiniz harç karışımını yağlı kâğıda dökerek kâğıdı piramit şeklinde kapatın. Bu karışıma şekil vermek için malzemelerin biraz soğumaya ihtiyacı vardır. Çünkü hafif ılık iken daha rahat şekil verilir. Piramit şekline oluşturulan kolay pastamız 3- 4 saat buzdolabında bekletildikten sonra servis yapılabilmektedir. Oldukça lezzetli olan ve pratik olan mozaik pastanız için kolaylıklar dileriz.