En Çok Abonesi Olan Youtube Kanalları Listesi 2024 - Şartları Neler

En Çok Abonesi Olan Youtube Kanalları Listesi 2024

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > En Çok Abonesi Olan Youtube Kanalları Listesi 2024
06 Ağustos 2023
512 okunma
En Çok Abonesi Olan Youtube Kanalları Listesi 2024

En çok abonesi olan Youtube kanalları listesi nedir? Youtube kanalları abone sayısı nedir? Youtube kanallarının en çok izlenen videoları hangileri? Youtube kanallarının görüntülenme sayısı nedir? Youtube kanalları oynatma listeleri nasıl açılır? Youtube kanalları ile ilgili olarak merak ettiğiniz her şeye yazımızdan hızlıca ulaşabilirsiniz!

Youtube özellikle son dönemde getirisi çok büyük olan iş alanlarından biri haline gelmiştir. İzleyici ve abone sayısına göre kanal sahiplerinin kazanç elde edebileceği youtube hem çocuklar hem de yetişkinler için bir eğlence platformudur.

Youtube içerisinde eğitici videolar, dans ve müzik vidoları, çocuklar için eğlenceli ve eğitici videolara kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Sizin tarzınıza uygun içerik üreten kanallara herhangi bir ücret ödemeden kolayca abone olabilirsiniz. İşte en çok abonesi olan Youtube kanalları listesi içerisinde birçok ülkeden farklı tarzda içerik üreten kanalları görmeniz mümkün.

En Çok Abone Olunan Kanallar

Youtube platformu içerisinde milyonlarca içerik üreticisi vardır. Bunun nedeni ise televizyon alışkanlığının dünya genelinde azalmasından kaynaklanır. Hem ülkemizde hem de dünya da Youtube kanalları ana akım medyanın bile ötesinde izleyiciye sahip olmaya başlamışlardır. Youtube kanallarının abone sayılarının bu kadar çoğalması da izlenme alışkanlıklarının değiştiğinin oldukça önemli bir göstergesidir. Youtube kanalları arasında televizyon kanalları, haber kanalları, müzik kanalları da vardır. En çok aboneye sahip olunan kanalların listesi şu şekildedir;

T-Series

Hintli plak şirketidir ve uzun süredir Youtube üzerinde en çok tercih edilen içerik oluşturucusudur. 1983 senesinde piyasaya sürülen T-series bollywood şarkılarının tanınmış bir yapımcısıdır ve 2015 senesinde büyüyerek Hint pazarında %35’inden fazlasını almıştır.  T – series Gulshan Kumar tarafından 1983 senesinde kurulmuş bir hint film ve müzik şirketidir.

2010 senesinde Youtube üzerinden hizmet vermeye başlamıştır. T Series mayıs ayında 100 milyon aboneyi geçen ilk kanal olmuştur. Youtube’un Red Diamond içerik üreticisi ödülünün de sahibi olmuştur.

T Series kanalının abone sayısı ise etkileyici şekilde 130 milyona çıkmıştır. T Series kanalı ayda yaklaşık olarak 2.9 milyar kadar görüntülenmesi vardır. Aylık görüntülenme sayısı artmaya devam ederek Haziran 2019 senesinde 3 milyarı aşmıştır ve Kasım 2019 tarihinde ise 3.3 milyara kadar çıkmıştır. Ocak 202 tarihinde ise tüm zamanların en yüksek ayı olan 3.7 milyara ulaşmıştır.

T-Series izlenme sayısı rekor eşiğin üzerine çıkmış ve 100 milyardan fazla görüntülenmeyi kazanan ilk kanal olmayı başarmıştır.  Yayın tarihinde kanal anlık olarak 100.733.684.224 izlenme sayısına sahiptir. Birçok içerik üreticisi için erişilemeyecek kadar şaşırtıcı bir rakamdır.

Kanalı izleyen izleyiciler bu kanalın neden bu kadar çok izlendiğini anında anlar. T-series kanalında günlük olarak 5 – 7 video yayınlanır. Genel olarak videolar gündüzleri yayınlanır. Kanalın toplamda 300 çalışanı vardır ve bunlardan 13’ü tam zamanlı olarak çalışır. T – series milyonlarca abone ve milyarlarca aylık görüntülemeye sahip olan bir kanaldır. Kanalın güncel olarak 246 milyon abonesi vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@tseries

MrBeast

MrBeast

Mrbeast 25 yaşında bir youtube içerik üreticisidir. Kendisinin gerçek ismi Jimmyy Donaldson’dır. Sadece 25 yaşında dünyada en çok izlenen içerikleri oluşturmayı başarmıştır. Mrbeast bu içeriklerden milyonlarca dolar kazanır.

MRBeast yaşamını Greenville Kuzey Karolina’da sürdüren üniversiteli bir gençken youtube kariyerine odaklanmak istediği için üniversiteden ayrılmıştır. Kendi söylediğine göre youtube dışında bir şeyin peşinde koşmak yerine fakir kalmayı tercih edermiş.

Mrbest youtube için içerik üreten youtuberlar arasında en bilinenidir. Başarılı bir girişimci olması birçok kişinin youtube’a katılmasına ön ayak olmuştur. 2020 senesinde ise sanat kolektifi olan MSCHF ile güçlerini birleştirmiştir. Bu birleşmeden ise katılımcılara verilen 20.000$ değerindeki ödülden pay alabilmek için tek seferlik olan finger on the app mobil oyununu piyasaya sunmuştur.

Yine 2020 senesinde Mrbeast burger restoranlarını açmış ve gıda işine de ilk adımını atmıştır. Bu restoranlar ABD ve Birleşik Krallıkta 1000’den fazla yerde tabela asmıştır. MrBeast’in kariyeri yıllar içerisinde gelişerek bugün olduğu noktaya gelmiştir.

Kanalın ilk açılışı 2012 senesini bulur o zamanlarda Mrbeast6000 kullanıcı adını kullanıyordu ve şuan olduğu gibi kaliteli kamera açıları yoktu. O zamanlarda yayınladığı youtube içeriklerinin çoğunu keyfi olarak hazırlıyordu ve genel olarak oyunlar ile ilgili videolar hazırlıyordu.

Mrbeast 100.000’e kadar saydığı bir video yayınlamış ve bu video viral olmuştur. O videodan sonra başarılarını arttırarak devam ettirmiştir. Zaman içerisinde ise video içerikleri değişim göstermeye başlamıştır. Video içerikleri artık büyük numaralar ile hayırsever işler şeklindedir.

Tüm bu içerikleri tek başına hazırlamaması ve arkasında kanalı başarılı yapmaya çalışan bir ekibinin olması Mrbeast’in youtuberdan çok bir girişimci olduğunu gösterir. Mrbeast neyin başarılı olduğunu görene kadar birçok farklı içerik fikrini denemiştir. Bu da onu dünyanın en popüler youtuberı yapar. Mrbeast güncel olarak 171 milyon aboneye sahiptir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@MrBeast

Cocomelon – Nursery Rhymes

Cocomelon – Nursery Rhymes

Cocomelon CoComelon olarak yeniden stilize edilmiştir ve Moonbug Entertainment tarafından satın alınan bir Amerikan şirketidir. Treasure Studio’nın sürdürdüğü bir Amerikan Youtube kanalı olarak karşınıza çıkar ve akışlı bir medya programıdır.

Cocomelon geleneksel tekerlemelerin kendi orijinal çocuk şarkıları ve 3D animasyon videoları ile bilinir. ABD’de en çok izlenen youtube kanalıdır. Dünya genelinde ise en çok izlenen ikinci en çok aboneye sahip olan ise üçüncü kanaldır.

Cocomelo tarafından üretilen videolar genel olarak günlük yaşamda birbiri ile en çok etkileşimi paylaşan çocuklar, hayvanlar ve yetişkinlere yöneliktir. Cocomelon kurucusu Jay Jeon eşi ve çocuklarına ücretsiz şekilde eğitim ve eğlence imkanı sunmak üzere bu youtube kanalını kurmuştur.

Kuruluşundan sonra kanalda yayınlanan alfabe şarkısının iki farklı versiyonu ilk günde youtube yüklenmiştir. Kanalda 9 ay sonrasında ise ABC alfabesini öğrenebilmek için K harfi Kanguru başlığı ile üçüncü video olarak yüklenmiştir.

Kanalda olan videolar arasında özellikle 2 dakikalık olarak yüklenen ve alfabeyi öğreten videolar son derece popülerdir. Jay Jeo çocukları için birkaç değişik içerik ürettikten sonra 2013 tarihinde markayı genişletebilmek için yeni bir görünüm başlaması için logosunu ve girişini güncellemiştir.

Logonun sol üst köşesinde bir uğur böceği vardır ve bir TV içerisinde kendisini gösteriyordu. Bu yeni logo altında kanal eski videolarını yeniden düzenledi ve alfabe videolarından tekerlemelere ve daha uzun süren videolara geçiş yaptı.

2016 senesinin sonlarında ise bazı videolarda hareket yakalama teknolojisinin kullanılması ile 3D animasyon video yüklemeleri daha da uzun hale gelmiştir. Animasyon ile birlikte müzik prodüksiyonu giderek modernleşmiştir.

2018 senesinin yazında ise şirket tarafından videolara yeni intro ve outro eklenerek marka adı Cocomelon olarak değiştirmiştir. Uğur böceği ekrandaki yerini korurken kutu TV’ye benzer şekilde stilize edilmiştir ve yeni olarak bir karpuz logosu eklenmiştir. 2019 senesinin nisan oyunda ise Cocomelo kanalının reklam gelirlerinin 120 milyonu bulduğunu tahmin etmiştir.

2020 senesinin sonlarında ise Portekizce ve İspanyolca içerikler kanala eklenmiştir. 2021 yılının başlarında ise diller arasında Arapça, Çince, Almancayı da eklemiştir. Cocomelon youtube kanalında 9 sene geçirmiştir ve 16 Mayıs 2016 senesinde 1 milyon aboneye ulaşmıştır.

6 ay sonunda ise kanal toplamda 1 milyar görüntülenme oluşturmuştur. Takip eden iki sene içerisinde ayda 400.000 abone ile 10 milyon abone olmuştur. Kanal toplamda 7 milyar görüntülenmeye 10 milyon abone olduğu ayda ulaşmıştır. Temmuz 2017 senesinde yayınlanan ise 1 milyarın üzerinde izlenen videoları ise “Bedtime Song” videosudur. Cocomelon güncel abone sayısı 163 milyondur. Kanalda 973 video vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@CoComelon 

SET India

SET India

SET India olarak başlayan Sony Entertainment Television India aynı ismi taşıyan Hint ödemeli TV ağının youtube kanalı olarak hizmet verir. Hintçe olarak Sony Entertainment’ın TV şovları ile filmlerinin derlemesi ile oluşturulmuştur.

Bu şirketin kuruluşu Ekim 1995 senesine dayanır. Sony Pictures Entertainment’ın yan kuruluşu olan Sony Pictures Networks’e ait bir youtube kanalıdır. Kanal günlük olarak birkaç yükleme yapar. 10 haziran 2022 senesinde ise hem abone hem de video görüntülenme sayısı açısından en hızlı büyüyen youtube video kanallarından biri olmayı başarmıştır.

Aylık olarak 3 milyondan fazla abone ile toplamda 2.4 milyar görüntülenme elde etmenizi sağlar. 2 haziran 2023 tarihinden başlayarak tüm zamanların en çok abone olunan 4’üncü kanalı olmayı başarmıştır. En çok izlenen ise üçüncü youtube kanalıdır. Kanalın güncel olarak 160 milyon abonesi vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@SETIndia

Kids Diana Show

Kids Diana Show

Kids Diano show youtube kanalı ile birlikte tanınmaya başlayan popüler çocuk Eva Diana Kidisyuk 31 Mart 2014 tarihinde doğmuştur. Youtube’un en çok bilinen en başarılı yıldızlarından biri olarak karşınıza çıkar.

Youtube kanalı Eva’nın ailesi tarafından onun anılarını koruyabilmek ve paylaşabilmek için kurulmuştur. Bu youtube kanalı ise kısa sürede büyük ilgi görmeyi başarmıştır. Kendi için ayrı bir youtube kanalına sahip olan kardeşi Roma ise oyun içerikleri paylaşır. Duygularını jest ve mimikleri ile gösterdiği videolar çektiği için dünya üzerindeki herhangi bir çocuğa kolay şekilde ulaşabiliyor. Videoları birçok farklı dile çevrilmiştir. Bununla birlikte amazon Prime’da kendi animasyon serisi vardır.

Kids Diana show Youtube’da en çok izlenen kanallar arasında yer alır. Her ay milyarlarca görüntülenme alır ve kendi yaş grubuna çok iyi şekilde hitap eder. Dünyanın 4 bir yanında olan çocuk videolarını izleyen çocuklar bir arkadaşlarını izliyor  ve onda bir arkadaşı var gibi hisseder.

Eva Diana Kidisyuk 31 Mart 2014 tarihinde Kiev Ukrayna’da doğmuştur. Youtube kanalı videoları Rusça, Japonca, Hintçe, Arapça, Portekizce, İspanyolca ve Almanca dahil birçok farklı dilde dublajı vardır. Güncel olarak 113 milyon aboneye sahip olan bir kanaldır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@KidsDianaShow

PewDiePie

PewDiePie

PewDiePie

PewDiePie kanalının sahibi olan Felix Kjellberg 24 Ekim 1989 tarihinde Götoborg İsveç’te doğmuştur. Hayranları ile etkileşim biçimi ve oyun yorumları onun bugüne kadar en çok sevilen Youtuber’lardan biri olmasını sağlamıştır.

Youtube’da içerik üretmeye ilk kez 2010 senesinde açtığı kanal ile başlamıştır. İlk olarak koru ve aksiyon oyunlarını oynadığı videoları youtube kanalı üzerinden yayınlamaya başlamıştır.

Daha sonrasında ise kanalı hızlı şekilde büyümeye başladı ve 2012 – 2013 yılları arasında en çok büyüyen kanallardan biri oldu. 15 ağustos 2013 tarihinde ise en çok abone olunan kanal oldu. 33 Yaşındaki Felix Kjellberg net geliş olarak youtube’dan 40 milyon dolar kazanır.

Kanalının ismi kendi adından daha ünlü olan Felix Kjellberg PewDiePie olarak tanınır. PewDiePie arkadaşları ile video oyunları oynayabilmek için lise döneminde sıkça derslerini atlatırdı. Lisenin son senesinde ise büyükannesinin galerisinde kendi eserlerini satarak para kazanmaya başladı.

Kazandığı parayı ise youtube kanalına başlamak ve aktif olarak video yüklemek için bir bilgisayar satın almak için kullandı. Chalmers Teknoloji Üniversitesinde ekonomi ve teknoloji bölümünü okumuştur. Daha sonrasında ise okulu bıraktı ve ayrılma sebebi olarak da çalışmalara olan ilgi ve hevesinin artık kalmadığını gösterdi. PewDiePie youtube kanalı güncel olarak 111 milyon aboneye sahiptir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@PewDiePie

Like Nastya

Like Nastya

Like Nastya

Like Nastya ismi ile bilinen anastasie Sergeyevna Radzinskaya 27 Ocak 2014 tarihi doğumludur. Rus ve Amerikalı bir Youtuber’dır. Anastasia çocuk şarkıları, eğitici ve eğlenceli videolar, kutu açılımı, rol yapma oyunları ve vlog videolarını içerir. Kanalda Hintçe, Almanca, Arapça, Fransızca, Hintçe, Portekizce, Endonezyaca ve Vietnamca dublaj seçeneği vardır. Güncel olarak 106 milyon aboneye sahiptir.

Anastasia Güney Rusya’nın Krasnodar bölgesinde dünyaya gelmiştir. Kendisine yanlışlıkla serebal palsi teşhisi konuldu ve doktorları hiç konuşamayacağını düşündü. 2016 yılından beri aktif olarak kanalına içerik üretiyor. Totalde görüntülenme sayısı ise 117.77 milyardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@LikeNastya_TR

Vlad and Niki

Vlad and Niki

Vlad and Niki

Vlad ve Niki kardeşler vlog, macera videoları ve evde oyuncakları denerken çektikleri videolar ile ünlenmişlerdir. En popüler videoları ise Wheels on the Bus videosudur. Dünya çapında 230 milyondan fazla aboneye ve 130 milyardan fazla görüntülenmeye ulaşmayı başarmıştır.

Vlad ve Niki kardeşler Rus ve Amerika doğumlulardır. Vladislav Vashketoc 26 şubat 2013 tarihinde doğmuştur. Nikita Vashketov ise 4 Haziran 2015 doğumludur. Anne ve babaları ise Sergey ile Victoria Vashketov’dır. Youtube kanalı 18 dil seçeneğine sahiptir. Genel olarak yukarıda bahsettiğimiz gibi rol yapma, vlog ve reklam videoları çekerler.  Güncel takipçi sayıları ide 99.4 milyondur.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@VladandNiki

Zee Music Company

Zee Music Co. Zee Entertainment Enterprises’ın yan kuruluşu olan bir Hint müzik şirketi olarak bilinir. Ticari faaliyetlerini ise ağırlıklı şekilde yeni Delhi ile yürütürler. 18 Temmuz 2022 tarihi ile Zee Music company 86 milyondan fazla aboneye sahip olan 9.kanal haline gelmiştir.

Kanal içerisinde 48 milyardan fazla görüntülenme vardır. SET India ve T-Series sonrasında en çok abonesi olan 3’üncü Hint kanalı olarak karşınıza çıkar. Kanalın güncel abone sayısı 97.3 milyondur. Müzik video klipleri ve şarkı listeleri paylaşımları ile öne çıkar.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@zeemusiccompany

WWE

WWE

WWE

World Wrestling Entertainment Inc. Youtube kanalı dünyanın en çok abonesi olan kanalları arasında kendisine yer bulmayı başarmıştır. WWE’nin resmi youtube kanalı içerisinde birçok dövüşü görebilirsiniz. Youtube kanalında kendi sitesindeki primetime tv programlarının bölümlerini sunar.

Youtube’da içerik üretmeye başladığı tarihten bir 100 milyondan fazla görüntülenme almıştır. Kanal ilk olarak 11 Mayıs 2007 tarihinde Youtube’a katılmıştır. 77.783.024.147 görüntülenme sahibi olan kanal güncel olarak 96.3 milyon aboneye sahiptir. Kanalda 70 bin video bulunur.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@WWE

Blackpink

Blackpink

Blackpink

Blackpink YG Entertainment tarafından oluşturulmuş olan bir kız pop müzik grubudur. Lisa, rose, JEnnie ve Jisoo üyelerinden oluşur. Güney Koreli kız grubu olan Blackpink 2016 senesinde Güney Kore’nin Gaon Digital Chart ile ABD Billboard World Digital Song Sales listelerine bir numaradan girmiştir. Grup whistle ve Boombayah şarkılarının olduğu Square One albümü ile çıkış yapmıştır. Blackpink Youtube’a 2016 senesinde katılmıştır. Kanalın güncel görüntülenme sayısı 32.407.629.369’dır. 90.2 milyon aboneye sahip olarak bilinir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@BLACKPINK

Goldmines

Goldmines

Goldmines

Goldmines Manish Shah’a ait olan bir hint film şirketi olarak karşınıza çıkar. Hintçe konuşan izleyicileri için güney Hindistan filmlerini Hintçe olarak dublaj yaparak yayınlıyor. Kanal ilk olarak 21 Ocak 2012 tarihinde youtube hayatına başlamıştır. Youtube üzerinde 24.323.315.752 görüntülenme alan bir kanaldır. Kanalın 87.3 milyon abonesi vardır. En popüler youtube kanallarından biri olarak karşınıza çıkan Goldmines kanalının aylık ortalama kazancı 207.9 bin dolar ile 3.3 milyon doların arasında değişim gösterir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@GoldminesTelefilms

Sony SAB

Sony SAB

Sony SAB

Sony SAB Culver MaX Entertainmant şirketine ait olan bir Hintçe genel eğlence kanalıdır. Sonny SAB 23 Nisan 1999 tarihinde SAB TV ismi ile piyasaya sürülmüştür.

4 Ağustos 2007 tarihinde youtube kanalını açmıştır. 2007 ile 2012 tarihleri arasında youtube’a tek tük videolar yüklenmiştir. Kanalın 101.490.450.637 görüntülenmesi vardır. 83.7 milyon aboneye sahip olan bir kanaldır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@SonySAB

5-Minute Crafts

5-Minute Crafts

5-Minute Crafts

5 minute crafts thesoul publishing’e ait olan DIY tarzında bir kanaldır. Kanal Kasım 2022 tarihinden itibaren en çok abonesi olan kanallar arasında kendisine yer bulmuştur.

Kanalın videoları instagram ya da facebook’ta yayınlanan videoların derlemeleri olarak paylaşılır. Büyük ölçüdeki el sanatları ile yaşam tüyoları kısa şekilde hazırlanmış videolar olarak kanalda paylaşılır.

Kanalda paylaşan videolarda kamera masaya odaklanmıştır ve araçlar, ya da yiyecekler ile uğraşan kişinin sadece elleri görünür. The Soul Publishing tarafından geliştirilen kanal 2016 senesinden beri aktif olarak youtube için video üretir. 80.1 milyon aboneye sahip olan kanalın görüntülenme sayısı 26.304.611.972’dir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@5MinuteCraftsYouTube

BANGTANTV

BANGTANTV

BANGTANTV

Bangtantv, Bangtan Boys ismi ile de bilinen bir Güney Koreli erkek pop grubudur. Grup 2013 tarihinde Seul’de kurulmuştur. Grubun üyeleri arasında Jungkook, Jimin, RM, V, Jin vardır. BTS Kore’nin eğlence merkezi olan Big Hit Entertainment altında çıkış yapmıştır. Bangtantv youtube kanalı 17 Aralık 2012 tarihinde açılmıştır. 20.917.880.864 görüntülenme sayısına sahiptir. Kanalın 75.9 milyon abonesi vardır. Kanalda 2.2 bin video vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@BTS

HYBE LABELS

HYBE LABELS

HYBE LABELS

2005 senesinde Bang Si – Hyuk tarafından kurulmuş olan Güney Koreli çok uluslu bir eğlence yöntemim şirketi olarak bilinir. Müzik, konser ve prodiksiyon şirketidir. Birden fazla yan kuruluşa sahiptir.

10 Mart 2021 tarihinde daha kapsamlı bir içerik şirketi olarak kendini daha iyi yansıtabilmek için Big Hit Entertainment’tan HYBE olarak yeniden isimlendirileceklerini açıklamıştır. Yoıluna Big Hit Music isimli bir plak şirketi olarak devam eden Hybe Labels ilk grupları olarak Haziran 2013 tarihinde BTS’yi bünyesine aldı. Hype Labels 4 Haziran 2008 tarihinde Youtube’a katılmıştır. Kanal 29.024.844.532 görüntülenme sayısına sahiptir. Kanalın abone sayısı 71.9 milyondur.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@HYBELABELS

Justin Bieber

Justin Bieber

Justin Bieber

2020 senesinde Youtube için 10 bölümlük belgesel dizisi yayınlayan Justin Bieber: Seasons’ı da burada yayınlamıştır. Youtube Bieber’e dizinin kendi platformlarında yayınlanabilmesi için yaklaşık olarak 20 milyon dolar ödeme yapmıştır. Kanadalı pop şarkıcısı Bieber 1 Mart 1994 tarihinde dünyaya gelmiştir.

29 yaşındaki sanatçının Youtube’da en çok dinlenen şarkısı kendi kanalından yayınlanan Sorry isimli şarkıdır. Bu şarktı toplamda 3.273.092.875 görüntülenme almıştır. Justin Bieber kanalında müzikler ve video klipleri paylaşılır. 15 Ocak 2007 tarihinde Youtube’a katılmış olan Bieber 71.7 milyon aboneye sahiptir. Kanalda 249 video vardır. Kanal 30.707.860.024 görüntülenme sayısına sahiptir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@justinbieber

Zee TV

Zee TV

Zee TV

Zee TV, Zee Entertasinment Enterprises’a ait olan Hintçe genel eğlenceli bir kanaldır. 2 Ekim 1992 tarihinde Hindistan’da ilk özel sektöre ait olan TV kanalı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Zee TV Hindistan’da TV eğlence endüstrisinin öncüsü olarak bilinir. Dünya çapında 3 milyardan fazla izleyici ile bağlantı halindedir. 11 Arlık 2005 senesinde Youtube’a katılmıştır. 74.432.750.894 görüntülenme sayısına sahiptir. Kanalın güncel olarak 71 Milyon aboneye sahiptir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@zeetv

Pinkfong Baby Shark Kids’ Stories & Songs

Pinkfong Baby Shark Kids' Stories & Songs

Pinkfong Baby Shark Kids’ Stories & Songs

Pinkfong Güney Koreli bir eğlence şirketidir. Pinkfong tarafından geliştirilen en ünlü içerik ise Babay shark şarkısıdır. Şarkı ile ilişkilendirilen dans videosu ise Ocak 2023 tarihi ile 12 Milyardan fazla ilenen viral youtube videosu olmuştur.

Çocuklara yönelik tekerlemeler ile dolu bir youtube kanalıdır. Şarkılar, hikayeler ve tekerlemeler paylaşılır. Derleme videoların da bulunduğu kanalda videolar genel olarak bir ya da iki dakikadır. Kanal 14 Aralık 2011 tarihinde Youtube’a katılmıştır. 39.128.834.188 görüntülenme sayısına sahiptir. Kanalda 68.6 milyon abone vardır ve 2.8 bin video içeriği bulunur.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@Pinkfong

Canal KondZilla

Canal KondZilla

Canal KondZilla

Kondzilla ya da Kond sahne ismi ile bilinir. Brezilyalı senarist ve yönetmen olarak bilinir. Bir müzik prodüksiyon şirketi ile plak şirketi olan Kondzilla Records’un kurucusudur. Brezilya ve Latin Amerika’nın en büyük üçüncü müzik kanalıdır. 22 Mart 2012 tarihinde youtube kanalını açmıştır. 36.752.646.043 görüntülenme sayısı olan bir kanaldır. Kanalın güncel abone sayısı 66.5 milyondur. Bugüne kadar 2.5 bin video yayınlanmıştır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@KondZilla

ChuChu TV Nursery Rhymes & Kids Songs

ChuChu TV Nursery Rhymes & Kids Songs

ChuChu TV Nursery Rhymes & Kids Songs

Chuchu TV çocuklara eğitici ve eğlenceli içerikler sunan bir youtube kanalıdır. Bu youtube kanalı içerisinde orijinal çocuk şarkılarının yanında geleneksel tekerlemeler de bulunur ve animasyonlu olarak 2D ile 3D video koleksiyonları vardır.

Chuchu TV 60 milyondan fazla aboneye sahiptir bu da kanalı Hindistan’da en çok abone sayısına sahip olan ve dünyada en çok abone olunan 22’inci youtube kanalı yapar. Kanalın kuruluşu 9 şubat 2013 tarihindedir. 46.023.463.547 görüntülenmeye sahip olan kanalın güncel abone sayısı 66.1 milyondur. Kanalda 638 video bulunur.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@ChuChuTV

Shemaroo Filmi Gaane

Shemaroo Filmi Gaane

Shemaroo Filmi Gaane

Shemaroo filmi gaane kanalı Bollywood severlerin vakit geçirmekten keyif alacağı bir kanaldır. Hint filmleri ve film kesitlerinden oluşan bir kanaldır. Şirket 1962 senesinde kurulmuştur ve 2900’den fazla oluşan geniş bir içerik yelpazesine sahiptir. Kanal 11 Haziran 2010 tarihinde Youtube’a katılmıştır. Kanalın görüntülenme sayısı ise 28.797.296.270’dir. Youtube kanalı 65.8 milyon aboneye sahiptir ve 8.5 bin videosu vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@filmigaane

Colors TV

Colors TV

Colors TV

Colours TV Viacoum18’e ait olan bir genel eğlence TV kanalıdır. İlk olarak 21 Temmuz 2008 senesinde yayın hayatına başlamıştır. Polisiye şovlar, realite şovları, komediler, gençlik dizileri ve aile dramları gibi filmlerden oluşur. Colors TV youtube üzerinden filmler ve dizilerdeki kesitlerini paylaşır. 13 Haziran 2008 tarihinde Youtube kanalı açmıştır ve 62.239.841.464 görüntülenmesi vardır. Kanalın abone sayısı ise 65.2 milyondur.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@colorstv

T-Series Bhakti Sagar

T-Series Bhakti Sagar

T-Series Bhakti Sagar

En büyük müzik şirketlerinden biri olan T-Series sadece bollywood müziğindeki en üst konumunun keyfini çıkarmakla kalmaz aynı zamanda da en büyük bhakti kanalı olması ile öne çıkar. Farklı tanrıların bhajanlarından oluşan bir katalogdan oluşan ilahi maneviyat temalı bir kanaldır. Kanal abonelerini Bhakti Marga’sına götürür. 13 şubat 2011 tarihinde Youtube’a katılmıştır. 29.804.130.269 görüntülenme alır. 61 milyon aboneye sahip olan bir kanaldır ve kanal içerisinde 26 bin video vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@TSeriesBhaktiSagar

Movieclips

Movieclips

Movieclips

Movieclips en büyük film klip koleksiyonunu herkese açık şekilde paylaşır. Filmlerde yeniden görmek istediğiniz sahnelere movieclips kanalından kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Gişe rekorları kıran veya bağımsız yapımlar her dönemden ve türden filmlere ulaşabilirsiniz. Sinema severlerin abone olduğu youtube kanalları arasında yer alır. Kanal 28 Nisan 2006 tarihinde açılmıştır. 59.433.126.269 görüntülenmesi olan bir kanaldır. Kanalın güncel abone sayısı 59.6 milyondur. Kanal içerisinde 39 bin video bulunur.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@MOVIECLIPS

Dude Perfect

Dude Perfect

Dude Perfect

Amerikalı internet içerik üreticisi spor ve komedi grubu olarak bilinir. Grup ikizler cory, cobby cotton, cody jones, garrett hilbert ve Tyler TY Toney’den oluşur. Youtube platformu için video içeriği üreten grubun adı İngilizcede kanka anlamında kullanılan dude ile mükemmel anlamındaki perfect kelimeleri kullanılarak oluşturulmuştur. 17 Mart 2009 tarihinde Youtube’a girmiş olan bir kanaldır. Kanalın güncel abone sayısı 59.5 milyondur. 389 video olan kanalın görüntülenme sayısı 16.319.635.350’dir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@dudeperfect

Tips Official

Tips Official

Tips Official

Tips Industries Limited Mumbai Maharashtra Hindistan’da olan bir Hint müziği plak şirketi ve film prodüksiyon şirketidir. Şirket 1975 senesinde Kumar S. Taurani ve Ramesh S. Taurani tarafından kurulmuştur. Şirket 22 Mayıs 2007 senesinde Youtube’a katılmıştır. Şirketin sunduğu videolar film kesitleri ve müzik videoları ile müzik yorumları şeklindedir. Kanal 33.718.692.744 görüntülenme sayısına sahiptir. Kanalın abone sayısı 59.8 milyondur. Şu ana kadar 4.7 bin video yayınlamıştır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@tipsofficial

El Reino Infantil

El Reino Infantil

El Reino Infantil

El Reino Infantil kanalı Leader Music şirketine aittir. Çocuklara özel olarak içerikler üreten kanal Arjantinli bir kanaldır. 2011 senesinde Roberto Pumar tarafından kurulmuş olan kanal en çok abone olunan İspanyolca konuşulan kanallardan biridir. Bununla birlikte Arjantin’de de en çok abone olunan kanallardan biridir.

Kanal içerisinde üretilen ve çocukların çok sevdiği serilerden bir tanesi Maria elena Walsh serisidir. El Reino Infantil tarafından yaratılmış olan seri Haziran 2011 tarihinde çıkmıştır. Bu seride Arjantinli şarkıcı ve söz yazarı olan Maria Elena Walsh’ın hikayeleri ve şarkıları gösterilir.

Kanalın ikinci serisi ise La Granja de Zenon’dır. Bu seri 2011 senesinin Haziran ayında yayınlanmaya başlamıştır. Zenon’un konuşan hayvan arkadaşlarının olduğu bir çiftlikte geçen hikayelerden oluşturulmuştur. Bu konuşan hayvanların arasında at, papağan, inek ve horoz vardır. Zenon’un çiftliğe oynamaya gelen Juan Antonio ve Tito da hikayede var olan isimlerdir.

Kanalda yayınlanan üçüncü seri ise Rondas ve Clasicos Infantiles serisidir. Seri Nisan 2012 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır. Santi ve Viole isimli iki çocuk ile büyükbabaları kaptan Pipo’nun maceraları anlatılır. Hikâyedeki ana karakterler çiftçiler, denizciler ve cadılardır. Kanal 2 Haziran 2011 tarihinde açılmıştır. Youtube kanalının görüntülenme sayısı 57.692.546.102’dir. Kanalın güncel abone sayısı 58.7 milyondur. 1.5 bin vido paylaşımı yapılmıştır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@ElReinoInfantil

Wave Music

Wave Music

Wave Music

Wave music müzik platformlarında küçük bir kendin yap sanatçısı olarak girmiştir. Özellikle Youtube’da birçok kişinin abone olduğu kanallardan biridir. Elektronik müziklerin paylaşıldığı bir kanaldır. Şarkılar 4k olarak video formatında yayınlanır. Şarkı sözleri video açıklama kısmındadır.

Kanalda chill trap, chill pop, elektronik pop, future bass, melodik bass, indie dance tarzında müziklere ve özel olarak oluşturulmuş olan oynatma listelerine ulaşabilirsiniz. 21 Aralık 2011 tarihinde Youtube’a katılmış olan kanalın görüntülenme sayısı 2.233.010.047’dir. Kanalda 4.61 milyon abone bulunur ve 1.8 bin video paylaşmıştır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@wavemusic

Aaj Tak

Aaj Tak

Aaj Tak

Aaj Tak kanalı Hindistan’ın ilk yüksek çözünürlüğe sahip olan Hintçe kanalıdır. Aaj Tak HD olarak hizmet verir. Haberleri AaJ Tak kanalından alırsınız. Kanal Hindistan’ın mali haberlerini içerek ekstra bir program daha yapar. Aaj Tak HD 2019 ve 2020 senelerinin arasında bollywood haberlerini kapsayan bir program da yapmıştır.

Aaj Tak 1995 senesinin ortasında Doordarshan’ın DD Metrosunda yayınlanmıştır. 10 ile 20 dakikalık bir haber programı olarak yayın yapan kanal Aralık 2000 senesinde bağımsız bir haber kanalı olarak kurulmuştur.

Ülkede 24 saat yayın yapan tamamen Hintçe ilk haber kanalı olmuştur. Bununla birlikte Hindistan’da OB minibüslerini kullanan ilk haber kanalı AaJ Tak olarak bilinir. 27 Ağustos 2009 tarihinde Youtube’a katılan kanal 25.640.619.962 görüntülenme sahibidir. Kanalın güncel abone sayısı 58.1 Milyondur. Kanala bu güne kadar 285 bin video yüklenmiştir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@aajtak

Sony Music India

Sony Music India

Sony Music India

Sony Music India Sony tarafından Chennai Hindistan’da işletilen bir plak şirketi olarak bilinir. Şirket 1997 tarihinde faaliyet göstermeye başlamıştır. Tamamen yabancı sermayeli ilk plak şirketi olmayı başarmıştır.

Hindistan’daki en büyük yabancı sermayeli müzik şirketidir ve T-Series sonrasında Sony’nin sahip olduğu Zee Music önünde Hint pazarında %25’e varan pay ile ülkenin ikinci en büyük plak şirketi olmuştur. 3 Eylül 2009 tarihinde Youtube’a katılmıştır. 28.994.729.431 görüntülenmeye sahip olan bir kanaldır. Kanal içerisinde en büyük müzik hitleri paylaşılır ve güncel abone sayısı 57.4 milyondur. Kanalda bugüne kadar 3.9 bin video paylaşılmıştır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@SonyMusicIndia

EminemMusic

EminemMusic

EminemMusic

Eminemmusic Youtube kanalı Rapçi Eminem’e ait olan bir kanaldır. Gerçek adı Marshall Bruce Mathers olan Eminem 17 ekim 1972 tarihinde dünyaya gelmiştir. Missouri doğumlu olan Amerikalı Rapçi ve plak yapımcısı Eminem aynı zamanda aktörlük de yapmıştır. Döneminin en çok satan sanatçılarından biridir.

Mathers Yoksul bir çocukluk geçirdi ve 14 yaşında Detroit Mischigan’da kulüplerde rap yaparak para kazanmaya başladı. Devamsızlıkları yüzünden 9. Sınıfta okulu Hip Hop müziğinde başarılı olmak için bıraktı.

Eminem Los angeles’taki 1997 senesinde Rap Olimpiyatlarında serbest stil kategorisinde ikinci oldu ve Dr. Dre’nin dikkatini çekmeyi başardı. Eminem o dönemde Slim Shady Alter Egosunu geliştirmişti Dr. Dre’nin yapımcılığını yaptığı The Slim Shady LP 1999 yılının başlarında çıktı. Emine 2 Grammy ödülü ile 4 MTV müzik ödülü kazandı.

Eminem Revival 2017 senesinde çıkardığı albüm için karışık eleştiriler aldı ve 2018 senesinde çıkardığı Kamikaze albümü dinleyiciler tarafından sevildi. 2020 senesinde ise Music to Be Murdered By albümü Billboard 200 listesinin zirvesine çıktı ve zirveye çıkan üst üste 10.albüm olarak kayıtlara geçti. Eminem Youtube kanalı 9 Şubat 2007 tarihinde Youtube’a katıldı. Kanalın güncel abone sayısı 57 milyondur. Kanala bu güne kadar 156 video eklenmiştir. 27.235.417.794 Kanalın görüntülenme sayısıdır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@eminem

Marshmello

Marshmello

Marshmello

Marshmellp şarkıları neredeyse her zaman trend ve listelerdir. Müzik dünyasının önde gelen isimleri ile eşleştirmiştir. Billboard müzik ödülü adayı olan Selena Gomez ile Wolves, Khalid ile Silence ve anne Marie ile Friends de dahil olacak şekilde 10 yılından en ateşli teklileri üretmiştir.

Marshmello Christopher Comstock 19 Mayıs 1992 doğumludur. Amerikalı bir elektrnik müzik yapımcısı ve DJ olarak tanınır. Billboard Hot 100’ün ilk 30’unda yer almıştır. Bas ağırlıklı elektronik dans müziği üretir. Marshmello 7 Nisan 2015 tarihinde youtube’a katılmıştır. 14.756.329.607 görüntülenmesi vardır. 56.5 milyon aboneye sahip olan kanalda 437 video vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@marshmello

YRF

YRF

YRF

Yüksek bütçelere sahip ve gişe rekorları kıran filmlerden kesitlerin paylaşıldığı bir youtube kanalıdır. Endüstrinin en büyük aktörlerinin oynadığı filmleri paylaşır. En güçlü küresel dayanağa sahip olan dağılım şirketidir. Yeni dağıtım biçimlerine öncülük etmiştir. 8 Haziran 2006 senesinde Youtube’a katılan şirket 35.659.809.645 görüntülenmeye sahiptir. Kanalın 54.9 milyon abonesi vardır ve kanal 3.7 bin video paylaşmıştır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@yrf

LooLoo Kids – Nursery Rhymes and Children’s Songs

LooLoo Kids - Nursery Rhymes and Children's Songs

LooLoo Kids – Nursery Rhymes and Children’s Songs

LooLoo Kids kanalında tekerlemeler, çocuk şarkıları paylaşılır. Kanal MoraTV şirketinin yönettiği bir Rumen Youtube çocuk kanalı olarak bilinir ve en çok abone olunan kanallardan biridir. LooLoo Kids kanalı küresel bir kitleye hitap eder.

7 dilde içerik sunar. İngilizce, Türkçe, Rumence, Almanca, Fransızca, Litvanca, İtalyanca, Rusça ve İspanyolca dillerinde içeriklerini paylaşır. Kanalın izleyicileri ise genel olarak Endonezya, ABD, Brezilya, Hindistan, İngiltere ve Tayland’dandır. Kanal 5 Ağustos 2014 tarihinde açılmıştır. Güncel olarak 54.5 milyon abonesi vardır. 702 video paylaşmış olan kanalın görüntülenme sayısı 32.551.652.171’dir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@LooLooKids

Infobells – Hindi

Infobells – Hindi

Infobells – Hindi

Infoobells Hintçe ya da kısaca Infobells çok yönlü bir eğitim ile eğlence yayıncılık şirketi olarak bilinir. İngilizce, Hintçe, Telugu, Tamil, Bangla, Kannada ve Malyanm gibi birçok farklı dilde video hazırlar. Çocuklara özel olarak videolar paylaşan kanal 6 Haziran 2014 tarihinde youtube’a katılmıştır. Güncel abone sayısı 54.3 milyon olan kanalda 579 video paylaşılmıştır. 31.064.528.249 görüntülenme sayısına sahip olan bir kanaldır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@infobellshindirhymes

Ed Sheeran

Ed Sheeran

Ed Sheeran

Ed Sheeran henüz genç yaşlarında gitar çalmaya başlamıştır ve kısa süre geçmesinin ardından kendi şarkılarını yazmaya başlamıştır. Şarkıcı ve söz yazarıdır. Henüz genç yaşlarında ise müziğini devam ettirmek için Londra’ya taşınmıştır.

Online performansları ile dikkat çeken Sheeran henüz bir plak şirketi ile anlaşmadan İtunes listesinde 1 numaraya yükselmeyi başarmıştır. Atlantic ile sözleşme imzaladıktan sonra ise milyonlarca kayıt satmıştır. Sheeran Thinking Out Loud ve Shape of You gibi hitlerin yanında 2018 senesinde Çıkardığı Divide albümü ile Grammy kazanmıştır. 8 Ağustos 2006 tarihinde youtube’a katılan Sheeran’ın kanalının görüntülenme sayısı 30.488.355.367’dir. Kanalda 53.5 milyon aboneye sahip olan kanalda 385 video vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@EdSheeran

Taylor Swift

Taylor Swift

Taylor Swift

Taylor Swift tam ismi ile Taylor Alison Swift 13 Aralık 1989 tarihinde dünyaya gelmiştir. Amerikalı pop ve country müzik şarkıcısı ve söz yazarıdır. Taylor Swift çok erken yaşlarda müziğe ilgi göstermeye başlamıştır. Swift Philadelphia 76ers basketbol karşılaşmasından önce The Star Spangled Banner şarkısını söylediği zaman 11 yaşındaydı ve ertesi yılda gitar elinde şarkı yazmaya başlamıştır.

Shania Twain ve Dixie Chicks gibi country müzik sanatçılarından ilham alır. Swift 16 yaşındayken kendi adına sahip olan ilk albümü çıkarmıştır. Rascal Flatts için açılış yapmış ve turneye çıkmaya başlamıştır. Taylor swift ABD’de bir milyondan fazla kopya satmış ve 2007 senesinde platin sertifikasını almıştır. 53 milyon aboneye sahip olan kanalda 216 video vardır. 21 Eylül 2006 tarihinde Youtube’a katılmıştır. 30.195.944.135 görüntülenme sayısına sahiptir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@TaylorSwift

Ariana Grande

Ariana Grande

Ariana Grande

Ariana Grande tam ismi ile Ariana Grande Butera Haziran 1993 tarihinde dünyaya gelmiştir. 2010’ların başında Pop müzik sahnesine çıkmıştır. Pop müziğin en başarılı sanatçılarından biridir. Amerikalı Pop şarkıcısı ve aktris dört oktav aralığı ile tanınır.

Grande gençlik döneminde şarkı ve oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2008 senesinde broadway oyununda bir rol kazanmayı başarmıştır. Kısa süre sonrasında ise TV programlarında küçük rollerde oynamıştır.

2010 senesinde Nickelodeon TV dizisinde Victorious’ta rol almıştır. Sitcom 2013 senesinde iptal edilmiştir. Daha sonrasında yan program olan Sam & Cat’te 2013 – 2014 senelerinde rol almıştır. Ariana Grande oyunculuk kariyeri ile şarkı kariyerinin önünü açmıştır. 2011 senesinde “Put Your Hearts Up” single’ını çıkarmıştır ve ilk albümünü de 2 sene sonra “Yours Truly” ismi ile çıkarmıştır.

Rapçi olan Mac Miller ile ortak çalışması olan single The Way şarkısı da Yours Truly albümünde çıkmıştır. Grande müziği ile başarıları yakalamaya başlamıştır. Sanatçının ikinci albümü olan My Everything 2014 senesinde çıkmıştır. Bu albüm sonrasında bir pop yıldızı olan yıldız listelere girmeyi başarmıştır.

Jessie J ile Nicki Minaj’ın olduğu Bang Bang şarkısı ise Grande’ye ilk Grammy Ödül adaylığını kazandırmıştır. Dangerous Women 2016 senesinde çıkmıştır. Ariana Grande Lil Wayne ve Minaj gibi isimler ile Dangerous Woman albümü için çalışmıştır. Ariana Grande Youtube’a 22 Ocak 2007 tarihinde katılmıştır. Sanatçı tüm teklilerini ve albümlerini youtube üzerinden paylaşır. Kanal 24.101.768.193 görüntülenmeye sahiptir. 52.7 milyon abonesi olan kanalda şimdiye kadar 147 video paylaşılmıştır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@ArianaGrande

BillionSurpriseToys – English Kids Songs & Cartoon

BillionSurpriseToys - English Kids Songs & Cartoon

BillionSurpriseToys – English Kids Songs & Cartoon

Billion Surprise Toys – English Kids Songs & Cartoon ya da Billion Surprise Toys BST kids ismi ile de bilinir. Hindistan’ın Kerala kentinde olan Kochi merkezli olan ve Hintli çocuklara eğitici videolar üreten bir Youtube kanalı olarak hizmet verir.

Eğitici ve eğlenceli şarkılar ve popüler çocuk tekerlemeleri ile vidolar hazırlar. Billion Surprise en iyi ve eğlenceli öğrenme makaralarından biri olarak karşınıza çıkar. Çocuklar birlikte eğlenirken aynı zamanda öğrenmelerine ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olabilmek için kurulmuş olan bir kanaldır. 26 ekim 2013 tarihinde Youtube’a katılmıştır. 10.039.785.119 Kanalın güncel görüntülenme sayısıdır. Kanalın abone sayısı ise %52.6 milyondur. Bugüne kadar 856 video paylaşmıştır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@BillionSurpriseToys

JuegaGerman

JuegaGerman

JuegaGerman

German alejandro Germendia Aranis ismi ile bilinen Şilili bir şarkıcı, komedyen, söz yazarı ve Youtuber’dır. Youtube kanalı olan HolaSoyGerman ile ünlenmiştir. 2013 senesinde ise oyun kanalı olan JuegaGerman’ı kurmuştur. Kanal zaman içerisinde diğer kanalının abone sayısını geride bırakmıştır. İspanyolca dilince en çok abonesi olan ikinci kanal olarak bilinir. Şili’de ise abonesi en çok olan Youtuber’dır.

2016 senesinde iki elmas tabak alan ilk youtuber olmuştur. Youtube kariyerinin dışında ise Zudex feeling every sunset ve ancud gibi gruplar ile müzik kariyeri inşa etmiştir.

Solo kariyerinde ise birkaç şarkı yayınlamıştır. German Alejandro Germendia Aranis 25 Nisan 1990 senesinde Şili’nin Copiapo şehrinde doğmuştur. 12 yaşına kadar da orada yaşamıştır. 19993 senesinde henüz 3 yaşındayken babasını Noel arifesinde bir trafik kazasında kaybetmiştir.

Kanalında paylaştığı videolar günlük yaşam durumlarını anlatan komik monologlardan oluşur. Bunların dışında yoğun olarak oyun videolarını kanalında paylaşır. Popüler oyunları kendine özgü şekilde oynayarak izleyicilerine sunar. Kanalın güncel olarak 48.3 milyon abonesi vardır. 19 Mayıs 2013 tarihinde Youtube’a katılmıştır ve görüntülenmesi 14.679.288.312’dir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@JuegaGerman

Billie Eilish

Billie Eilish

Billie Eilish

Billie Eilish 18 Arlık 2001 doğumlu Amerikalı bir şarkıcı ve söz yazarıdır. 2015 senesinde müzik ve canlı şovlarda O’Connell’ın yapımcılığını yaptığı ilk single olan Ocean Eyes’ı çıkarmıştır.

Kanada ve Avustralya da dahil birçok ülkede 2017 senesinde Don’t Smile at Me isimli ilk albümü rekor kırarak listelerde ilk 15’e ulaşmıştır. Eilish’in ilk stüdyo albümü olan When We All Fall Asleep, Where Do We Go 2019 senesinde çıktı. ABD Billboard 200 ve Birleşik Krallık Albüm Listesine zirveden giriş yapmayı başarmıştır.

Billie Eilish ABD’de Bilboard Hot 100’e ilk 5’e “Bad Guy” isimli single ile girmiştir. Billie Eilish Öğretmen Maggie Baird ve aktör Patrick O’Connel’ın kızıdır. İrlanda ve İskoç kökenlidir. 2015 senesinde 13 yaşında olan Eilish birkaç senedir prodektörlük yapan ve kendi grubuna sahip olan erkek kardeşi Finneas ile çalışmaya başlamıştır. 7 şubat 2013 senesinde Youtube’a katılmıştır. 13.734.957.904 görüntülenme alır. Kanalı 48.1 milyon aboneye sahiptir ve bugüne kadar 70 video paylaşılmıştır. Bilie Eilish’in en çok izlenen video klibi ise Bad Guy isimli şarkısına çekip youtube’sa yayınladığı kliptir. Bad Guy 1 milyar izlenmeye ulaşmıştır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@BillieEilish

Get Movies

Get Movies

Get Movies

Bir aile kanalı olan Getmovies içerisinde her zevke uygun çizgi filmler, çocuklar ile daha büyük çocuklar için eğitici videolar, yerli ve yabancı animasyon dizileri ile yetişkinler için çizgi filmler vardır. Bunlarla birlikte komedi, eğlence, sanat, spor, tarih ve parodi şovları paylaşılır. Get Movies kanalı 16 Aralık 2006 senesinde Youtube’a katılmıştır. 30.928.348.423 görüntülenmesi olan bir kanaldır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@getmovies

Shemaroo

Shemaroo

Shemaroo

Shemaroo medya ve eğlence endüstrisinde hizmet veren Hintli bir içerik oluşturucu ve toplayıcıdır. Buddichand maroo tarafından 1962 senesinde kütüphane olarak kurulmuştur. Daha sonrasında ise 1979 senesinde Hindistan’ın ilk video kiralama işinin kurucusu olmuştur. 1 Eylül 2007 yılında Youtube’a katılmıştır. 22.660.370.101 görüntülenmeye sahiptir. 47.7 milyon abonesi olan kanalda 11 bin video vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@shemaroo

Badabun

Badabun

Badabun

Kanal ilk olarak 13 Ekim 2014 tarihinde hesap oluşturmuştur ve 5 Aralık’ta videosunu yayınlamaya başlamıştır. 2017 senesinde performans içeren videolar bu kanalda yayınlanmaya başlanmıştır. Cesar Morales tarafından oluşturulmuş bir kanaldır. 19.432.676.294 görüntülenmeye sahiptir. Kanalda 46.9 milyon abone vardır ve 18 bin video paylaşmıştır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@badabunOficial

SonyMusicIndiaVEVO

SonyMusicIndiaVEVO

SonyMusicIndiaVEVO

Sonymusicındiavevo kanalı 1997 senesinde faaliyete geçmiştir. %100 yabancı sermayeli ilk plak şirketi olmuştur ve Sony bir Japon şirketiydi ancak Aralık 2013’ten Mart 2020’ye kadar şirket Warner music Hindistana kadar SAARC pazarı için Warner Music Group yayınları ise dağıtılmıştır. Sony Music India VEVO 3 Eylül 2009 senesinde Youtube kanalını açmıştır. 27.482.971.197 görüntülenme sayısına sahiptir. 46.8 milyon aboneye sahip olan kanalda 3.4 bin video vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@sonymusicindiaVEVO

A4

A4

A4

A4 kanalının sahibi Vladislav Adreyevich Bumaga’dır. Bumaga 5 Haziran 1996 senesinde doğmuştur. Bumaga Belarus’lu bir yayıncıdır. Rusça dilinde en popüler yayın yapan kanallardan biridir.

29 Kasım 2014 senesinde kendi soyadı olan Bumaga ile Youtube kanalını oluşturmuştur. Youtube kanalı 23.211.725.192 görüntülemeye sahiptir. 46.6 milyon güncel abonesi olan kanalda 780 video vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@A4a4a4a4

Fernanfloo

Fernanfloo

Fernanfloo

Fernanfloo ismi ile bilinen Fernando Flores Alvarado Salvadorlu bir oyun komedyeni ve Youtuber’ı olarak bilen Fernanfloo Temmuz 2023 tarihi itibari ile Youtube’da en çok abone olunan 48.kanaldır. İspanyolca konuşulan kanallar arasında ise en çok aboneye sahip olan kanaldır.

1 Mayıs 2011 tarihinde ismi olan Fernando Flores’in birleşiminden oluşan bir youtube kanalı olan Fernanflıoo kanalını kurmuştur. Henüz 18’inde olan Fernanfloo youtube kariyerine video eğitimlerinin yanında özel efektli kısa aksiyon sahneleri ve kliplerini yükleyerek başlamıştır. Luis Fernando Flores Alvarado 7 Temmus 1993 tarihinde dünyaya gelmiştir ve şuan 30 yaşındadır. Kanal 10.340.610.444 görüntülenmeye sahiptir. 46.2 milyon aboneye sahiptir. kanalda 543 video vardır.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@Fernanfloo

Bad Bunny

Bad Bunny

Bad Bunny

Bad Bunny ismi ile bilinen Benito Antonio Martinez Ocasio Porto Rikolu bir rapçidir. Söz yazarı ve şarkıcı olan Bad Bunny play yapımcılığının yanında ara sıra profesyonel olarak güreşir. Latin trap ile reggaeton tarzında müzik yapar.

2016 senesinde Hear this music ile anlaşma sağlamıştır. J Balvin ve Ozuna işbirlikleri ile ilgiyi üzerine çekmeye devam etmiştir. Sanatçı en büyük çıkışını ise 2018 tarihinde J Balvin ile birlikte Cardi B’nin şarkısı olan I Like It ve Drake’ın de bulunduğu Mia çalışması ile yapmıştır.

Kasım 2020 tarihinde ise Bad Bunny reggeton ile Latin trap sesini rock müziği ile birleştiren 4’üncü albümü olan El Ultimo Tour Del Mundo’yu çıkarmıştır. Bad Bunny İspanyol müziğinin tüm dünyada popülerlik kazanması açısından önemli figürlerden biridir. Bad Bunny youtube kanalında kendi teklilerini, albümlerini ve video kliplerini paylaşır. 9 Haziran 2014 tarihinde youtube’a katılmıştır. 30.916.938.201 görüntülenme alan kanalın 46.2 milyon abonesi vardır. Kanalda 130 video bulunur.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@BadBunnyPR

Voot Kids

Voot Kids

Voot Kids

Voot Kids Viacom18 Media Private Limited’ın özel bir eğitim ve eğlence platformu olarak bilinir. 1300 saatten fazla video, 500’den fazla e-kitap, 150’den fazla sesli hikâye, 5000’den fazla kapsamlı içerik kitapçığına sahiptir. 23 Kasım 2016 tarihinde Youtube’a katılmıştır. Güncel olarak 45.6 milyon abonesi vardır. 4.6 bin video paylaşılmıştır ve kanalın görüntülenme sayısı 21.493.704.317’dir.

Kanal Ulaşım Linki; https://www.youtube.com/@vootkids

SIK SORULAN SORULAR

Dünyanın En Çok Abonesi Olan Youtuber Kimdir?

MRBeast dünyanın en çok aboneye sahip olan youtuber içerik üreticisi ve iş insanıdır. Haziran 2023 tarihinde 161 milyondan fazla aboneye sahiptir. Youtube platformunda en çok abone olunan bireysel kanalı olmakla birlikte en çok aboneye sahip olan ikinci youtube kanalıdır.

Dünyanın En Çok Abonesi Olan Youtuber Kaç Abonesi Var?

Dünyanın en çok aboneye sahip olan youtube kanalı 242 milyon abone ile T-Series kanalıdır.

En Çok Kimin Abonesi Var?

En çok aboneye sahip olan youtube kanalı 242 milyon güncel abone ile T – Series kanalıdır.

Türkiye’nin En Çok Abonesi Olan Youtuber Kim?

Türkiye’nin en çok abonesi olan Youtube kanalı Beter Böcük kanalıdır. Kanalın sahip olduğu abone sayısı 31.1 milyondur.

Youtube İzlenme Rekoru Kaç?

Youtube izlenme rekoru Baby Shark Dance şarkısınındır. Bu şarkı 7.046.700.000 kez izlenmiştir ve video Youtube platformuna pinkfong baby shark – kids songs & stories kanalıdır.

Youtube’da 1 Milyon Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanır?

Youtube platformu yeni nesil gelir kaynaklarından biridir. Youtube her bir izlenme için ortalama olarak 0.5 – 2 dolar arasında ödemeler yapar. İçerik türüne göre yapılan ödeme oranları değişim gösterir. Kanalındaki bir video 1 milyona ulaşan bir kullanıcının kazanabileceği tutar ortalama olarak 4 ile 40 bin dolar arasında değişir.

Türkiye’nin İlk Youtuber’ı Kim?

Türkiye’nin ilk Youtuber’ı sütü seven kamyoncu Volkan Öge’dir. Kendisi 1982 doğumludur. 2006 senesinde Youtube’a bir şeyler yükleyebileceğini fark etmiş ve bu yöne doğru yönelmiştir.

Dünyanın İlk Youtuber’ı Kim?

Dünyanın ilk Youtuber’ı aynı zamanda Youtube’nin kurucu ortağı olan Jawed Karim’dir. 23 Nisan 2005 senesinde ilk youtube kanalı olan Jawed’i oluşturmuştur.

Youtube 1000 İzlenmeye Ne Kadar Para Veriyor?

Youtube platformunda 1000 izlenme için ödenecek olan ücret izleyici kitlesi ve kitlenin yaşadığı bölgelere göre farklılık gösterebilir. Youtube 1000 izlenmeye 0.5 dolar ile 6 dolar aralığında ödeme yapar. 1000 izlenme için TL olarak verilen miltar ise 10 ila 15 TL arasında değişir.

Youtube Kimin Elinde?

Ekim 2006 senesinde Google şirketi ile 1.65 milyar dolar hisseleri arasında anlaşmıştır. Youtube’un sahibi Google’dır. Platformun merkezi Kaliforniya San Bruno’dadır. Kurucuları arasında ise Steve Chen, Chad Hurley, Jawed Karim vardır.

Youtube 100 Abone Olunca Ne Oluyor?

Youtube platformu içerisinde bir içerik üreticisi kanalı 100 aboneye ulaştıktan sonra içerik üretici ödülleri listelerine girme hakkı kazanır. Youtube iş ortağı programına başvuru için de 100 aboneye ulaşılması gerekir. Gümüş plaket için 100.000 abone, altın plaket için 1.000.000 abone, elmas plaket için 10.000.000 abone, kırmızı elmas plaket için 100.000.000 abone olması gerekir.

Enes Batur’a Ne Oldu Neden Video Atmıyor?

Enes Batur youtube kanalına uzun süredir video yüklemiyor. Hayranları arasında bunun nedeni olarak başka işlere yoğunlaşmak istediği gösteriliyor.

En Zengin Youtuber Kim?

MrBeast olarak bilinen Jimmy donaldson Youtube’un en çok kazanan içerik üreticisi olarak bilinir. Kanalının izlenme sayısı 10 milyarı geçmiştir. Gerekli şartları sağlayarak en çok para kazanan kişi olmuştur.