Evin Huzuru İçin Dua - Şartları Neler

Evin Huzuru İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir evin huzuru için okunacak dua, ev huzuru için dualar, ev huzuru için okunan dua, evde huzur icin hangi dua okunur, evde huzur için dua arapça, evde huzur olmasi icin dua içerikte.

Anasayfa > Genel > Evin Huzuru İçin Dua
04 Ocak 2021
858 okunma
Evin Huzuru İçin Dua

Evin huzuru için dua  okunur. Huzur; tüm yaşantımız boyunca bizlerin daha sağlıklı bir hayat sürmesini, aile içerisinde daha mutlu olmamızı sağlayan önemli bir etkendir. Peki aile içerisinde huzur nasıl sağlanır? Aile sadece birbiriyle kan bağı olan kişiler arasında olmaz. Evleneceğimiz kişiyi hayatımızın en güzel anında tanıyıp onunla bir yuva kurmaya karar verdiğimizde aile kavramı bu şekilde de oluşur. O kişiyle hayatımızın geri kalanında birlikte olarak seçimimizi yapmış oluruz.

Ama huzurun sağlanması için her şeyden önemlisi birbirinizi kırmadan, sürekli birbirinizle bir şeyler paylaşarak, sevginizi belli ederek, hastalık gibi kötü durumlarda yanınızda olmak gereklidir. Huzurlu bir hayat için tek başına yaşamayı seçen insanlar da yok değil. Bu onlar için başka bir yolla huzuru bulma şekilleridir. Hangisinin size mutlu edeceğine siz karar verebilirsiniz, bir başkası değil.

Evin Huzuru İçin Dualar ve Sureler Okunur Mu?

Huzurlu bir hayat sürmek çok da zor değil. İnsanları farklı şekillerde huzurlu olmaları çok normaldir. Siz başka bir şeyden keyif alırsınız; eşiniz, çocuklarınız ise başka bir şeyden. Evinizde huzur olmasını istiyorsanız sizi mutlu edene kadar değişiklikler yapmanızda fayda var. Evinizin içerisine istediğiniz renklerde çiçekler koyabilirsiniz ya da bir evcil hayvan sahiplenebilirsiniz.

Eğer sesten huzurlu olmuyorsanız ise kendinize ait bir sessiz ortam oluşturabilirsiniz. Çocuklarınız kitap okumayı seviyorsa onlara ait birlikte kitap okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Tek başınıza ayrı ayrı olmak istemiyorsanız birlikte birçok aktivite yapmanızı da sağlayabilirsiniz. Hep birlikte yemek hazırlayabilir, maçlara gidebilir, günlük gezilere çıkabilirsiniz.

Yukarıda anlatılanlar somut şekilde huzuru sağlar ama bir şeyler almadan, yapmadan da mutlu olabilirsiniz. Birbirinize söylenen en ufacık tatlı bir söz bile bir gün boyunca sizi mutluluktan havalara uçurabilir ya da kötü-iyi anlarınızı birlikte paylaşmak yüklerinizi de hafifletebilir. Kısacası her şey sizin ellerinizde.

Ama bazen her şey bu kadar basit de olamayabiliyor. Aile kavramı olmayıp birbirlerine hakaret edenler, en ufacık bir durumda öfkeden deliye dönenler, yalan söyleyenler, kıranlar da olabiliyor. Bu durumlarda aile bireyler dua ederek aile içerisindeki mutluluğu kazanmaya çalışırlar. Peki evin huzur için hangi dua okunmalıdır ?Evde ne okunmalıdır? Evin huzuru için etkili dua nedir?

Evin Huzuru İçin Dua Hangisi?

“Allahümme elif beyne kulubinâ ve aslih zâte beyninâ ve’hdinâ sübüle’sselâmi ve neccinâ mi-ne’z-zulümâti ile’n-nûri ve cennibne’l fevâhişe mâ zahare minhâ ve mâ betane.”

Huzur için hangi dua okunur?
Lâilâhe illa ente sübhâneke innî küntü mine’z-zâlimîn. – Müslim hadisi şerifinde şöyle buyuruluyor: Sıkıntı için okunacak dua: “La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arşil-kerim.”
Aile huzuru için hangi dualar okunmalı?
Sabah ve akşam 7 kere “hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym” zikrini çekin. Eğer hala evin içerisinde huzursuzluk devam ediyorsa, 11 gün üst üste Bakara suresi dinleyin. Evde olmadığınız zamanlarda bile açabilirsiniz.
Evde huzurun olması için ne yapmak gerekir?
Geniş ve güzel bir bahçe. Sessiz bir ortam. Sağlıklı bir izolasyon, sıcak ve ferah mekanlar. Entelektüel yönlerinizi besleyecek, hobi ve okuma alanları, multimedya odaları Çocuklar için oyun alanları Çalışırken sizi yormayacak, kullanışlı bir mutfak.
Evde huzur icin hangi esma?
Fesalli lirabbike venhar. İnne şanieke hüvel’ebter.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/aile-huzuru-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/evde-okunacak-dua/

https://sartlari.com/evin-satilmasi-icin-okunan-dua/

https://sartlari.com/evdeki-huzursuzluk-icin-dua/

https://sartlari.com/aile-sozleri/