Güzel Bir Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Güzel Bir Dua
25 Eylül 2021
40 okunma
Güzel Bir Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Güzel bir dua olarak tercihinizi her türlü dileğe uygun olanlardan yana yapabilirsiniz. Örneğin ilk akla gelen Fatiha Suresi oluyor ve her türlü zor durumda ya da iyi niyetlere dair okunuyor. Besmele çekerek başlayacağınız duayı ister 1 isterseniz de birkaç kere tekrar edebilirsiniz.

Fatiha kadar öne çıkan bir diğer duanın ise İhlas olduğu bilinir. Her türlü kötü durumda sık sık okunan kısa bir sure olarak bilinir. Kısa olduğu için birkaç kez tekrar edilir ve kişinin kendini iyi hissetmesi mümkün hale gelir. Öyle ki dua etmek manevi açıdan daha huzurlu ve de iyi olmanızı sağlar. Sadece manevi değil maddi açıdan da rahatlamanızı sağlayabilir.

Şöyle ki bazı güzel duaların berekete ve de kazanca işaret ettiği görülür. Hatta bunun için işe gitmeden ya da dükkanınızı açarken etmeniz gereken pek çok duanın üzerinde durulur. Her birini de birkaç kez tekrar etmeniz istenir. Besmele çekerek dualarınızı eder ve günü bereketli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Güzel dualar ile sağlık dileyenler de sayıca fazla. Şifa arayanlar ellerini kıbleye doğru kaldırır ve öncesinde birkaç rekat namaz kılmayı tercih eder. Rahat kıyafetler tercih edilir ve güzel bir abdestin neticesinde dualara geçilir. Duanın ardından acil şifalar dilenebilir ya da ihtiyaçlarınız üzerine tüm dileklerinizi dile dökebilirsiniz.

Hayırlısı için nasıl dua edilir?
Dua ederken vücudun kıbleye dönük olması daha faziletlidir. – Dua ederken eller açık bir şekilde omuz hizasına kaldırılabilir. – Kısık sesle ve ağlaya ağlaya yalvarırcasına içten dua etmek en güzelidir. – Korku ve ümit arası duygularla dua edilmelidir.
Peygamber efendimiz nasıl dua ederdi?
Rivayetlerde ise, Peygamber Efendimiz (sav)’in Allah’a kendisine güzel bir ahlak ve iyi bir huy vermesi için dua ettiği ve dualarında Allah’a şöyle yalvardığı belirtilir: “Allah’ım! Beni ahlakın kötülerinden uzaklaştır.” …
Hayirli evlat icin hangi sure?
Ardından hayırlı evlat sahibi olmak için kalpten niyet edilir. Niyetten sonra şu Ayet-i Kerim 41 defa okunmalıdır. Okunacak Âyet-i Kerim: “Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ (imâmen).”
Sabah namazından sonra hangi dualar okunur?
Ebu Zerr’in rivayetine göre, Peygamber Efendimiz (SAV),sabah namazını kıldıktan sonra şu duanın okunabileceğini şöyle beyan etmektedir: Kim sabah namazından sonra diz çökmüş durumunda hiçbir şey konuşmadan 10 kere, “Lâ ilâhe illallâhu vahdehu lâşerîke leh, lehu’l mülkü ve lehu’l hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr.”