Hamile Kalmak İçin İlişkiden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli? - Şartları Neler

Hamile Kalmak İçin İlişkiden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Hamile Kalmak İçin İlişkiden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?
24 Aralık 2022
272 okunma
Hamile Kalmak İçin İlişkiden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Müslüman kişinin evlendikten sonra çocuk sahibi olmak istemesi kadar doğal bir durum yoktur. Peki evli kadınların bu dünyadaki en büyük amacı olan çocuk yapmak konusunda Hamile Kalmak İçin İlişkiden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Müslümanlıkta iman eden kişinin evlendikten sonra çocuk sahibi olmak için dinen yerine getirmesi gereken sorumlulukları bulunmaktadır. Hamile kalmak ve hayırlı bir evlat sahibi olmak İslamiyet’e inanan her kadının dinen en büyük sorumluluğudur. Bu hususta kişinin dikkat etmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Üstelik bu konuda hem kadının hem de erkeğin dini usullerce belirtilen konuları dikkate alması hamile kalmayı kolaylaştıracaktır. Hamile Kalmak İçin İlişkiden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Müslümanlıkta Hamile Kalmak İçin Neler Yapılmalı?

Müslüman kişinin dinine uygun bir şekilde yaşayarak zamanı geldiğinde doğru kişi ile temelleri sağlam bir evlilik yapması ve sonrasında çocuk sahibi olmak istemesi son derece normal bir niyettir. Hamile kalmak isteyen kişinin Müslüman olması, kişinin üzerindeki yükü arttırsa da sonuçları sağlamlaştırmakta ve Allah’ın takdirini kazanmaktadır. Müslümanlıkta Hamile Kalmak için Neler Yapılmalı?

Hamile kalmak isteyen kişinin evli olduğu kişi ile cinsel münasebet öncesinde abdest alması ve 2 rekât namaz kılması ardından eşi ile birliktelik yaşaması kadının hamile kalma olasılığını arttıracaktır. Üstelik cinsel birliktelik sonrasında Allah’tan geçmiş günahlar hususunda bağışlanma dilemek ve niyet duası ederek 2 rekât daha namaz kılmak dinen uygun bir yaklaşım olacaktır.

Müslümanlıkta Evlilikte Cinsellik Nasıl Olmalıdır?

Müslüman kişinin dine uygun şekilde biri ile evlenmesi ve kadının hamile kalıp hayırlı bir evlat doğurması Allah’ın kulundan fıtratı gereği beklentileri arasında yer almaktadır. Buna göre; Müslüman kadın ve erkeğin niyet ederek girdiği ilişkide ve Hamile Kalmak İçin İlişkiden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli sorusuna cevap olarak yine peygamber hadisleri ve İslamiyet alimlerinin yorumları göz önünde bulundurulmalıdır.

Tüm dini koşullar yerine getirilse bile çocuk sahibi olup olamayacağı kişinin niyetinden ziyade Allah’ın takdirine kalmış bir durumdur. Bazen hayırlısı olması adına Allah kişinin çocuk sahibi olmasına müsaade etmemekte ancak bunu yalnızca kulunun hayrına vesile olacağından yapmaktadır. Kişi böyle durumlarda kesinlikle Allah’a karşı kin ve öfke duymamalıdır.