Hayırlı Eş İçin Dua - Şartları Neler

Hayırlı Eş İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Hayırlı Eş İçin Dua
06 Ekim 2021
416 okunma
Hayırlı Eş İçin Dua

İnsanlar elde olmayan sebepler ile evlenmek istemeyebilir veya zamanla tercihleri zorlaştığı için eş seçmede zorlanabilirler. Özellikle bir ev ve bir yuva kurup o kişi ile ömür geçirmek insanları korkutmakta ve tedirgin etmektedir. Kendisine en uygun ve en hayırlı talibi ve eşi bulmakta çok zorlanmakta ve bu durumu dert edinmektedirler. Bundan kaynaklı olarak hayırlı eş için dua etmek ve Allah’tan kendisi için en hayırlı olan kişiyi karşısına çıkarmasını isterler.

Kuran-ı Kerim bütün ilimleri kapsayan ve içeren bir baş yapıttır. Müslümanın her çaresine deva olan Kuran-ı Kerim, hayırlı eş için dua etmek isteyen kişilerin de derdine çare olmaktadır.

İçerisinde Allah korkusu bulunan ve imanı güçlü birisi ile evlilik kurmak hayatında hayırlı işler yapmak isteyen kişilerin okuması gerken dua Furkan suresinde yer almaktadır. Furkan suresinin okunmasının kişiye maddi ve manevi yarar sağladığı açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. Özellikle Furkan suresini okuyan kişinin, ahiret zamanında cennete giden bir mümin olmasından bahsedilmektedir.

Furkan suresinin her ayeti farklı amaçlar için okunabilir. Örneğin hayırlı bir çocuk sahibi olmak ve hayırlı bir eş sahibi olmak isteyen kişlerin 74. ayeti okuması gerekmektedir. Furkan suresinin nasıl okunması gerektiğine dair rivayetler vardır. 7 kere okunması ve her gün okunması gerektiği en çok kabul görendir.

“…Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takvâ sahiplerine önder kıl!” Furkan Suresi 74. ayet

Hayırlı bir evlilik için hangi esma?
“Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu’minul muheyminul ‘aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi ‘amma yuşrikune.”
Kısmet açmak için hangi dua okunur?
Bunun dışında evlenmek isteyenleri kısmetlerinin açılması için her gün şu duayı okumaları öneriliyor : ”Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru. (Manası : Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.
Evlenmek için Allah'ın hangi ismi zikredilir?
Kişi evlenmek istiyorsa kendi planetinden değilse bile “Ya Fettah Ya Bais” esmasını zikrederek yine varlığında olan bu gücü harekete geçirebilecektir.
Kısmet açmak için Taha suresi kaç defa okunur?
21 defa okunan Taha suresi kısmeti kapalı olan kız evladına kısmet çıkar, hayırlısından salih bir eşin nasip olmasına yardımcı olur.
Hayırlı bir evlilik için nasıl dua edilmeli?
” Rabbim bu kısmetim hayırlı ise benim eşim olsun değil ise o kişiden beni soğut. Bu durum için seni vekil ediyorum ya Rabbim.” TÜRKÇESİ “…Rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen).”

İlginizi Çekilebilir;

 

Evlenmek İçin Dua

Eşe Okunacak Dua

Dua Sözleri | Dua Sözü 2021