Herkül Gerçek Mi? - Şartları Neler

Herkül Gerçek Mi?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Herkül Gerçek Mi; Herkül’ ün doğması büyük acılar ve entrikalar ile doludur. Zeus’un gerçek karısı ve baş tanrıça olan Hera Zeus’un başka bir kadından çocuğu olacağını öğrenir.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Herkül Gerçek Mi?
23 Şubat 2024
173 okunma
Herkül Gerçek Mi?

Herkül diğer adı ile Herakles olarak kabul edilmektedir. Tarih olarak Roma ve Yunan mitolojisine dayanır. Roma mitolojisine göre Herkül adı ile anılmaktadır. Gücün temsili olan Herkül, mitolojik Yunan kahramanı ve Miken kralının kızı olan Alkmene’ nin oğludur. Babası ise Yunan mitolojisinde yer alan en güçlü ve en önemli tanrı olan Zeus’tur. Zeus tanrıların babası olarak kabul edilmektedir. En büyük özelliği çapkın olmak ve kılık değiştirmektir. Alkmene’ ye aşık olarak eşinin kılığına girmiştir. Sonrasında Herkül doğmuştur. Herkül gerçek mi? sorusuna efsanenin tamamı incelenerek cevap verilmelidir.

Herkül’ ün doğması büyük acılar ve entrikalar ile doludur. Zeus’un gerçek karısı ve baş tanrıça olan Hera Zeus’un başka bir kadından çocuğu olacağını öğrenir. Zeus’a hüküm sürdükleri kavimden ilk doğan çocuğun çok güçlü olacağı ve hükümdar olacağına dair yemin ettirmiştir. Sonrasında Herkül’ ün doğumuna engel olarak kuzeni olan Eurystheus’ un daha önce doğurmasını sağlamıştır. Herkül’ün hayatını mahveden Hera sonunda ölümüne neden olan kişidir. Hayatı boyunca Herkül’ e kötülük etmiştir.

Herakles’ in On İki Görevi

Herkül gerçek mi? diye merak edilirken onun tanrısal bir güç ile doğduğu söylenmektedir. Çok güçlü olan Herkül henüz iki günlük bebekken Hera’ nın gönderdiği zehirli yılanları öldürmüştür. Çok özel yetenekleri ve gücü olan Herkül başarılı olduğundan Thebai kralının kızı Megara ile evlenmiştir. Hera bunu da mahvederek Herkül’ü delirtmiş ve ailesini öldürmesini sağlamıştır. Bu suçluluk nedeniyle Herkül elinden tahtını alan Eurystheus’ un emrine girmiştir. Burada kendisine Eurystheus tarafında 12 mitolojik görev verilmiştir. Bu görevlerin içerisinde sadece kendi kendini öldürebilen Nemean arslanı’nı yenmek, birçok zor karakteri öldürmek gibi şeyler bulunur.

Herkül gerçek mi? sorusuna gerçek olmadığı ve gerçek olmayıp, mitolojik bir karakter olduğu cevabı verilebilir.

İlginizi Çekebilir: https://sartlari.com/cinlerin-kani-var-midir/