İşin Rast Gitmesi İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > İşin Rast Gitmesi İçin Dua
01 Ekim 2021
40 okunma
İşin Rast Gitmesi İçin Dua
Okuma süresi: 2 dakika

İşin rast gitmesi için dua, Ayetel Kürsi duasıdır. Başımız darda iken direkt olarak duaya sarılırız. Sağlık da, hastalıkta, mutlulukta sınırsız bir ibadettir. Kur’an-ı Kerim’de duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin ayeti bulunur. Bundan dolayı dua temayül ve Allah’a yönelişte fikridir. Kişi yalnızca herhangi bir derdinde, sıkıntısında değil, mutluluğuna şükretmek için dua etmeli. Dua diğer bir ifade ile şükür anlamına da gelir. Derdi veren rabbim dermanı da vermesi için dua edilmelidir. Gün içerisinde işin rast gitmesi için edilen dua Ayetel Kürsi duasıdır. Ayetel Kürsi anlam olarak oldukça önemli bir öneme sahiptir. Tercihen Arapçası, tercihen Türkçe meali okunabilir. Ayetel Kürsi bilmeyenler Türkçe mealini okuduğu takdirde aynı etkiye sahip olur. Ayetel Kürsi okuyamayanlar için herhangi bir kişi sizi niyetini aldığı takdirde de aynı etki görülür. Gün içerisinde herhangi bir işin rast gitmesi ya da yapılan bir başvurunun başarılı bir şekilde sonuçlanması için Ayetel Kürsi okunabilir. Ayetel Kürsi suresinin kadar okunacağına dair net bir miktar olamaz. Aklınıza kalbinize her geldiğinde okuyabilirsiniz. Bir işe başlamadan önce Besmele çekip, Ayetel Kürsi ile başlamak için hayırlı bir şekilde sonuçlanması adına oldukça makbul olur. Bununla beraber kısa dualarda, Ayetel Kürsi’nün sonuna ilave edildiği takdirde kişi manevi yönden rahatlar.

Ayetel Kürsi Anlamı: Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle. -Allah’dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran, bütün varlıkları ayakta tutandır. – O’nu ne gaflet basar, ne de uyku. – Göklerdeki ve yerdeki herşey O’nundur. – O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! – Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. – Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. – O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. – Her ikisini görüp gözetmek, ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Işlerin yolunda gitmesi için hangi sure okunur?
Allah’ın İşleri Kolaylaştırması, Bol Rızık ve Zenginlik İçin okunacak Dua. “Ve bârik lenallâhümme fî cem’i kesbinē Ve hulle ugûdel usrî biyâyûhin irtehat.” (Celcelûtiye, 30. beyt) Anlamı: Ey Allah’ım. Bütün çalışmalarımızı bize bereketli kıl ve her şeyi kolaylaştıran “Hû” isminle bütün zorluk düğümlerini çöz!
Işlerin yolunda gitmesi için hangi zikir çekilir?
Allah’ın İşleri Kolaylaştırması, Bol Rızık ve Zenginlik İçin okunacak Dua. “Ve bârik lenallâhümme fî cem’i kesbinē Ve hulle ugûdel usrî biyâyûhin irtehat.” (Celcelûtiye, 30. beyt) Anlamı: Ey Allah’ım. Bütün çalışmalarımızı bize bereketli kıl ve her şeyi kolaylaştıran “Hû” isminle bütün zorluk düğümlerini çöz!
Işlerin düzelmesi için hangi dualar okunur?
Bu dua şu şekildedir: “Allahümme Ya Ganiyyü,Ya Hamidü,Ya Mübdiü,Ya Mu’idü,Ya Rahimü,Ya Vedüd.Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike Ammen Sivake.” Bu duanın Türkçe meali ise şöyledir: “Ey Gani, Hamid, Mübdi, Mu’id, Rahman ve Vedud olan Allah’ım!
Huzur için hangi sure okunmalı?
Özellikle Yasin Suresi huzur için okunması gereken surelerin başında geliyor. İnşirah Suresi, Saff Suresi vb. gibi sureler de huzur veren sureler, ayetler arasında yer alıyor.
Rızık duası nedir?
Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin.