İstanbul Kart Online Başvuru

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika İstanbul kart e posta değiştirme, istanbul kart ceza ödeme, istanbul kart kayıp, istanbul kart nereden alınır

Anasayfa > Genel > İstanbul Kart Online Başvuru
18 Şubat 2019
208 okunma
İstanbul Kart Online Başvuru
Okuma süresi: 2 dakika

Ödemeleri kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanıza olanak tanıyan İstanbul seyahat kartı, İstanbul’daki satış temsilcileri ve kart satanlar tarafından6 TL karşılığında alınabilen bir elektronik seyahat kartıdır. 6TL’den başlayan fiyatlar ile her kesime uygun farklı kart türleri bulunur. Ayrıca mavi kart, indirim kartı, ücretsiz kart, öğrenci kartı gibi İstanbul Kart online başvuruyapabilmek bulunmak için İETT resmi web sitesine gidebilirsiniz.

İstanbul Kart Nedir?

İstanbulkart, 6.000 otobüs, 81 metro istasyonu, 43 metro istasyonu, 66 deniz taşımacılığı istasyonu, 3 teleferik istasyonu, 52 tramvay istasyonu, İstanbul’da 136 şehir tuvaleti, e-para kart olarak kullanılır.

Mavi Kart Nasıl Yapılır?

Mavi Kart sahibi olmak için en yakın İstanbul Kart Uygulama Merkezi’ne kimliğiniz (veya pasaport) ve son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf ile başvurabilirsiniz. İlk Mavi Kart ücreti 1 TL’dir.

Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

– İlk, orta ve lise öğrencileri son 6 ayda çekilen doğum belgesi ve vesikalık fotoğraf ile birlikte en yakın İstanbulkart başvuru kabul merkezine başvurduktan sonra kart adreslerine gönderilir. Uygulamalar çevrimiçi olarak da yapılabilir. (Https://bireysel.istanbulkart.istanbul/)

– Lise öğrencilerinin 20 yaşından itibaren kart alabilmeleri mümkün değildir. Üniversiteye başlanması gerekir.

– Kuran kursu gibi yerlerde yatılı kalan öğrenciler, yalnızca okulları tarafından yapılması gereken kurumsal bir başvuru kartına sahip olabilirler.

– Üniversite öğrencileri; bir öğrenci belgesi ve son 6 ay içinde çekilmiş bir vesikalık fotoğraf ile başvuruda bulunabilir.

İnternetteki kart başvurusunu internetten yapmak daha faydalı olacaktır. İnternet üzerinden yapılan başvurularda kartınız adresinize gönderilecektir.

Öğretmen Kartı Nasıl Alınır?

Son 6 ay içinde çekilmiş bir vesikalık fotoğrafla birlikte, öğretmen olduğunuzu kanıtlayan bir belge ile başvurabilirsiniz. Bir öğretmen kartına sahip olmak için çevrimiçi olarak da başvuruda bulunabilirsiniz. Kart adresinize gönderilecektir.

60 Yaş Kartı Nasıl Alınır?

Bu kartı almak için en az 60 yaşında olmanız gerekir. Bu şartı yerine getirirseniz, kimlik kartınız ve 1 adet vesikalık fotoğrafınızla İstanbul Kart Uygulama Merkezi ile irtibata geçmelisiniz. Uygulama merkezine gitmeden çevrimiçi olarak da başvurabilirsiniz. Kartınız İstanbul Kart online başvurusonrası adresinize gönderilecektir.