İzmirim Kart Bakiye Sorgula

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika kentkart mobil bakiye sorgulama, otobüs kartı bakiye sorgulama, kentkart bakiye, bakiye sorgulama ego, izmirim kart bakiye sorgulama nasıl yapılır, izmirim kart otomatik yükleme

Anasayfa > Genel > İzmirim Kart Bakiye Sorgula
18 Şubat 2019
404 okunma
İzmirim Kart Bakiye Sorgula
Okuma süresi: < 1 dakika

İzmirim kart bakiyesi öğrenebilmek için birçok farklı yöntem bulunuyor İzmir’de geçerlilik gösteren İzmirim Kart kullanıcıları her gün bu kart ile ulaşım sağlıyor. Ancak, bakiyelerinin ne kadar olduğunu her an görebilmek onların da hakkı.

Pek çok yerde bakiyeyi öğrenebileceğiniz makineler olsa da bazı durumlarda bu makinelere ulaşamayabiliyorsunuz. Bu gibi durumlarda hem internetten hem de mobilden ne kadar bakiyeniz olduğunu öğrenebiliyorsunuz. İzmirim kart bakiye sorgula işlemlerini kolayca yapabiliyorsunuz.

İnternetten Bakiye Sorgulama İşlemi Yapılır Mı?

İnternet üzerinden bakiye sorgulamak istiyorsanız İzmirimkart’ın web sitesine girmelisiniz. Burada bakiye sorgula bölümü bulunuyor. Kartınızın hemen arkasında bir numara var. Bu numarayı panele yazmanız isteniyor. Sonra da sorgula bölümüne tıklayabiliyorsunuz.

Sorgulama işleminin ardından kartın geçerli olup olmadığını anlayabiliyor, içerisinde ne kadar bakiye olduğunu görebiliyorsunuz. Yükleme yaptığınız anda bu sisteme düşüyor. Dolayısıyla gecikme olmadan bakiyenizin ne kadar olduğunu rahat şekilde takip edebiliyorsunuz.

Mobilden Bakiye Sorgulama İşlemi Yapılır Mı?

Gittiğiniz her yerde bakiyenizin ne kadar olduğunu görebilmek istiyorsanız mobil uygulamayı indirebiliyorsunuz. Google Play ya da Appstore bağlantısı sağlamalısınız. İzmirim kart uygulamasını indirmeniz gerekiyor. İndirmiş olduğunuz uygulama üzerinden bakiye sorguluyorsunuz.

Yapmanız gereken kartın arkasında bulunan numarayı alana yazmak oluyor. Onay tuşuna bastığınız zaman bakiyenizin ne kadar kaldığını görebiliyorsunuz. Yükleme yaptığınızda ya da harcadığınızda bakiyenin hemen değiştiğini görebiliyorsunuz.

İzmirim Kart Nerelerde Kullanılır?

İzmirliler vapur, tramvay, metro ve otobüs seferlerinde nakit para kullanamıyor. Nakit para yerine İzmirim kart ile hareket edebiliyorlar. Bu kartı almak için gişeler tercih ediliyor. Kartı alanların içerisine belirli bir bakiye yüklemesi çok önemlidir. Bakiye yüklenen kartları turnikeden geçerken basmak gerekiyor. Aynı zamanda 90 dakika içerisindeki diğer geçişler de ücretsiz oluyor. İzmirim kart bakiye sorgula işlemleri için makineler bulunuyor.

Turnikeden geçmeden önce bakiyenizi okutabiliyorsunuz. İzban seferlerinde ise gittiğin kadar öde kampanyasından yararlanabiliyorsunuz. İndiğiniz durakta tekrar kartınızı okuttuğunuzda bakiyeniz yenileniyor. İzmir’de ulaşın İzmirim kart sayesinde oldukça kolay oluyor. Bakiyenizi sorgulayarak gittiğiniz her yere ne kadar ödeme yaptığınızı anlayabiliyorsunuz.