Kabul Olan Dua  

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Kabul Olan Dua  
28 Eylül 2021
48 okunma
Kabul Olan Dua   
Okuma süresi: 2 dakika

Kabul olan dua için okunması gereken sureleri öğrenmeli ve duanın ardından sürekli olarak tekrar etmelisiniz. Bunun için yaygın olarak Hacet Duası ele alınır. Bir diğer adı Salat – ı Tefriciye şeklinde anılır. Toplamda 4444 adet okunması üzerine duaların kabul olmasında son derece etkili bir sure olarak bilinir.

Hacet Duası dilek duası şeklinde de ele alınır ve dileklerin kabul olmasını isteyenler tarafından sık sık tekrar edilir. Yüzlerce kez tekrar edilmesi için 1 gününüzü buna ayırmanız faydalı olacaktır. Çünkü çok kısa bir sure olmadığı için tekrar etmeniz zaman alabilir. Bu zamanı kendinize yaratmalı ve abdest alarak üst üste sureyi okumaya başlamalısınız.

Sureyi okuduğunuz süre içerisinde dileklerinizi sık sık içinizden geçirmeniz de faydalı olacaktır. Dileklerin kabulüne dair diğer yandan şükretmeyi de ihmal etmemek gerekir. Şöyle ki dileğin gerçekleşmiş olduğunu düşünmek ve bunun üzerine şükretmek fayda sağlar. Dua ile birlikte birkaç rekat namaz kılmak ve kıbleye doğru tüm dileklerin iletilmesi de etkili olabilir.

Tüm bu ritüellerin uygulanması halinde duaların kabul olması mümkün olabilir. Özellikle de 4444 defa tekrar edilen dilek duasının faydalı olacağı belirtilir. Bunun üzerine abdest alabilir ve kendinize zaman ayırarak dua etmeye başlayabilirsiniz. Çok istediğiniz dilekleri ifade edebilir ve dua ile dile dökebilirsiniz.

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

Istediğin bir şeyin olması için hangi dua okunur?
‘Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel’azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh.
Ne isteğin varsa kesinlikle gerçekleşmesi için okunacak dua?
70 kere, “Yâ Allah, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Kavî, Yâ Kâdir”okuyup da dua eden, ne isterse istesin, Cenâb-ı Hak duasını kabul eder ve ne muradı varsa verir.
Dileklerin kabulu için hangi sure okunur?
‘Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel’azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh. ‘ Bu çok etkili olan dilek duasının Arapça okunuşu şeklidir.
Duamız kabul olması için ne yapmalıyız?
Duanın kabul olması için nelere dikkat edilmelidir? … Duadan önce tövbe ve istiğfar edilmeli. … Duadan Önce Allah’a Hamd Edilmeli, Peygamber Efendimize Salavat Getirilmeli. … Dua İçten, Tevazu İle Yalvararak Yapılmalı … Israrla Dua Edilmeli. … Umut Ve Korku İçinde Dua Edilmeli. … Dua Ederken Zaman Seçimine Dikkat Edilmeli.
Fetih suresi dilek için kaç kere okunmalı?
Her dileğin husuli için gün içerisinde yedi kez okunursa Allah’ın izni ile her dilek gerçekleşir. Günde en az bir defa okuyan kişiler bütün kötülüklerden veya zararlardan korunur. Bununla beraber her işi bereketli ve hayırlı olur.