Kapalı Ceket Modelleri | Kapalı Ceket Modeli

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Kapalı Ceket Modelleri | Kapalı Ceket Modeli
20 Kasım 2021
19 okunma
Kapalı Ceket Modelleri | Kapalı Ceket Modeli

Ceketler hem erkeklerin, hem de bayanların sıklıkla giydikleri elbiselerdir. Ancak bir de tesettür giyimde ceket modelleri vardır ki son günlerde spor ceketler de tesettür giyimde moda haline gelmiştir. Bu nedenle her tür ceket tesettür ile birlikte giyilebilir olmuştur. Bununla birlikte kapalı ceket modelleri de tesettür giyime daha uygun görülmektedir. Ceket modelleri denildiğinde ise önü tamamen kapalı ve düğmelerle kaplı ceketler bu sıralarda moda halindedir.

Bu ceketler kumaş olabildiği gib.i deri veya süetten de dikilebilmektedir. Özellikle deri giysilerin de tesettür giyimde kullanılmaya başlanması ile kapalı ceket modellerinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Belin hemen altında biten ceket türleri yanında topuklara kadar uzanan ceket türleri asıl tesettür giyimidir.

Tesettürü Tanıtan Kapalı Ceket Modelleri

Bazen dizlere, bazen topuklara kadar uzanan bu ceket türleri vücudun her tarafını örttüğü için tesettür bu ceketlerle tanınmıştır. Her renk türünün kullanılabildiği bu tür ceketlerde istenirse kendinden desenli kumaşlar kullanılırken, istenirse rengarenk ceketler de artık bu tür giyimde kullanılmaktadır.  Kapalı ceket modeli önü düğmeli olabildiği gibi fermuarlı olanları da vardır. Özellikle kumaştan yapılan bu kapalı ceket türleri çok sık olmasa da deriden de yapılabilmektedir. Belin altında biten ceket türlerinde de, bileğe kadar olanlarda da belden kuşaklı olmaktadır. Bu kuşaklar bazen ceketin kumaşından yapılmakta, bazen de ayrıca alınmaktadır. Eğer kemer ceketin kumaşından değilse alınırken bu ceketle giyilecek ayakkabılarla ve çanta ile de uyumlu olmalıdır.

İlginizi Çekilebilir;

Tozlu Giyim Tesettür Ceket Modelleri