Kıyamet Gerçek Mi? Gerçekten Var mı? - Şartları Neler

Kıyamet Gerçek Mi? Gerçekten Var mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kıyamet gününün zamanı ile ilgili çok sayıda inanç, öngörü ve kehanetler bulunmaktadır. ki bu kehanetlerin genellikle kutsal kitapların sure ve ayetleri üzerinden bir ilerleyiş göstermesi de Kıyamet Gerçek mi ? sorusuna olumlu cevaplar taşımaktadır.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Kıyamet Gerçek Mi? Gerçekten Var mı?
19 Mart 2024
112 okunma
Kıyamet Gerçek Mi? Gerçekten Var mı?

Kıyamet gerçek mi? sorusu pek çok insanın hayatları boyunca en az 5 defa sorma gereksinimi duyduğu bir cümle olmaktadır. Genel anlamda da insanoğlunun yaratılışı gereği inanmış olduğu dinlerde de kıyamet günü rivayetleri ve bu olgu üzerinden şekillenen hikayeler her daim kendisini dinç tutmayı başarmaktadır. Bu noktada da sizler için öncelikle Kıyamet gerçek mi ? sorusu ile birlikte Kıyamet’ in net bir tanımında bulunmak isteriz. Kıyamet; dünyanın sonunun geleceği ve tüm insanların mahşerde toplanarak hesap vereceği gün olarak yorumlanmaktadır.

Dünya merkezli evren anlayışında da dünyanın sonu olarak algılanmaktadır. Kıyamet gününün zamanı ile ilgili çok sayıda inanç, öngörü ve kehanetler bulunmaktadır. ki bu kehanetlerin genellikle kutsal kitapların sure ve ayetleri üzerinden bir ilerleyiş göstermesi de Kıyamet Gerçek mi ? sorusuna olumlu cevaplar taşımaktadır. Özellikle de insanların yapmış olduğu iyilikler ve kötülüklerin tamamı için hesap vereceği günün ön hazırlığı olarak bilinen bu gün için pek çok kesiminin de birbirinden farklı görüş ve düşünceleri bulunmaktadır. Öyle ki cennet ve cehennem kavramları da bu gün ile birlikte pekişen ilgili rivayet ve öngörüler içerisinde bulunmaktadır.

Kıyamet Gününde Bizleri Neler Bekliyor?

Pek çok insanın kafasında önemli bir şekilde yer edinmiş sorulardan birisi de budur. Kıyamet gününde bizleri neler bekliyor? Aslına bakacak olursak bu gün yaratılışın sonu olarak bilinse de yepyeni bir dönemin de başlangıcı olarak da lanse edilmektedir. Bu sebepten dolayı da evrenin ısısal ölümü, donma, gök cisimlerinin toplanıp Dünya’ ya saldırması gibi pek çok rivayetlerde bulunmaktadır. Genel anlamda kıyamet gerçek mi sorusuna verilecek en önemli cevap evet olacaktır. Tabii tarih ve ilerleyiş konusunda asla net bir bilgi bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir: https://sartlari.com/gunesin-batidan-dogmasi-ilk-alamet-midir/