Kızıl Civa Nedir? Ne İşe Yarar? - Şartları Neler

Kızıl Civa Nedir? Ne İşe Yarar?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir sülfür bileşiği olarak dikkat çeken ve adeta günümüzde şehir efsanesi haline gelen kızıl civa, binlerce yıl öncesinden beri hem seramik yapımında hem de insan tedavisinde kullanılan bir maddedir.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Kızıl Civa Nedir? Ne İşe Yarar?
26 Ekim 2023
143 okunma
Kızıl Civa Nedir? Ne İşe Yarar?

Kızıl civa nedir ne işe yarar: Bir diğer tabirle aynada görünmeyen madde olarak da bilinen kırmızı ya da kızıl civa; birçok kişiye göre seramik, nükleer silah yapımında kullanılır. Ancak bunun var olup olmadığı net değildir. Günümüzde hakkında en fazla dedikodu olan bu maddenin merak ettiğiniz detayları için yazımıza tıklayınız.

Kırmızı (Kızıl) Civa Nasıl Bulunur?

Kızıl civa ne demek: Kızıl olarak tanımlanan veya bir diğer ifade ile renginden ötürü kırmızı civa şeklinde ifade edilen maddenin varlığı tartışmalıdır. Bundan dolayı birçok farklı komplo teorisine konu olmuştur. Tıp, insan tedavisi, nükleer silah yapımı en başta olmak üzere birçok değişik alanda kullanıldığı ifade edilir. Gerçek dünyada olup olmadığı belli değildir. Ancak günümüzde birçok kişi tarafından veya internet üzerinden satışının gerçekleştirilmiş olduğunu biliyoruz.

Gerçek kızıl civa olarak bilinen maddenin kökenine baktığımızda bundan 5.000 yıl öncesine kadar gitmek gerekiyor. Eski Çin’de seramik yapımında uzun bir dönem boyunca kullanılmıştır. Yıllar içerisinde gündemden düşmesine rağmen Sovyetler Birliği zamanında yeniden popüler olmuştur. Bunun nedeni ise nükleer silahlarda kullanıldığına dair ortaya atılmış olan testtir.

Kullanım alanı çok yaygındır. Aynada görünmeyen madde, boya olarak çok uzun yıllar boyunca tercih edilmiştir. Aynı zamanda kağıt kaplama şeklinde de kullanıldığının altını net olarak çizelim. Gerek kauçuk gerekse plastik üretimi denildiğinde akla gelen bir maddedir. Tüm bunlardan farklı olarak kozmetik ve ilaç endüstrisi içinde de karşımıza çıkar. Ancak tercih edilen maddenin gerçekten de orijinal olup olmadığına dair birçok farklı görüş vardır.

Elbette kızıl civa hakkında en çok merak edilen hususlardan birisi bunun bileşenleridir. Civa ve kükürt karışımı olduğunu ifade edelim. Bunların her ikisi de oda sıcaklığında ve yanıcı olarak bulunur. Kükürt sarı renkli olmasından ötürü karışım sonrasında tamamen kırmızı bir renk ortaya çıkar. Bu da çökelek kıvamındadır. Bunun soğutulmasının ardından kızıl olarak bilinen civa artık hazır hale gelir.

Ticareti son derece yaygın olmakla beraber bunun kullanımı, satılması ve bulunması genel olarak çok kolay değildir. Nedeni ise içeriği ve faydalarıdır. Bundan ötürü birçok yerde yasaktır. Ancak internet üzerinden satışının bazı yerlerde ve sitelerde yapılmış olduğunu görmekteyiz. Bunlar ne kadar gerçek ve doğru araştırma konusudur.

Kızıl Civa Fiyatları 2024

Kızıl Civa Nedir; 1 gram kırmızı civa fiyatı her zaman en çok merak edilen konuların arasında bulunurken bunun milyon dolarla ifade edildiğini görmekteyiz. Bu detay bile ilgili maddenin ne kadar değerli olduğunun açık bir kanıtıdır. Ancak bunu rahatlıkla satın almak gibi bir durum yoktur. Genellikle dünyanın farklı yerlerinde, el altında veya bazı deep web internet siteler üzerinden satışı yapılır.

Hemen sitelerden elde ettiğimiz verilere göre genellikle 1 gram için en az 300.000 dolar istenmesi gibi bir detay karşımıza çıkar. Bu her yerde aynı değildir. Bazılarında ise 1.000.000 dolar gibi bir miktarın talep edilmesi ilgili civanın ne kadar önemli ve değerli olduğunu bize gösteriyor.

Aynada görünmeyen madde hakkında her zaman bilinmesi gereken temel hususların arasında bunun kullanım alanı öne çıkar ve detaylarına bakmak mühimdir. Endüstriyel uygulamalar bunların arasında yer almasının yanı sıra genellikle boya ve pigmentin üretilmesi sırasında bunun tercih edildiği birçok açık kaynak tarafından ifade edilir. İşte bu durum yaygın olduğunu da gösterir.

Bundan farklı olarak kızıl civa hakkında bilinmesi gereken bir diğer husus ise birtakım analitik çalışmalarda da faydalı olduğunu görmekteyiz. bunun anlamı ise tabi ki organik olarak bilinen değişik moleküllerin sentezlenmesidir. Bu sayede katalizör görevi de görmüş olacaktır. Zaman zaman ise hem kimyasal hem de biyolojik deneylerde bu maddeden faydalanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Yarı iletken olarak sınıflandırışmış olan farklı bileşenlerde, farklı özelliklere sahip olan pillerde yaygın bir biçimde tercih edilir. Bundan ötürü kesinlikle işlevsel bir yapısı vardır. Bu alanda kullanılmasının temel nedenlerinden birisi ise iletkenlik özelliklerinin çok yüksek olmasıdır. Endüstriye işte bu anlamda çok büyük bir katkı sağlar. Bağlanma özelliği bir diğer gerekçe olarak dikkat çeker.

Kızıl Civa Aynada Neden Görünmez?

Kızıl cıva aynada gözükür mü: Her zaman kızıl civa ile alakalı olarak birçok değişik soru gündeme gelir. Bunların başında ise aynada görünmediğidir. Hatta bu yüzden birçok insan tarafından aynada yansıması olmayan madde olarak tanımlanmıştır. Bu konuda özellikle internet ortamında dolaşımda olan, milyonlarca kişi tarafından izlenmiş olan videolar da vardır. İşte bu videolarda dikkat çeken nokta kırmızı ya da bir diğer ifade ile kızıl civanın ayna karşısında görünmemesidir. Bu da ilgili maddeye büyük bir gizem katar. Elbette yaşanan bu durumun mantıklı açıklamasını yapmak gerekiyor.

Ayna olarak bilinen yapının en temel özelliklerinden birisi düzgün yüzeylere sahip olmasıdır. Elbette bundan farklı olarak ışığın yansıması gibi klasik bir bilim kuralına dayalıdır. Bundan sorumlu olduğunu ifade etmek yanlış olmaz. İşte bunun ardından ışık, aynanın yüzey kısmına hemen çarpar ve bu da çok hızlı bir biçimde gerçekleşir. Devamında ise yansıma olarak tanımlanmış olan bir durum ortaya çıkar. Aynı yoldan geri dönmesi de ilgili maddenin görünümünün oraya yansıması gibi bir sonucu beraberinde getirir.

Bundan ötürü aynaya bakan bir kişi ya da ayna karşısına koyulan bir maddenin yansıması çok normaldir. Bilimsel olarak bu şekilde açıklanması mantıklıdır. Ancak kızıl civa ile alakalı olarak birçok kişi bunun olmadığını ifade ederler. Bu madde hem kükürdün hem de civanın kimyasal olarak bilinen reaksiyonundan sonra oluşur. Bir çökelek gibi tepkimin ardından yapı ortaya çıkar. Oda sıcaklığına kristal şeklinde ve kırmızı renkli olarak bulunur. Bunun görünmediğini ifade edenler vardır.

Ayna İlişkisi Gerçek Mi?

Kızıl Civa Nedir; Kızıl civa hiçbir şekilde aynada yansımaz diyenlerin temel dayanak noktası, maddenin var olan yüksek yansıtıcı özelliği bulunmadığı tezidir. Yani bu kişilere göre mevcut kırmızı renkli civa yansımaz ve bu tip bir özelliği yoktur. Bundan dolayı da aynada görülmediği söylenir.

Fakat bunun hiçbir şekilde gerçek olmadığının altını net olarak çizelim. Genellikle bu görüşün dile getirilmesinin bir diğer nedeni ise mevcut civanın birtakım nükleer silahlarda kullanılmasından ötürü böyle bir özelliğe sahip olduğu tezidir. Ancak buna dair bilimsel olarak ifade edebileceğimiz tek bir delil dahi yoktur. Bundan dolayı mevcut görüş gerçeği yansıtmaz.

Ancak bunun tam tersi bir görüşten de hemen bahsetmek gerekiyor. Buna göre bazı bilim adamları kızıl civanın ışığı hiçbir zaman yansıtmadığını ve bundan dolayı da geçirgenlik özelliğinin olmadığını savunur. Yüksek yansıtma kapasitesiyle dikkat çeken aynada işte bu yüzden civa görülmez. Fakat dediğimiz gibi bunun doğru olduğuna dair herhangi bir kanıt şu an için olmadığından bunların tümü şehir efsanesinden ibarettir.

Kırmızı Civanın İnsana Yararları Nelerdir?

Kırmızı civa insana faydaları her zaman birçok insanın merak ettiği bir durum olmasının yanı sıra bunun şehir efsanesi mi yoksa gerçek mi olup olmadığına dair ne yazık ki kanıt yoktur. Kızıl veya bir diğer ifade ile kırmızı civa bir bileşik olarak dikkat çeker. Bunun kimya dilindeki adına baktığımızda ise civa oksit ya da bundan farklı bir biçimde civa klorür olduğunu görmekteyiz. Toksik bir madde olduğunun altını da çizelim.

Oluşum sürecinde ilgili element iki farklı madde ile birleşir. Bunlardan birisi klor olmasının yanı sıra diğeri ise oksijen şeklindedir. Bundan ötürü diğer civa türleri ile kıyaslandığı zaman farklıdır. Görünümü de yine kırmızı renklidir. Hafiften turuncu olanları da mevcuttur. Buna dair Youtube başta olmak üzere birçok değişik yerde çekilmiş olan videolar vardır. Hatta aynada görünmediğine dair yaygın inanış karşımıza çıkar.

Burada incelememiz gereken şey ise insan sağlığı üzerinde nasıl etkilerinin olduğudur. Bunları da şöyle sıralayalım;

Duygusal dengenin artırılması: Enerji dengeleme olarak bilinen işlemin yapılması tabi ki insanın sağlığı açısından bakıldığında çok büyük bir avantaj demektir. Birden fazla getirisi vardır. Bunların başında ise her zaman dengenin duygusal anlamda daha iyi bir hale getirilmesi ilk sırada yer alır. Bunun kazanımları arasında stres, yorgunluk veya mutsuzluk ile daha iyi bir şekilde başa çıkılmasıdır. Bundan ötürü kırmızı civa tarih boyunca çok sık tercih edilir.

Fiziksel Sağlık ve İyileşme

Kırmızı civanın kullanılması noktasında karşımıza çıkan daha farklı avantajlar da vardır. Elbette bunlar dedikodu da olabilir. Biz yazımızda söylenenleri ve ayrıca tarihte buna dair tutulmuş olan kayıtları sizlere aktarıyoruz. Fiziki durum ve sağlık sadece maddeyle alakalı değildir. Var olan ancak görülmeyen enerji de bunu beslemesinden ötürü kızıl civanın bu anlamda işe yaradığı ifade edilir.

Buna göre yapılacak olan kullanımın hemen ardından bunun düzenli şekilde gerçekleştirilmesi durumunda enerji daha düzenli hale gelir. Böylelikle fiziksel olarak ve özellikle de organ sağlığı konusunda destek almış olursunuz. Hatta buna dair birden fazla örnek vardır.

Bazıları, kırmızı civanın kullanılmasının ardından insanların organlarının yenilendiğini söylerler. Bu da doğal olarak ilgili kişinin ömrünün uzaması demektir. Daha somut örnekler vermek gerekirse bunların arasında var olan hastalıkların giderilmesi, iyileşme sürecinin daha iyi bir hale gelmesi, yaraların kapanması gibi hususlar vardır.

Ruhsal farkındalık

Enerji çalışmaları, ruhsal farkındalığı artırma konusunda kesinlikle çok başarılı olmasından dolayı kızıl civa kullanımı bunu sağlar. Enerji noktaları üzerinde daha dengeli bir durumun yaşanması işte bunun tercih edilmesinden ötürü ortaya çıkar. Kişi daha mutlu ve huzurlu bir hale gelecektir. Elbette bu durum ilgili şahsın sağlığı açısından bir avantaj demektir.

Daha iyi uyku: Enerjinin kırmızı veya bir diğer ifade ile kızıl civa tarafından çok dengeli bir hale getirilmesinin ardından ortaya çıkacak bir diğer avantaj ise uyku düzeninin iyi olmasıdır. Bu konuda kalite artışının anında görülmesi veya bunun zamana yayılması oldukça normaldir. Elbette bu tip bir faydanın söz konusu olabilmesi için kızıl civa kullanımı hususunda uzman olan bir kişinin ilgili işlemi var olan kurallara göre gerçekleştirmesi temel bir husustur.

Daha iyi zihinsel konsantrasyon: Tarihi belgeler ve binlerce yıl öncesindeki kullanımların sonrasında ortaya çıkan daha farklı bir gerçek ise bu özel civanın özellikle zihinsel odaklanmayı daha iyi bir hale getirdiği yönündedir. Yani konsantrasyon artışı sağlar.

Yaşam kalitesi: Yaşam kalitesi bir insanın ne kadar iyi yaşadığını ifade eden özel bir kavram olarak dikkat çeker. Bunun yukarıya çekilmesi her zaman mühimdir. İşte bunun nasıl yapılacağı ise yüzlerce yıldan beri yanıtı en çok merak edilen soruların arasında bulunur. Bu yüzden geçmişte günümüze kızıl civa olarak bilinen maddenin kullanımının buna büyük bir katkı sağladığı net şekilde ifade edilir. Bunun insan sağlığı üzerinde birden fazla olumlu etkisi vardır. Bunların arasında pozitif bakış açısı, canlı hissetme ve son olarak daha çok enerji ilk sıralarda yer alır.

Kırmızı Civa Tedavisi Nedir?

Kızıl Civa Nedir; Kırmızı civa tedavisi yine çok merak edilen bir konu olmasının yanı sıra günümüzde bunun nasıl gerçekleştirildiğini bilmek kesinlikle imkansızdır. Buna dair bir çalışma yoktur. Bundan dolayı biraz geçmişe giderek tarih içinde bunun nasıl ve hangi amaçlarla kullanılmış olduğunu incelemek daha mantıklı olacaktır.

Yukarıda içeriğinden net ve ayrıntılı bir şekilde bahsetmiş olduğumuz kırmızı civa, özel bir maddedir. Her ne kadar civa formatında olsa da genellikle bunun görünümü herhangi bir çökelekten farksız olması ile dikkat çeker. Buna göre tarihte birçok medeniyet tarafından kullanılmıştır. Bunların arasında hakkında bilgi sahibi olduğumuz en eski uygarlık ise Çin olarak dikkat çeker. Aynı zamanda bazı belgelere göre eski Mısır’da da tercih edilmiştir.

Bunun kullanım amacı her ne kadar farklılık gösterse bile genellikle şu detaylar öne çıkar;

  • Her insanda var olan ve birçok değişik konuda görev yapan enerji akışının daha iyi daha düzgün hale gelmesi bu tedavinin ilk amacı olarak dikkat çeker. Buna dair geçmişte yapılan çalışmalar vardır ancak günümüzde uygulanmasına dair bilimsel bir kanıt ise yoktur.
  • Özellikle tıp doktorlarının bir kısmı, Çin tıbbi ile ilgilenen kişiler ve aynı zamanda otacılar ile şamanlar tarafından kullanılmıştır.
  • Kızıl civa kullanımı sırasında vücudun her zaman belli başlı birtakım noktaları seçilir. Bunlar genellikle çakra adı verilen yerlerdir. İşte buradan civanın kullanımı gerçekleştirilir.

Bu yöntemin tabi ki çok daha farklı ve dikkat çeken detaylarının bulunduğunu da unutmayalım. Her insanın enerji noktaları hususunda bir de kanalları vardır. Enerji işte buradan geçer. Bu da gerek fiziksel gerekse de ruhsal sağlık üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Civanın uygulanmasının ardından meridyen olarak da bilinen bu sistemin geçtiği yelere enerji yüklemesi yapılır. Var olan enerjinin daha düzenli olması en temel amaçlardan birisi olduğundan bu konuda genel olarak olumlu sonuçların alınması hiçbir şekilde şaşırtıcı değildir.

Ömrü Uzatır mı?

Devamında birden fazla faydanın ortaya çıkmış olduğu ifade edilir. Bunların başında var olan insan ömrünün daha uzun olması tabi ki ilk sırada gelir. Birçok değişik kaynağa göre eski Çin döneminde insanların uzun denilebilecek kadar 100 yaşından fazla yaşamasının nedeninin bu olduğu savunulur. Buna ek olarak var olan birtakım rahatsızlıkların son bulması gibi sonuçların da olduğunu unutmayalım.

Elbette bunun uygulanması sırasında hem unutulmaması hem de dikkat edilmesi gereken birçok farklı husus vardır. Kullanım sırasında dozun iyi ayarlanması bunların arasında öne çıkar. Her insanın buna göre kapasitesi farklılık göstermesinden ötürü kıvamında ve kararında olması şarttır. Olası yanlışlarda ise tabi ki insan sağlığı üzerinde birtakım olumsuzluklar görülebilir. Bunların içinde zehirlenme, baş dönmesi, unutkanlık öne çıkar.

Kızıl civa olarak bilinen maddenin sağlık için kullanılması geçmişte kalmış olan bir uygulamadır. Günümüzde bunun tercih edilip edilmediğine dair elimizde hiçbir net bilgi yoktur. Bilim adamlarının hatırı sayılır bir kısmı ise bunu alternatif tıp başlığı altında değerlendirir. Uzmanlık gerektiren bir konudur. Birçok kişi ise bu yöntemi güvenli bulmadığından uygulanmasını hiçbir şekilde önermez. Kızıl rengi ile fark yaratan civayı bir şekilde satın alınan kişinin bunun sağlık için denemesinden önce dikkatli olmasında büyük bir fayda vardır. Aksi halde hiçbir şekilde istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Kızıl Civa Ömrü uzatır mı?

Orijinal kızıl civa nasıl anlaşılır: Kızıl civa hakkında öne çıkan daha farklı bir husus ise bunun gerçek olup olmadığının nasıl anlaşılacağıdır. Bu konuda yapılmış olan birtakım çalışmalar karşımıza çıkarken yine bunlara çok şüpheli bir şekilde yaklaşılması gerektiğinin altını da net olarak çizelim. Yukarıda bahsettiğimiz aynada görünme veya görünmeme olayı işte burada tam olarak bir kriter şeklinde kabul edilir. Buna göre bazı kişiler, gerçek ve orijinal olan kızıl civanın hiçbir zaman aynada görünmediğini ifade ederler. Özellikle sosyal medya platformları üzerinden anlık erişim sonrasında buna dair bazı görüntüler ve videoların bulunduğunu ekleyelim. Bunları hemen kontrol edebilirsiniz.

Kızıl Civa Nedir; Tabi ki kızıl civa ile alakalı en çok gündeme gelen konu ise insan ömrünü uzatmasıdır. Fakat daha önce de net olarak ifade ettiğimiz gibi buna dair kanıt, yapılmış olan araştırma, inceleme hiçbir zaman söz konusu olmadığından ilgili hususun tam olarak sonuçlarını kestirmek doğru olmayacaktır.

Elbette burada merak edilen husus insanın ömrünün nasıl uzadığıdır. Normal şartlarda bir kişi var olan ömrünü uzatmak isterse tabi ki hem spor yapmalı hem de dengeli bir şekilde beslenmelidir. Bunun haricinde ise birtakım estetik operasyonlarının da öne çıktığını unutmamak gerekiyor. İddiaya göre kırmızı renkli ise sahip olduğu özellikleri sayesinde ömrü uzatıyor.

Kanıt Var mı?

Bu konuda dile getirilmiş olan birtakım tezleri net olarak ifade etmek şarttır. Buna göre ilgili maddenin insan vücudunda bulunan tüm organları yenilediğine dair yaygın bir inanış vardır. Hatta bundan dolayı binlerce yıl önce insanların bunu kullanarak ömürlerini uzattığına dair birçok görüş vardır. Fakat bunu bilimsel açıdan incelediğimiz vakit karşımıza bir veri veya dayanak noktası ne yazık ki çıkmıyor. Bundan dolayı kızıl civa için ifade edilmiş olan tüm bunların bir şehir efsanesi olabileceği daha ağır basan bir durumdur.

Aynı zamanda daha farklı bir konu ise insanın cildinin yenilenmesidir. Zaten bir kişinin yaşlandığına dair en bilinen belirtilerin arasında her zaman insan cildinin kırışması ilk sırada gelmesinden ötürü bunu engellemenin yolları tabi ki merak edilir. Yine ifade edildiği üzere işte bu civanın kullanımı sonrasında insan cildi üzerinde son derece olumlu diyebileceğimiz birçok farklı etki ortaya çıkmıştır. Bunlardan birisi tabi ki cildin yenilenmesidir. Ancak bunun tam olarak nasıl gerçekleştiğine dair hiçbir detay yoktur.

Son olarak kullanımı da bir muammadır. Fakat bazılarına göre bunun tüketilmesi gerekiyor. İçilir mi yoksa yenilir mi gibi soruların yanıtı ise yok. Hatta ilgili maddenin kullanılmasının ardından ölümsüzlüğün de kazanılacağını dile getirmiş olan kişiler vardır. Elbette bu son iddianın hiçbir mantığının bulunmadığının altını net olarak çizelim.

Kızıl Civa Satışı Yasak mı?

Kırmızı civa neden yasak: kırmızı renkli ile alakalı olarak öne çıkan daha farklı bir konu ise bunun satışının yasak olup olmadığıdır. Özellikle bu konuda birden çok haberin hem Türk medyasında hem de dünyanın farklı yerlerinde ortaya çıkan gelişmelerden bahsetmek gerekiyor. Ülkemize bu ürünü gizli bir şekilde sokmaya çalışan kişilerin daha önce yakalandıklarını biliyoruz. Bu durum basına net olarak yansımıştır.

Bunun yanı sıra hem ABD hem de farklı ülkelerde benzer şeylerin yaşanmasının ardından ilgili madde ile alakalı birçok farklı konu da gündeme gelmiştir. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi bu ürünün yeniden popüler olmasının nedeni Sovyetler Birliği zamanında bununla alakalı yapılan çalışmalar ve yazılan makalelerdir. İşte bunların içeriğinde kırmızı renkli olarak bilinen maddenin özellikle nükleer silah yapımında kullanıldığı ifade edilmiştir. Hatta bir damlasının büyük bir zarar vereceği de söylenmiştir. Bunların gerçek olup olmadığına dair farklı birçok görüş vardır.

Ancak söz konusu maddeyi üzerinde taşıyan ve satmaya çalışan birçok insanın bulunması, bunların yakalanması ve tutuklanması sonrasında ilgili iddiaların en azından bir kısmının gerçek olduğunu göstermesi gibi bir sonuç karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı ilgili konuya dair daha çok araştırma yapılması en mantıklı olanıdır.

ABD ve Türkiye’de satışı yoktur. Aynı şekilde dünyanın birçok yeri için de bu durum geçerli olmasından ötürü bunun satın alınması neredeyse imkansızdır. Hatta bununla alakalı bazı internet ilanlarından bahsetmek gerekirse fiyatının 1 milyon dolardan başladığını görmekteyiz. Fakat bu gerçek bir kırmızı renkli mı yoksa sahte mi sorusu da akıllara gelir.

Son olarak bunun Nazi Almanyası döneminde de gündeme geldiğini söylemek gerekiyor. Özellikle Hitler tarafından bu madde kullanılarak birtakım silahların yapılmasının planlandığı tarihi belgelere yansımıştır. Zaten bunun gibi birçok değişik belge ve evrak içinde geçmesinden ötürü günümüzde en çok merak edilen ve hatta birçok insanın satın alarak sahibi olmak istediği özel bir maddedir.

Kızıl Civa Nereden Alınır?

Kırmızı civa nasıl bulunur: Kızıl civa satın almak isteyen kişiler bunu nereden ve aynı zamanda nasıl yapacaklarını çok merak ediyorlar. Yazımızda da ifade ettiğimiz gibi bu madde kesinlikle çok tartışmalıdır. Bundan dolayı halen varlığı ile alakalı olarak birçok değişik görüş vardır. Bazıları bunun gerçekten var olduğunu ifade ederek gerçek bir kırmızı renkli civa sahibi olduğundan bunu yüksek fiyatlar üzerinden satmak istediğini dile getiriyor. Fakat bu konuda deneyim sahibi olmayan insan oğlu ne kadar gerçek olup olmadığını anlama hususunda yetersiz kalır.

Tabi ki burada her zaman dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bir diğer husus ise kırmızı renkli olan bu civanın insan sağlığı üzerindeki zararlarıdır. Yararlarından bahsettikten sonra bunun olumsuz taraflarına baktığımızda sinir sistemi hasarının yaşandığı iddia edilir. Buharının alınmasının ardından kişide unutkanlık, görme sorunları, yorgunluk ve baş dönmesi gibi durumların görüldüğü dile getirilmiştir.

Bunun yanı sıra ilgili madde ile alakalı olarak bilinmesi gereken bir diğer zarar ise böbrekler üzerinde olumsuz etkileri ortaya çıkarmasıdır. Hatta bunun kullanımının sonrasında insan sağlığı açısından oldukça kötü olan böbrek yetmezliği gibi bir durum ortaya çıkabilir. Son olarak ise daha farklı bir olumsuzluğun ise üreme sistemi üzerinde görülmüş olduğunu söylemek gerekiyor.

Dedikodu Mu Gerçek Mi?

Her şeye rağmen bunların çok büyük bir kısmı sadece dedikodulardan ibaret olmasından dolayı bu maddenin daha fazla araştırılması ve hakkında bilgi toplanması gerekiyor. Özellikle satın alma konusunda çok istekli olan kişilerin unutmaması gereken şeylerin arasında ise kara borsada bunun alınabilmesidir. Bu durum sadece Türkiye için geçerli değildir. Kızıl civa dünyanın her yerinde öyle kolaylıkla alınabilecek bir madde değildir.

Tüm bunlara rağmen özellikle maddi anlamda sorunu olmayan kişiler, kırmızı civanın ne anlama geldiğini ve özelliklerinin gerçek olup olmadığını anlayabilmek için bunu satın alabilirler. Ancak unutmamak gerekiyor ki bu madde yasaktır. Kullanımı konusunda sınırlar vardır. Bütün dünyada devletlerin buna karşı sert bir tutumu vardır. Bunların her biri kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır.

Kızıl Civa Nedir; En son olarak tüm iddialara dair söylemek gerekiyor ki; kızıl civa hakkında dile getirilmiş, iddia edilmiş ve etkili olduğuna dair inanılmış tüm hususlara dair hiçbir kanıt yoktur. Hatta son dönemde birçok insan ve bilim adamı bu konuda araştırma ve çalışmalar yapmasından ötürü bunun kesinlikle bir şehir efsanesi olduğu sonucuna varmışlardır. Evet, kızıl olarak bilinen bir civa vardır. Ancak bunun insanın ömrünü uzattığı, insanın gençleştirdiği ve hatta ölümsüzlük verdiği kesinlikle doğru değildir.