Kral Midas Gerçek Mi? Gerçekten Var mı? - Şartları Neler

Kral Midas Gerçek Mi? Gerçekten Var mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kral Midas Gerçek Mi; Frig krallığı kralları olan Gordios tarafından yönetilmektedir. Günü birinde kral öldüğünde ülke kralsız kalmıştır.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Kral Midas Gerçek Mi? Gerçekten Var mı?
23 Mart 2024
220 okunma
Kral Midas Gerçek Mi? Gerçekten Var mı?

Kral Midas da efsaneler arasında yerini almıştır. Midas’ ı bu kadar ünlü yapan şeylerden biri eşekkulaklı olarak bilinmesidir. Herkesten kulaklarını saklaması halk arasında böyle bir söylentiye neden olmuştur. Aynı zamanda dokunduğu her şeyi altına çevirmiş olması da kralı efsane yapan sebeplerden biridir.  Kral Midas gerçek mi? sorunu sormak da normal denilebilir. Midas’ ın kral olma şekli de efsaneyi kuvvetlendirmektedir.

Kral Midas Gerçek Mi; Midas’ ın Kral Oluşu

Frig krallığı kralları olan Gordios tarafından yönetilmektedir. Günü birinde kral öldüğünde ülke kralsız kalmıştır. Aynı zamanda eski kralın yerine geçecek kimse de yoktur. Halk hem krallarının ölümüne hem de başka kralları olmadığına üzülür. Bu durumda kâhinlere gidilir ve yardım istenir. Kâhinler de o gün at arabasıyla şehre giren kişini kral olması gerektiğini söyler. Bunu duyan halk şehrin girişine giderek birini gelmesini beklerler. Bu sırada Midas ve ailesi kendi şehirlerini terk edip göç etmektedirler. Bu sırada Frig krallığına gelirler ve coşku ile karşılanırlar. Artık Midas kral olmuştur. Midas gerçek mi? sorusuna bu olay da sebep olmuştur. Kralın ölümü de efsanedir. Surlarının asla yıkılamayacağını ve yenilmeyeceğini düşünen Midas günü birinde kalesi ve şehri yerle bir edilerek yenilir. Bu durumda Midas hüzne boğulur ve sonunda boğa kanı içerek intihar eder. Bütün bu anlatılanlar efsane olduğu için Kral Midas gerçek mi? gibi bir soru ortaya çıkar. Yapılan araştırmalar Midas’ ın ölüm sebebinin boğa kanı içmek değil, aldığı darbeden dolayı öldüğünü ortaya koymaktadır. Bu araştırmalar da Midas’ ın kafatası incelenerek yapıldığı için olayın tamamen efsane olmadığını bilim insanlarının ortaya koyduğu bulgular tarafından gerçek olduğunu da ortaya koymaktadır.

İlginizi Çekebilir: https://sartlari.com/boga-burcu-kadini/