Kurt Adamlar Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı? - Şartları Neler

Kurt Adamlar Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kurt adamlar gerçek mi tartışmaları da bilimsel açıklamalar sonucu cevap bulmaktadır. Dolunayın kurt adamlar üzerinde etki yarattıkları da bir ara dile getirilmiştir.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Kurt Adamlar Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı?
27 Mart 2024
333 okunma
Kurt Adamlar Gerçek Mi?, Gerçekten Var mı?

Kurt adamlar konusunda dünya çapında pek çok olay söz konusudur. Bazıları hurafe bazıları ise abartma yoluyla ele alınmıştır diyebiliriz. Nitekim bu hikayelerin başı Ortaçağa kadar uzanmaktadır. Kurt adam olduğu düşünülen varlıkların katledilmesi çok vahim bir olaydır. Nitekim kurt adam olarak düşündüklerin kişilerin aslında akli veya fiziki olarak sorun yaşamalarından kaynaklı öyle bir görüntü ortaya çıkmıştır. Nitekim Ortaçağ da yaşanan bu olay sonrasında gerçek anlaşılmış olsa da Engizisyon mahkemeleri bu yaratıkların yaratılışlarından dolayı da suçlamışlardır. Tanrı’nın bu şekilde bir varlığı yaratabileceğini düşünmemişlerdir. Kurt adamlar gerçek mi sorusuna karşılık tezler bilim adamlarınca çürütülmüş ve ispatlar da sunulmuştur.

Kurt Adamlar Bilimsel

Tıpta ki ismi lycantrophy olan bu varlıkların iki anlamı vardır. Kurda dönüşme gücüne sahip olacak kadar öfke veya sinir yaşama durumu ve kurt sanma psikolojisi bu iki anlamı oluşturmaktadır. Bilim adamları daha çok sinirsel olaylar sonucu böyle durumların ortaya çıktığını iddia etmektedir. Kurt adamlar gerçek mi tartışmaları da bilimsel açıklamalar sonucu cevap bulmaktadır. Dolunayın kurt adamlar üzerinde etki yarattıkları da bir ara dile getirilmiştir. Bu konuda bilimsel olarak açıklığa kavuşmuştur. Nitekim dolunay zamanlarında bazı insanların ruhsal olarak etkileşim gördüğü ve daha sinirli ya da sıkıntılı oldukları belirlenmiştir. Kurt adamlar gerçek mi soruları dolunay durumununda ele alınması sonucu çürütülmüştür. Değişik ülkelerde bu konuyla alakalı farklı yaşanmış öyküler yer alsa da bu öykülerde yer alan adamlar kurt veya başka bir varlık değildir. Yaşanılan ani sinir krizleri ya da psikolojik sorunlardan dolayı kendilerini değiştirme yoluna gitmiş kişilerdir. Görünüm açısından da fiziki unsurlara sahip olan kişilerin kurt adam olarak lanse edilmesi tamamen abartıdan ibarettir.

İlginizi Çekebilir: https://sartlari.com/basit-lif-ornekleri/