Malın Satılması İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Malın Satılması İçin Dua
29 Eylül 2021
26 okunma
Malın Satılması İçin Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Malın satılması için dua arayışında olanlar aslen bereketin ve kazancın artış göstermesini sağlayan surelere değinir. Nitekim malın satılması üzerine kazanç elde edilir ve bereketin fazla olması niyet edilir. Bunun için de öncelik verilen Duha Suresi oluyor ve malın satılmasını isteyenler tarafından sık sık okunur.

Duha Suresi Arapça okunuşu zorlayıcı değil ve bunun üzerine kolaylıkla ezberlenir. Birkaç gün tekrar etmeniz halinde ezberler ve her sabah işe gitmeden önce okuyabilirsiniz. Söz konusu malın satışı olduğu için işe gitmeden ya da dükkanı açmadan önce okunması uygun görülür. Böylece bereketli bir güne başlamanız kaçınılmaz olacaktır.

Bereketin ve de kazancın artış göstermesinde dua ile güne başlamak önemli bir yere sahiptir. Dualarınızı hiç eksik etmemeniz ve niyetinizi her daim dile dökmeniz fayda sağlar. Hatta bunlara ek malın satışı ve de berekete karşı şükretmeyi de ihmal etmemeniz gerekir.

Dua ve şükür eşliğinde haneye katılan bereket gün geçtikçe artış göstermeye başlayabilir. Bunun için malın satışına değinilir ve dua ile iyi dileklere geçilir. Üstelik abdest alarak güne başlamak ve arka arkaya duaları tekrar etmek fayda var. Elinizde bulunan malların satışında ve bereketin artmasında dua son derece etkilidir. Bunun için de en uygun olan dualara yönelmek ve tekrar etmek fayda sağlar.

Yemin olsun, kuşluk vaktine; Kararıp sakinleştiğinde geceye ki; Rabbin seni bırakmadı ve sana darılmadı. Elbette işin sonu senin için öncesinden daha hayırlı olacaktır. Rabbin sana mutlaka lütuflarda bulunacak, sen de memnun olacaksın. O seni yetim bulup barındırmadı mı? Seni yol bilmez halde bulup yol göstermedi mi? Ve seni yoksul bulup zengin etmedi mi? O halde sakın yetimi ezme! El açıp isteyeni de sakın boş çevirme! 11. Rabbinin lütuflarını şükranla an.

 

Kur'an'da hangi süre bir malın satılması için etkilidir?
Bir malın satılması için o mal üzerine yedi defa Duha Suresi, yedi defa da Fil Suresi okunup üflenirse Allah’ın izni ile o mal en kısa zamanda satılır. 5- malın satılması için zariyat suresinin 58.ayeti 15 gün 400 defa okunur. Muhakkak ki Allah; O, rızık verendir, güç, kuvvet sahibidir.
Duha ve Fil suresi ne için okunur?
İşte detaylar… Mal satmak için okunan dualar, genellikle Duha ve Fil sureleridir. Bu surelerin okunmaları, Fil suresi, bir malın satılmasının hayırlı olması amacıyla okunur. … Bu iki surenin beraber okunması, mal sahibi için genel olarak hayırlıdır.
Satış yapmak için hangi dua okunur?
Rabbena ya Kuddüs, `ecma` in acilena fil fulusin nasi ` Bu duayı özellikle esnaflar okusun iyi satış yapmak için kalpten bir defa okusun. Paraya sıkışık ve mali desteğe ihtiyacı olanlar okusun.
Evimi kiraya vermek için hangi duayı okumalıyım?
“Allahümme Mâlike’l-mülki tü’til mülke men teşâu ve tenziu’l mülke mimmen teşâ’, ve tüızzu men teşâu ve tüzillü men teşâ’, bi yedikel hayr, inneke alâ külli şey’in kadîr.”
Bir şeyin satılması için hangi sure okunur?
Bir malın satılması için o mal üzerine yedi defa Duha Suresi, yedi defa da Fil Suresi okunup üflenirse Allah’ın izni ile o mal en kısa zamanda satılır. 5- malın satılması için zariyat suresinin 58.ayeti 15 gün 400 defa okunur. Muhakkak ki Allah; O, rızık verendir, güç, kuvvet sahibidir.