Masaj Taşı Ne İşe Yarar? - Şartları Neler

Masaj Taşı Ne İşe Yarar?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Masaj Taşı Ne İşe Yarar, yüzün güzel olmasını sağlayan yüz masaj taşı ne işe yarar? Temizlik ve bakım için neler yapılması gerekir?

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Masaj Taşı Ne İşe Yarar?
14 Eylül 2023
128 okunma
Masaj Taşı Ne İşe Yarar?

Masaj taşı ne işe yarar biliyor musun? Işıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak istiyorsan, yüzünün daha dinamik, daha genç görünmesini istiyorsan yüz masajını nasıl yapılacağını, hangi taşların işe yaradığını hemen keşfet.

Yüz masaj taşı nasıl kullanılır ne gibi etkilere sahiptir ve hangi saatlerde masaj yapılmalıdır? Güzel yüzünün daha da enerjik parlaması için taşları ve masaj tekniklerini sana özel inceledik. Sen de hemen keşfet ve uygulamaya başla.

Masaj Taşı Nedir?

Masaj taşı ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Özellikle yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi ve yeni kırışıklıkların önlenmesi adına son yıllarda kullanılan bir masaj tekniği ve ürünüdür.

Doğal bakım kürleri olarak uygulanan masaj taşları ile özellikle dudak kenarları, mimik bölgesi, göz kenarları, alın bölgesinde oluşan derin çizgilerin görünümünde hafifleme ve kırışıklıkların giderilmesi hedeflenir.

Kan dolaşımını hızlandırma etkisi sayesinde cildin daha enerjik ve dinamik görünür. Ayrıca cildindeki toksitler hızlı bir şekilde yok edilir ve adeta ışıldarsın. Elmacık kemikleri daha belirgin hale gelir ve mimik çizgilerindeki azalma sayesinde enerjik ve parlak görünürsün.

Yeşim taşı ne işe yarar, masaj taşı olarak nasıl kullanılır? Piyasada çıkarılmış çok sayıda masaj taşı bulunur. Bunlar farklı renklerde ve görünümlerdedir. Bu taşların pek çoğu cilde iyi gelir. Ancak bazıları yapısında özel formüllerle, ciltteki toksinlerin atılması konusunda etkili olarak biliniyor.

Pembe Kuvars taşı yüze faydaları kullananların olumlu yorumlarıyla referans bilgisi niteliğinde elde ediliyor. Büyük silindirler şeklinde yapılan yüz masaj taşları genellikle boyun bölgesi alın ve yanaklarda daha fazla etkilidir. Kaza ayaklarındaki kırışıklıkları düzeltme ve çenenin toparlanması açısından öneriliyor.

Antiaging etkileri sayesinde yaşlanma artık daha geç görülebilir ve oluşmuş çizgilerin etkileri düzenli kullanımlarda geçirilir.

Yüz Masajı Taşı Çeşitleri Nelerdir?

Masaj taşı ne işe yarar, hangi masaj taşı daha etkilidir? Peki yüz masajında kullanılan taş çeşitleri nelerdir biliyor musun? Sıra dışı renkleri, şık tasarımları ve cilt toparlanmasında etkili çok sayıda ürün çeşidi bulunuyor. Bunlardan bazılarını senin için inceledik.

 • Gua sha taşı en çok kullanılan masaj taşları arasında yer alıyor.
 • Etkisi en çok ve hızlı sürede görülen taşlardan ikisi de kuvars ve Yeşim taşıdır.
 • Amatist ve amber taşlarıyla yüz çizgilerini azaltmada kullanılan masaj ürünleri etkilidir.
 • Turmalin ve safir gibi taşlar gibi mimik çizgileri ve kaz ayaklarını etkilemeye yönelik çok sayıda masaj ürünü bulunuyor.
 • Yakut ve inciden oluşturulmuş roll on ürünleri de piyasanın en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor.

Yeşim taşı yüze faydaları arasında yaşlanma etkilerinin geciktirmesi ve oluşmuş yaşlanma belirtilerinin giderilmesinden bahsedebiliriz. Alında toparlanma, boyun, alın ve gıdı bölgesindeki sarkmaların ve deformasyonların giderilmesinde etkilidir.

Peki yeşim taşı nasıl kullanılır biliyor musun? Masaj teknikleri genellikle kullanılan masaj ürünlerine bağlı olarak farklılık gösterir. Ancak hepsini düzenli olarak kullanmak gerekiyor. Ortalama bir aydan sonra etkileri gözle görülür hale gelir ve düzenli olarak kullanılması halinde ifadelerin daha canlı ve cildinin daha berrak olduğu biliniyor.

Masaj Taşı Ne İşe Yarar

Masaj Taşı Ne İşe Yarar

Yüz Masajı Taşı Nasıl Kullanılır?

Masaj taşı ne işe yarar, yüz masajında nasıl kullanılır? Masaj hangi bölgelere yapılır ve ekstra solüsyonlar gerekli midir?

Yüz masaj taşı kullananlar, Gua Sha Taşı ile üretilen yüz masajı aletleri ciltteki baskının hafifletilmesi adına çok rahatlatıcı etkilere sahip olduğunu söylüyorlar. Roller şeklinde üretilen bu taş sayesinde günün yorgunluğunu atabilirsin.

Yüzündeki kan dolaşımını hızlandırarak daha dinamik görüntüye geçebilirsin. Hücrelere oksijen taşınmasında çok etkilidir. Elle yapılan yüz masajına alternatif olarak geliştirilen bu teknikler hem cildin bakteriyel etkilerinden korunması adına hem de taş üzerinde bulunan çeşitli bileşenler sayesinde cilde daha iyi nüfus etmesini sağlar.

Gua Sha taşı masajı yapmanın faydalarından şöyle bahsedelim;

 • Kan dolaşımını arttırır.
 • Hücrelere oksijen transferini destekler.
 • Hücrelerinin genç kalması ve yenilenmesinde faydalıdır.
 • Ciltte oluşabilen şişliklerin giderilmesinde faydalıdır.
 • Gözenekleri sıkıştırmak ve yaşlılık etkilerini geciktirmek için çok yararlıdır.
 • Derin çizgilerin görünümünde azalma ve ince çizgilerin etkisini yok etme gibi etkilerde yardımcıdır.
 • Daha dinamik ve enerjik bir görüntü kazanmanı sağlar.
 • Yüz bölgesindeki akapunktur merkezlerine temas eder ve diğer organları ve bedenin bütününü olumlu şekilde etkiler.
 • Cilt renklerindeki ton farklılıkların giderilmesinde etkilidir.
 • Lenfatik drenajı desteklemesi açısından yüz masajı taşı tavsiye ediliyor.

Yüz Masajı Ne Kadar Süre Uygulanmalı?

Masaj taşı ne işe yarar, şişlikleri geçirir mi? Yüz masajının uygulanması süresi oldukça önemlidir. Özellikle uyku öncesinde yapılması uyku esnasında ciltte üretilen hormonlar ve çeşitli salgıların daha aktif şekilde transfer edilmesini sağlayacaktır. Toksinlerin atılmasında da oldukça etkilidir.

Yeşim taşı yüz masaj aleti kullananlar Kadınlar Kulübü yorum ve değerlendirmelerinde haftada en az 3 veya 4 gün yapılması tavsiye ediliyor. Elbette masajın süresi ve periyodik programları kişilerin yaşına ve cilt yüzeyindeki yapılanmaya bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Uygulamalar, uyku esnasında kan dolaşımını artırır. Ciltteki ton farklılıkları giderilir ve özellikle koyu halkaları azaltır. Masaj taşlarını kullanırken;

 • Öncelikle cilt temizliği mutlaka yapılmalıdır.
 • Kullandığın nemlendirici ya da gece bakım kremini tüm yüze boyun ve dekolte bölgesine uygula.
 • Yeşim taşı veya pembe kuvarstan alınmış silindirin tüm yüz bölgelerine uygulanması gerekiyor.
 • Dudak çevresi, yanak bölgeleri, kaz ayaklarının olduğu bölgelere aşağı yukarı hareketlerle fazla bastırmadan uygulaman gerekiyor.
 • Göz kapaklarının üzerine yapılırken fazla bastırmadan hafifçe uygulanması önemli.

Yüz masaj aletleri sadece silindir şeklinde değil, damla şeklinde veya dikdörtgen gibi farklı formatlarda bulunuyor. Ayrıca kalp şeklinde yüz masajı taşları veya oval formatları bulunuyor. En önemli husus, istikrarlı ve rutin olarak kullanmaktır.

Yüz Taşı Masajı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Masaj taşı ne işe yarar, taş seçimi nasıl yapılır? Her cilt yapısına, yaş ve yüzdeki cilt bozukluklarına bağlı olarak yüz masajı taşının seçimi oldukça önemlidir. Hem taş hem de şekil itibariyle mutlaka cildine uygun masaj aletini seçmen gerekiyor. Rahat kullanımları sayesinde genellikle manuel tutuş rahatlığı tüm yüz aletlerinde bulunuyor.

Yüz taşı masajı etkisini genellikle 3 haftadan sonra göstermeye başlar. Ancak ilk kullanımdan itibaren dahil ciltteki rahatlık hissedilebilir. Kılcal damarları etkilediği ve dolaşımın etkisinin artırıldığı biliniyor. Hatta bu roller uygulamalarının kemik ve kas dokularını güçlendirdiği söyleniyor.

Etkili sonuçları almak için sabah rutini ve akşam rutinine katman gerekiyor. Özellikle ilk bir ay günde 2 kez uyguladığın sürece daha hızlı bir etkileşim göreceksin. Cildindeki toksinlerin atılmasında etkili rol oynadığını fark edeceksin.

Uyku öncesinde yapılması hem uygulanan gece kreminin ve kırışık önleyici kremlerin daha iyi şekilde cilde nüfus etmesini sağlarken, gece uyku esnasında üretilen çeşitli hücre yenileyici formüllerin de etkisini artırır. Cilt, gece boyunca daha rahat dinlenir ve cilt altındaki yapı taşları çok daha iyi çalışır.

Masaj taşı nasıl kullanılır, temizlik ve bakımını nasıl yapılmalıdır? Gibi konularda tam kapsamlı araştırmalar yaparak daha genç görünebilir, yaşlılığın etkilerini olabildiğince geciktirebilirsin.