Merlin Gerçek mi?, Gerçekten Var Mı? - Şartları Neler

Merlin Gerçek mi?, Gerçekten Var Mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Tabi ki de Merlin bir efsanedir ve Merlin gerçek mi diye soranlara verilecek cevap da bu olmalıdır.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Merlin Gerçek mi?, Gerçekten Var Mı?
19 Mayıs 2024
160 okunma
Merlin Gerçek mi?, Gerçekten Var Mı?

Merlin, kelt efsanesinde yer alan ve günümüz popüler kültüründe de filmlere konu olan bir karakterdir. Ünlü bir büyücü olan Merlin Kral Arthur döneminde yaşamaktadır. Pek çok doğaüstü gücü olan bu büyücü, güçlerini her zaman iyi bir şekilde kullanmaktadır. Pek çok kişi Merlin’in Kral Arthur’un hem arkadaşı hem de hizmetkarı olduğuna inanıyor. Bazı insanlar ise Merlin’in bir zaman gezgini olduğuna inanmaktadır. Yani Merlin her zaman karşımıza çıkabilir bir büyücüdür. Merlin’dn bahsedilen ilk eserin Britanya Krallarının Tarihi kitabıdır. İnannçlara göre Merlin’in annesi bir ölümlüdür. Ama babası bir büyücüdür ve dolayısı ile de Merlin güçlerini babasından almıştır. Merlin gerçek mi sorusunun sorulması da zamanda yolculuk yaptığına inanıldığı içindir.

Merlin’in Efsanelerdeki Yeri

Bir diğer efsaneye göre merlin bir büyücü değil Druid olmaktadır. Bu efsaneye göre Merlik eğitmek için Kral Arthur’un karşısına çıkmaktadır. Aynı zamanda da bu efsanede bir de Bilge Süleyman adında bir kuzguna sahip olduğu söylenmektedir. Merlin’in kötü bir kardeşi vardır ve Merlin bu kötülükleri durdurmak için kardeşini öldürmek zorunda kalmıştır. Bu dönemde Arthur Kral olduğu zaman ilk kez bir Druid tahta çıkmış olur ve Duridler artık çok daha güzel bir yaşama sahip olmaktadır. Tabi ki de bunların her biri bir efsanedir ve Merlin gerçek mi diye soranlara verilecek cevap da bu olmalıdır.

Tabi ki popüler kültürde Merlin ile aşk ilişkileri de bir araya getirilmiştir. MErlin’inin peri Vivian’e aşık olduğu, kutsal kase gibi güçleri olan bir kase ile bağdaştırıldığı daha pek çok efsane bulunmaktadır. Fakat bunların her biri bir efsanedir ve resmi hiçbir belgeye dayandırılamadığı için Merlin gerçek mi sorusunun cevabı hayır olmaktadır.