Nazardan Korunmak İçin Dua - Şartları Neler

Nazardan Korunmak İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Nazardan Korunmak İçin Dua
12 Ekim 2021
216 okunma
Nazardan Korunmak İçin Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Halk arasında kişiler tarafından kem göz olarak da bilinen nazar kişilerin enerjileriyle alakalı bir durumdur. Kişilerin enerjileri ne kadar kötüyse başka bir varlığı etkilemesi de o kadar kolay olmaktadır. Tarih boyunca kişilerin gözlerinin değmesinin düşünülmesinden dolayı bu kişilere kem gözlü denmiştir. Kişilerin gözlerinin ve enerjilerinin canlı ya da cansız her türlü varlığa zarar verebildiği bir aşikârdır.

Nazar değmesi hakkında olan yorumlar değişim göstermektedir. Bazı kişiler bunun bir batıl inançtan ibaret olduğunu düşünürken, bazı kişiler ise kem göz ve nazara karşı önlemlerini almaya çalışır. Dinimizde nazarın ve kem gözün belirtildiği birçok durum ve söz vardır. Bu yüzden bu durumun dinimizde hali hazırda bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. Buna bir kanıt olarak Hz. Muhammed (s.a.v)’in sözlerini verebiliriz. Buna ek olarak dinimizde kişilere nazar değmesi halinde ya da nazardan korunabilmeleri için okunan başlıca dualar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Nazar Duası’dır.

Nazarın en çok değdiği başlıca kişiler olarak yeni doğmuş bebeklere, lohusalık sürecinde olan kadınlara, güzel gözüken bir kadına veya erkeğe, herhangi bir malı olan kişileri örnek olarak verebiliriz. Bu kişilerin yıldızlarının ne kadar düşük veya yüksek olduğuna bağlı olarak kişiler kem gözlerden etkilenebilmektedir. Kişiler nazardan korunabilmek adına çeşitli yollara başvurmaktır. Bunlardan bir tanesi de kişilerin evlerinde ya da üzerlerinde nazar boncuğu adı verilen bir taş taşımalarıdır. Bu taşın üzerindeki gözün kötü enerjileri içine hapsedip çektiği düşünülmektedir. Dinimizde nazardan korunabilecek dualar bulunmaktadır. Bu dualar Nazar Duası ve Felak Suresi’dir.

Nazar Duası: “Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah’a sığınırım.”

Felak Suresi: “Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.”

Peygamber efendimiz nazar için ne okurdu?
Hz. Peygamber (s.a.s.) ayrıca, torunları Hasan ve Hüseyin’i nazar ve benzeri olumsuzluklardan korumak için onlara şu duayı okurdu: “Her türlü şeytan ve zehirli hayvanlardan ve bütün kem gözlerden Allah’ın eksiksiz kelimelerine sığınırım.” (Buhârî, Ehâdîsu’l -enbiyâ, 10; bkz: İbn Mâce, Tıb, 36).
Nazara karşı hangi dua iyi gelir?
Okunuşu: “Euzü bi-kelimâtillahittâmmeti min şerri külli şeytânin ve hâmmetin ve min şerri külli aynin lâmmeh” Anlamı: Şeytanların, haşaratın ve kem gözlerin şerrinden Allah’ın kusursuz kelamlarına sığınırım. Okunuşu: Bi’smi’llâhi’r-rahmâni’r-rahîm. *Kelam Suresi 51. … *Kelam Suresi 51.
Evde nazar olduğunu nasıl anlarız?
Evde nazar belirtileri, ortaya çıkan görünmez kazalar, anlaşmazlıklar ya da kavgalar, evden soğuma, evdeki bereketin kaçması, ev içinde ve odalarda ortaya çıkan kasvetli hava evde nazar belirtilerindendir.
Nazardan korunmak için ne yapmalıyım?
Ayna. Evet, aynayı size yönelen negatif bakışlardan korunmak için kullanabilirsiniz. … İğne. … Yuvarlak takılar, halka şeklinde zincirler yüzükler. … Tuz. … Asla övünmeyin. … Tanımadığınız biriyle ilişkiye girmek. … Bazıları konuşmalarında çok fazla negatiflik saçıyor. … Dua.
Nazar değen kişi ne okumalı?
Nazar duasının Türkçe okunuşu şöyledir: Ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semiûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnû. Ve mâ huve illâ zikrun lil âlemîn

İlginizi Çekilebilir;

Nazarı Kovup Yok Eden Dua | Göz Değmesine Okunacak Dua