Ne Dilersen Olduran Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Ne Dilersen Olduran Dua
18 Eylül 2021
59 okunma
Ne Dilersen Olduran Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Ne dilersen olduran dua olarak pek çok sureye değinilebilir. Öncesinde son derece etkili olduğu bilinen Salavatı Mecule ele alınabilir ve birkaç kez okunabilir. Salavat diye anılmasından anlaşıldığı üzere tekrar edilmesi uygun görülür. Ancak tekrara karşılık tüm olmaz dediğiniz duaların olması mümkün hale gelebilir.

Salavatı Mecule Peygamber için salavat anlamına gelir. Daha çok sabah namazından önce tekrarlanması uygun görülür. Bunun gibi yatsı namazı sonrasında da dile dökülebilir. Son olarak uykudan uyandığınız zamanlarda birkaç kez tekrar etmeniz de en doğrusu olacaktır. Tüm bu süreçlerde dile dökülen dualara ve dileklere en kısa sürede yanıt verilir.

Olmaz veya gerçekleşmez dediğiniz tüm dileklere dair en doğrusu dualara sığınmak olacaktır. Özellikle de mucizevi olarak bilinen birkaç duayı hiç eksik etmemek gerekir. Aksine vakit buldukça dile dökmekte fayda var. Sadece duaları okumak yerine ardından dileklere de geçebilirsiniz. İsteklerinizi sıralayabilir ve yerine gelmiş gibi şükretmeye başlayabilirsiniz.

Bu özel ritüeller ve de dualar neticesinde dileklerin gerçekleşmesi mümkün olabilir. İstekleriniz maddi ya da manevi olarak ele alınır. Gerek kaygılardan uzaklaşmak gerekse başarılı veya bereketli bir döneme girmek gibi ayrı dileklere yoğunlaşabilirsiniz. Her biri için de mucizevi olan duaları öğrenmeniz ve Türkçe anlamları üzerine dile dökmeniz faydalı olacaktır.

‘Allah’ım! Efendimiz, Önderimiz Muhammed (S.A.V)’e salat ve selam eyle ki, Sen müşkillerimi bu salat yüzünden çözer, sıkıntılarımı bu yüzden açar, düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır, yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar ve ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin.”

Bir şeyi çok istersen hangi dua okunur?
‘Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel’azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh.
Dileklerin kabul olması için hangi dua edilmelidir?
İşte Dilek duası okunuşu… Estagfirullah min külli mâ kerihallah, Estagfirullahel’azîm ellezî lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyûme ve etûbü ileyh.
Bir duanın kabul olması için ne yapmalıyız?
Duanın kabul olması için nelere dikkat edilmelidir? … Duadan önce tövbe ve istiğfar edilmeli. … Duadan Önce Allah’a Hamd Edilmeli, Peygamber Efendimize Salavat Getirilmeli. … Dua İçten, Tevazu İle Yalvararak Yapılmalı … Israrla Dua Edilmeli. … Umut Ve Korku İçinde Dua Edilmeli. … Dua Ederken Zaman Seçimine Dikkat Edilmeli.
Virdi Settar kim yazdı?
Şirvani
Ne zaman yapılan dua kabul olur?
(Zariyat 18) Seher vakti, gecenin son altıda biridir. Gecenin ikinci yarısından sonra da dualar kabul olur. [Gece, akşam ile imsak vaktinin arasıdır.] Hadis-i şerifte, ezan okunurken dua geri çevrilmez ve ezanla kamet arasında yapılan dualar kabul edilir buyuruldu.