Porselen Makyaj Malzemeleri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Porselen makyaj fiyatı 2019, porselen makyaj fondöteni, porselen makyaj ürünleri

Anasayfa > Genel > Porselen Makyaj Malzemeleri
25 Şubat 2019
295 okunma
Porselen Makyaj Malzemeleri
Okuma süresi: 2 dakika

Porselen makyaj fotoğraf çekimleri, film çekimleri, özel gün ve gecelerde ve özellikle ışıklı mekânlarda cildin kusursuz ve mükemmel görünmesi için yapılan makyaj türüdür. Porselen makyaj günlük kullanım için ağır ve kullanışsız bir tercihtir. Çünkü porselen makyaj doğal bir duruş vermez. Günlük makyajınızda elde etmek istediğiniz bu sadeliği yakalayamazsınız.  Canlı ve doğal bir ifadenin yanı sıra soğuk ve daha mat bir görünüm vermenize sebep olur.

Kullanılan Porselen Makyaj Malzemeleri ciltte oluşan kalıcı kusurları gidermek adına sivilce izi, akne lekeleri ya da çil lekelerini kapatarak cilt pürüzlerini gizlemekte yardımcı olmaktadır. Gelin makyajları olarak en sık tercih edilen makyaj tarzı olduğunu söyleyebiliriz.

Porselen Makyaj Nerede Kullanılır?

Genellikle porselen makyajlar gelin makyajı, nişan makyajı, fotoğraf çekimi, video, kısa film, reklam veya dizi çekimi gibi özel, önemli günlerde tercih edilmektedir. Ağır ve net duruşları olan bir makyaj türü olduğundan dolayı her gün kullanıma uygun değildir. Cilt kusurlarını, lekelerini ortadan kaldıran, kusursuz kapatıcı etkisi yaratan ve yüzü şekillendirerek gerek küçük gerek büyük bir görünüm sağlayan makyaj türüdür. Ünlüler genellikle bu makyajı kırmızıhalıda, davetlerde, film galalarında tercih etmektedir.

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri için öncelikle Make Up artistleri bir baza ihtiyaç duymaktadır. Makyaja henüz başlamadan önce makyaj bazı cilde sürülür. Ten rengine uygun olarak tercih edilen fondöten cilde uygulandıktan sonra transparan pudra ile fondöten cilde sabitlenir. Ten renginden iki ton açık bir kapatıcı kullanılmaktadır.

Genellikle allık şeftali türünde tercih edilir. Porselen makyajda cilt makyajı tamamlandıktan sonra göz makyajı yoğun ve belirgin tercih edilmektedir. Ağır ve etkili bir makyaj olması nedeniyle takma kirpik kullanılmaktadır. Takma kirpik isteğe göre kısa ya da uzun olarak tercih edilmektedir. Yine isteğe göre eye liner da kullanılmaktadır.

Porselen makyajda dikkat etmeniz gereken noktalar da vardır. Bu noktalar renklerin birbirine uygun olması gerektiği durumudur. Bunun yanı sıra makyaj tamamlanana kadar mimik kullanmamaya çalışmanızdır. Çizgilere dolma olmamasından dolayı bu önemli bir noktadır. Makyajı mutlaka temizlemeniz ve cildinizi temizlemeniz gerekmektedir.