Sevdiğinle Evlenmek İçin Etkili Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Sevdiğinle Evlenmek İçin Etkili Dua
21 Eylül 2021
53 okunma
Sevdiğinle Evlenmek İçin Etkili Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Sevdiğinle evlenmek için etkili dua olarak Yasin Suresi ele alınabilir ve duanın tamamlanması üzerine dileklere geçilebilir. Bunun gibi hayırlı kısmet için okunan çeşitli surelerin ve de ayetlerin bulunduğunu unutmamak gerekir. Kısa ayetlere değinebilir ve Türkçe meali üzerinden dile dökmeye başlayabilirsiniz.

Hayırlı bir kısmet arayışında olanlar için Furkan Suresi başı çeker. Hatta surenin tamamı yerine 74. Ayete değinilir ve birkaç kez okunması uygun görülür. Ayet hayırlı kısmet ve de evlilik üzerine ele alınır. Son derece anlamalı olan bu sure ve ayet üzerinden niyetinizi belli edebilirsiniz. Niyetin Arapça dua eşliğinde belirtilmesi kadar iyi dileklere de geçmek gerekir.

Furkan Suresi günün her saati okunabilir ve dileklerinizi iletmeye başlayabilirsiniz. Özellikle de sabah ezanından sonra duaya geçmeniz en doğrusu olacaktır. Birkaç rekat kılınan namazın ardından evlilik için duaya geçebilirsiniz. Bu aşamada etkili olan sureleri es geçmemek gerekir. Aksine ayetleri öğrenmeli ve tekrar ederek niyetinizi açıkça belirtmelisiniz.

 

Evlenemeyen ve de kısmetinin kapalı olduğunu düşünen kişilerin önceliği duaya yönelmek oluyor. Hayırlı bir geleceğe sahip olmak adına dualara yönelenler sayıca fazla. Bunun için de en etkili sureler ve de ayetler dikkate alınır. Her birinin eksiksiz olarak dile dökülmesi gerekir. Hatta diğer yandan Türkçe meali de öğrenilmeli ve bu şekilde sık sık tekrar etmelisiniz.

 

“…Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takvâ sahiplerine önder kıl!”

Sevdiğinle evlenmek için hangi dua okunur?
Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadun. Allahu la ilahe illa hüvel rahmanirrahiym. Allahu la ilahe illa hüvel ferdussamed. Allahu la ilahe illa hüvel zahirul batınınu.
Evlilik için Ya Fettah Ya Bais kaç kere?
Her gün 573 kez “Ya Bâis Ya Fettâh celle celâlühû” ismi zikir edilir ise kişinin kazancı artr. – Cuma gününde 1062 kez veya ikindi namazında sonra aksam oluncaya kadar 1626 kez “Ya Bâis, Ya Fettâh celle celâlühû” okuyan kişinin her türlü kısmeti açılır ve hayırlı bir evlilik yaparlar.
Kaderin açılması için hangi dua okunur?
Bunun dışında evlenmek isteyenleri kısmetlerinin açılması için her gün şu duayı okumaları öneriliyor : ”Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru. (Manası : Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.
Hayırlı bir evlilik için nasıl dua edilmeli?
” Rabbim bu kısmetim hayırlı ise benim eşim olsun değil ise o kişiden beni soğut. Bu durum için seni vekil ediyorum ya Rabbim.” TÜRKÇESİ “…Rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen).”
Kısmetinin kapalı olduğu nasıl anlaşılır?
Ticaretle uğraşıyorsanız kar yerine devamlı zarar ediyorsanız nasibiniz kapalı demektir. Özel sektörde çalışıyorsanız ama bir türlü yükselemiyorsanız nasibiniz kapalı demektir. Evlenme yaşına geldiğiniz halde bir türlü evlenemiyorsanız kısmet kapalılığı yaşıyor olabilirsiniz.