Sınav Öncesi Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Sınav Öncesi Okunacak Dua
27 Eylül 2021
35 okunma
Sınav Öncesi Okunacak Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Sınav öncesi okunacak dua zihin açıklığı verir ve başarılı olmanızı mümkün kılabilir. Öyle ki zihnin açık olması sınavda bulunan soruları kolaylıkla değerlendirmenizi sağlar. Bununla birlikte sınav sorularına dair yanıtı değerlendirmek ve daha kontrollü bir şekilde ilerlemek esas alınır. Öyle ki sabırlı ve kontrollü olmak sınavdaki başarınızı etkiler.

Söz konusu imtihanlar yani sınavlar olduğu zaman dile dökülen ilk dua İsra Suresi oluyor. Uzun bir sure olarak bilinir ve bunun yerine kısa ayetlerine değinilir. Hatta imtihana dair ele alınan ayetin 10 kez tekrar edilmesi uygun görülür. Sınav öncesinde vakit bulduğunuz kadar tekrar edebilirsiniz. Arka arkaya tekrarlar ile rahatlamaya başlar ve de odaklanırsınız.

İsra Suresi zihin açıklığı veren ve de başarıya iten dualar arasında gösterilir. Bunun için sadece sınav öncesinde değil mevki atlama ya da kariyer planları üzerine de ele alınabilir. Surenin tekrarlı olacak şekilde okunması kişinin başarılı olmasına imkan tanır. Başarıya odaklanmak isteyenler sık sık dualara yönelir ve şansını yükseltir.

Sınav öncesinde aklınıza gelen duaları arka arkaya sıralamanız faydalı olacaktır. Sadece İsra ile sınırlı kalmaz ve buna ek Fatiha okuyabilirsiniz. Hatta İhlas ve Nas, Felak duaları da edilebilir. Her birinin tekrar edilmesi üzerine kendinizi daha iyi hisseder ve sınavda başarılı olabilirsiniz.

“Ya Rabbi! Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çıkar. Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.’

Sınava girecekler için hangi sure okunur?
Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” On dokuz defa okunacak.
Sınava girerken Kalem Suresi kaç defa okunur?
Kalem suresi sınava girecek öğrencinin kalemine 1-3 ya da 7 kez okunduğu zaman Allah’ın izni başarı sağlanabilir. Yara ve çıbanlara karşı toplamda 7 defa okunabilir. Kalem suresinin 16-19. ayetleri 1 kere okunmalı, 20. ayeti de 7 kere tekrarlanmalıdır.
Sınav için Fetih suresi kaç kere okunur?
İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” On dokuz defa okunacak
Sınava girecek öğrenciler için hangi dualar okunmalı?
Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” On dokuz defa okunacak. – Bu dua her an, her zaman, mubah olan herhangi bir işe başlarken okunur.
Başarılı olmak için hangi Esma ül Hüsna?
Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” (On dokuz defa okunacak).