Sınavda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Sınavda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua
30 Eylül 2021
43 okunma
Sınavda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Sınavda başarılı olmak için okunacak dua nedir öğrenenler o gün geldiğinde sık sık tekrar edebilir. Öyle ki duaları tekrarlı olacak şekilde okumak hem zihin açıklığı verir hem de kontrollü olmanızı mümkün kılar. Bu tarz sınavlarda heyecan yapmak kaçınılmaz oluyor. Heyecana bağlı olarak ise hata yapma payı artıyor ve istenilen sonucu elde etmek halay oluyor.

Sınavda başarılı olmak isteyenler İsra Suresi üzerinden kontrolü ele alabilir. Şöyle ki surenin zihin açıklığı verdiğine inanılır ve sınav öncesinde okunması tavsiye edilir. Ancak duanın son derece uzun tutulduğunu unutmamak gerekir. Bunun için sadece 80. Ayet üzerinde durulması yeterli olacaktır. Kısa olan bu ayeti de sınav öncesinde 10 kez okunması önerilir.

İsra Suresi uzun olsa da sınavlara dayalı kısa bir ayete yer verilir. Ayetin tekrarlı olacak şekilde okunması da zihin açıklığını mümkün kılar. Hatta isteyenler sınav öncesinde abdest alabilir. Öyle ki abdest aldıktan sonra edilen dualar daha kısa süre içerisinde kabul olur. Bununla birlikte kendinizi daha iyi hissetmeniz de kaçınılmaz hale gelir.

Ayetin tekrarlı okunması için sınav başlamadan önce birkaç dakikaya ihtiyacınız olacaktır. Ardından derin bir nefes alabilir ve besmele çekerek sınava yönelebilirsiniz. Daha sabırlı ve sakin bir şekilde sınava odaklanmak başarı hedefinize ulaşmanızı mümkün kılabilir.

“Ya Rabbi! Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çıkar. Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.”

Sınavı kazanmak için nasıl dua edilir?
Sınav için sıraya oturunca şu âyet okunur; “Rabbi’şırahli sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.” ANLAMI:”Ya Rabbi! Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.”
Sınava girene ne okunur?
Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” On dokuz defa okunacak.
Sinavda basarili olmak icin hangi zikir?
BAŞARI DUASI İÇİN EN GÜZEL ALTERNATİF… Ya Hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir, Rabbi temmim bi’l hayr
Fetih Suresi sınav için kaç defa okunur?
İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” On dokuz defa okunacak
Deneme sınavı kazanmak için ne yapmalıyız?
Bolca soru çözmelisiniz. Konu tekrarı yapmalısınız. Eksik konularınıza yoğunlaşmalısınız. Evde soru çözerken süre tutmalısınız. Özellikle paragraf soruları gibi zaman alan konularda kendinizi hızlı olmaya teşvik etmelisiniz. Bol bol kitap okumalısınız.