Sınavı Kesin Kazandıran Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Sınavı Kesin Kazandıran Dua
19 Eylül 2021
33 okunma
Sınavı Kesin Kazandıran Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Sınavı kesin kazandıran dua bulunmasa da zihin açıklığı veren surelerden söz edilebilir. Sınavlardan istediğiniz sonucu almak ve başarılı olmak adına surelere yönelebilirsiniz. Hemen sınav başlamadan önce edilen dualara karşılık daha iyi hissetmeye başlarsınız. Bu durum sorulara odaklanmanızı ve doğru yanıtlara yönelmenizi mümkün kılabilir.

Sınavdan önce okunması şiddetle tavsiye edilen Saleten Tincina Duası ele alınabilir. Dua zihin açıklığı verdiği için herkesin tercihi haline gelmiştir. Bu dua ile başarılı olanların sayısı da oldukça fazla. Ancak sadece dualara güvenerek sınava katılmak hata olacaktır. Bunun yerine çalışmalı ve kendinizi hazır hissetmelisiniz. Hazır hissettikten sonra dualar ile sınavlara yönelmeniz en doğrusu olacaktır.

Saleten Tincina Duası sınava girmeden hemen önce sadece 1 kez okunmalıdır. Eğer ki zamanınız yeterse birkaç tekrar ile okumaya devam edebilirsiniz. Hatta öncesinde 3 kere Elham ile İhlas sureleri de ele alınabilir. Tüm bu etkili dualar sınav öncesinde heyecanınızı alacaktır. Zihin açıklığı vereceği için de sorulara odaklanmakta sorun yaşamazsınız.

Heyecana yenik düşmemek ve de kontrollü bir şekilde sınavı tamamlamak başarılı olmak adına önem arz eder. Tüm bu manevi duygulara karşı dualara yönelmeniz fayda sağlayacaktır. Öyle ki sınav öncesi okunması gereken pek çok sure bulunuyor. Sureler kadar ayetleri de es geçmemeli ve mealleri üzerinden tercihte bulunmalısınız.

“Allah’ım! Hz. Muammed’e (asm) ve onun ümmetine salat eyle. Bu salavatın ve peygamberimizin hürmetine bizi bütün korku ve belalardan korusun. İhtiyaçlarımızı yerine getirsin, günahlarımızı temizlesin. Yaşarken ve öldükten sonra derecelerin en üstüne yüceltsin. Ey merhametlilerin en merhametlisi Yüce Allah’ım, dualarımızı kabul eyle. Hamd, âlemlerin rabbi Allah’a (CC) mahsustur.”

 

Heyecanı yenmek için hangi dua okunur?
“La ilahe illallahul halimul kerim ve subhanallahi rabbil arş-il azim ve subhanallahi rabbissemavati seb-i ve rabbil arşil azim velhamdulillahi rabbil alemin.” Kelimetül Ferec duası, her türlü sıkıntıda anında, “Sıkıntımı aç Ya Rabbi” diye dua ederse sıkıntısı anında açılacaktır.
Sınavın iyi geçmesi için Fetih suresi kaç tane okunur?
Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” On dokuz defa okunacak.
Sınava giren için hangi sure okunur?
Sınavlara girmeden önce, “Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” (isra suresi;80) okunmalıdır. Ardından sınav için sıraya oturduktan sonra ise, “Rabbi’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.” okunur.
Kalem Suresi sınav için kaç kere okunur?
Kalem suresi sınava girecek öğrencinin kalemine 1-3 ya da 7 kez okunduğu zaman Allah’ın izni başarı sağlanabilir. Yara ve çıbanlara karşı toplamda 7 defa okunabilir. Kalem suresinin 16-19. ayetleri 1 kere okunmalı, 20. ayeti de 7 kere tekrarlanmalıdır.
Heyecanını yenmek için ne yapmalıyım?
Nefes Egzersizlerini Deneyin. … Başarıya Olan İnancınızı Kaybetmeyin. … Önem Verdiğiniz İsimlerle Konuşun. … Hata Yapmaktan Korkmayın. … İşinize ve Düşüncelerinize Güvenin.