Sivilce İlaç Roaccutane Price - Şartları Neler

Sivilce İlaç Roaccutane Price

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sivilce ilaç Roaccutane price nedir, bu ilaç pahalı mı, sivilceleri gerçekten geçirir mi? Sivilce ilacı Roaccutane tedavisi işe yarıyor mu?

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Sivilce İlaç Roaccutane Price
14 Eylül 2023
126 okunma
Sivilce İlaç Roaccutane Price

Sivilce ilaç Roaccutane price, günümüzde birçok kişiyi ciddi sivilce problemlerinden kurtarıyor. İşte bu ilaç ve hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sizlere sunarak sivilce tedavisi hakkında bilgi sunmak istiyorum.

Sivilceler hem estetik hem de sağlık açısından problemler oluşturuyor. Bazı sivilceler çok daha yüzeysel nedenlere sahipken bazıları gerçekten genetik problemler ya da karaciğer yağlanması gibi durumlardan kaynaklanabiliyor. Sivilce ilaç Roaccutane price ile sivilce derdinden kurtulmanız için size kendi hikayemi anlatmak istiyorum.

Roaccutane Nedir?

Öncelikle hikayeme başlamadan önce bu ilacın nasıl bir ilaç olduğu hakkında bilgi vermek istiyorum. Roaccutane, izotretinoin isimli aktif bir bileşene sahip olan ilaçtır. Bu ilaç özellikle ciddi sivilce vakaların tedavi etmek amacıyla kullanılan tedavi seçeneğidir. Asıl alınan bir ilaçtır ve genellikle diğer akne tedavilerinde başarısız olan kişiler için kullanılır.

Bu ilaç kullanması birazcık daha ağır ve çok fazla yan etkisi bulunan ilaç türü olduğu için genellikle öncelikli olarak tercih edilmez. Farklı birçok sivilce tedavisi denedikten sonra artık doktorum benim bu ilacı kullanmama izin ver ve benim de ilaç sürecim böyle başladı.

Sivilce ilaç Roaccutane price zaman zaman değiştiği için aslında ben ihtiyacım kadar olan ilacı tek bir seferde satın aldım. Ancak bu ilacı düzenli olarak kullanmanız gerekmeyebiliyor. Kimi kişiler çok daha kısa sürede ilaç tedavisini tamamlarken kimileri daha uzun süre ve yüksek dozlarda ilaç uyguluyor. Ben çok uzun bir süreç yaşamadım ancak bu süreçte başımdan geçenleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Sivilce İlaç Roaccutane Price

Sivilce İlaç Roaccutane Price

Roaccutane Nasıl Kullanılır?

Bu ilaç kesinlikle doktor tedavisi ve önerisi kapsamında kullanılması gereken bir ilaçtır. Roaccutane doz hesaplama ve diğer tüm unsurlar doktorunuz tarafından yapılan testlere bağlı olarak verilecektir. Bu nedenle kesinlikle eczaneden kendinizin alıp öyle kullanabileceğiniz bir ilaç değil.

Kullanım için genellikle doktorunuz size bir reçete yazar. Reçetede günde kaç kez kullanacağınız ve ne kadar doz alacağınız belirtilir. Doktorunuzun yazmış olduğu tüm bu durumların hiçbir şekilde dışına çıkmamanız gerekir.

Ancak tedavi süreci yalnızca ilacı kullanmakla bitmiyor. Öncelikle cildinizi yeterli şekilde temizlemeniz için doğru bir cilt bakımına sahip olmalısınız. Cildiniz Roaccutane ilaç tedavisi süreçte oldukça hassas ve kuru hale gelecek. Bu nedenle mutlaka cildinizi nemlendirici ve güneş koruyucu ile korumanız gerekiyor.

Ayrıca ilacı kullanırken sık sık doktor tedavileriniz ve takibiniz olacak. Böylece tedavinin nasıl ilerlediği hakkında birlikte bir yol izliyorsunuz ve güncel durumuna göre doktorunuz yeni bir plan oluşturuyor.

Ayrıca bu süreçte hamile kalınmaması gerek. Çünkü hamileler bu ilacı kullanamıyor Sivilce ilaç Roaccutane price bu olarak çok yüksek bir ilaç olduğunu söyleyemem çünkü ciddi durumlarda kullanıldığı için doğru bir tercih olabilir.

Kimler Roaccutane Kullanmalı?

Bu ilacın oldukça etkili bir sonuca sahip olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bazı kişiler yalnızca sivilcelerimden kurtulmak amaçlı bilinçsiz bir şekilde bu ilacı kullanma eğiliminde bulunabilir. Ancak Roaccutane kullananlar mutlaka doktor tarafından belirlenmiş olan kişiler olmalıdır.

Kimler bu ilacı kullanmalı;

  • Öncelikle kesinlikle ciddi akne problemleri bulunan kişiler bu ilacı kullanmalıdır. Benim daha çok ciddi akne problemin yanında ağır iltihaplı sivilcelerim vardı ve bu sivilceler beni gerçekten çok rahatsız ediyordu.
  • Ayrıca diğer tedavilerin başarısız olması da gerekiyor. Kaç cildiye doktoru gezdikten sonra artık tedavilerin başarısız olduğuna karar verdik ve Roaccutane kullanmaya başladım.
  • Ayrıca kronik ya da tekrarlayan aknelere bulunan kişiler de bu ilacı kullanıyor. Akneler yıllar boyunca geçmiyorsa kişiler artık son çare olarak yine bu ağır ilaçlartan yana tercih yapıyor.
  • Ayrıca sivilceleriniz size sosyal ve duygusal etkiler oluşturuyor. Sivilceleriniz ciddi bir şekilde hayatınızı etkiliyorsa Sivilce ilaç Roaccutane price ilaç tedavisine başlayabilirsiniz.

Bu ilacın fiyatı her ilaçlara zam geldiğinde değişiklik gösteriyor. Roaccutane fiyat 2023 için eczanelerden detaylı olarak bilgi alabilirsiniz çünkü söylemiş olduğum bilgiyi siz bu yazıyı okuyana kadar güncelliğini yitirmiş olabilir.

Roaccutane Yan Etkileri Var Mı?

Bu ilaç çok ciddi bir ilaç olduğu için farklı birçok yan etkiye sahip. Aslında bu nedenle bu ilacı kullanmaya başlamadan önce tekrar düşünmenize neden olan durum yan etkiler oluyor. Sivilce ilacı Roaccutane yan etkileri için şunlardan bahsedeceğim;

  • Öncelikle ben bu ilacı kullanırken çok ciddi bir cilt kuruluyla karşılaştım. Özellikle yanak bölgesi ve dudak bölgesinde çok büyük kuruluk hatta çatlaklar oluştu. Bu nedenle mutlaka iyi bir şekilde nemlendirici sağlanmalı ve hem dudaklarınızı hem de yüzünüzü çok iyi bir şekilde nemlendirmelisiniz.
  • Bir diğer durum ise göz problemleri oluşması. Benim gözlerimde yalnızca kimi zaman kuruluk oluştu. Ancak bu ilacı kullanan diğer kişiler bazen tahriş ya da görme değişiklikleri gibi ciddi sorunlarla karşılaştığını da söylemiş.
  • Roaccutane Yan etkileri arasında kas ve eklem ağrıları da bulunuyor. Benim özellikle bacak eklerim çok ağrıdı. Ancak tedaviyi bıraktığım zaman ağrılarım da ortadan kayboldu.
  • Bir diğer yan etki olarak karaciğerde enzimlerinde artış oluyor ve kişiler bu dönemde sürekli olarak test veriyor. Gerçekten belirli bir süre sonra artık kan testi vermekten yorgun hale düşüyorsunuz.
  • Roaccutane ekşi sözlük ve diğer yerlerde de bu ilacın psikolojik olarak bir etki yaptığı her zaman bahsediliyor. Ben kısmi olarak depresyon gördüğümü söyleyebilirim ancak genelde depresif bir insanım bulduğum için neyden kaynaklandığını tam olarak belirtemiyorum.
  • Bu kişilerin kimi zaman sinirli ve irrite olduğundan bahsediliyor ancak duygusal değişiklikleri ben de yaşadım.

Bunların dışında bu ilacın aslında farklı birçok yan etkisi bulunuyor ancak ben bunlardan fazlasını gözlemleyemedim. Bu nedenle sizinle yalnızca bu yan etkilerden ve Sivilce ilaç Roaccutane price nedeniyle düzenli olarak harcama yapmak zorunda olduğunuzdan bahsetmek istiyorum.

Roaccutane Gerçekten Sivilceleri Kurutuyor Mu?

Roaccutane gerçekten dünya üzerinde oldukça popüler bir ilaç. Bu kadar yan etkisi olmasına rağmen cildinize çok iyi bir şekilde düzeltiyor ve gerçekten bebek gibi bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Özellikle aktif maddenin nedeniyle çok etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu ilaç sayesinde sebum üretimi azalıyor ve komedanlar temizleniyor. Hatta cildinizin temizlenmesi sürecinde bir kusma bölümü bulunuyor ve gerçekten yüzünüz tamamen sivilceyle kaplanıyor.

Ama daha sonra yavaş yavaş ilk tatlısı becerileriniz azalmaya başlıyor ve kalıcı izler gidiyor. Yani tedaviniz sonlandığında aslında çok güzel bir cildiniz kalıyor. Tüm bu duruma bakıldığında eğer sivilcelerini sizin için gerçekten bir problem oluşturuyorsa bu ilacı kullanmanızı tavsiye ederim. Roaccutane fiyat da henüz ciddi rakamlara ulaşmadığı için karşılanabilir tedavi.

Bu tedavi genellikle 4 ile 6 ay kadar devam ediyor. Benim tedavi sürecim tamamen 6 ay boyunca devam ettik ve 6 ayın sonunda gerçekten güzel bir cilde sahip oldum. Bundan sonra da düzenli olarak cilt bakımlarını yapmaya devam ediyorum ve cildimi her zaman bebek gibi tutmaya özen gösteriyorum.

Tedavi sırasında ayken doktorunuzdan mümkünse neden sivilce oluşumunun olduğuna dair bilgi alın. Böylece Roaccutane tedavi sürekli sonrasında bu durumu oluşturan ve tetikleyen durumlardan uzak durmaya özen gösterin. Özellikle yağlı yiyeceklerden kaçınmanızı tavsiye ediyorum.