Sizi Üzen Birine Okunacak Dua | Haksızlığa uğrayan kişi hangi duayı okumalı? - Şartları Neler

Sizi Üzen Birine Okunacak Dua | Haksızlığa uğrayan kişi hangi duayı okumalı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...

Üzen kişiyi pişman ettiren dua, size haksızlık yapan birine okunacak dua, vicdan azabı çekmesi için dua, yaptığına pişman ettiren dua, sana kötülük yapana okunacak dua

Anasayfa > Genel > Sizi Üzen Birine Okunacak Dua | Haksızlığa uğrayan kişi hangi duayı okumalı?
16 Şubat 2019
12.472 okunma
Sizi Üzen Birine Okunacak Dua | Haksızlığa uğrayan kişi hangi duayı okumalı?

Sizi üzen birine okunacak dua nedir konusunda aslında tek bir dua olduğunu söylemek mümkün değildir. Dua ruha şifa olan, insanı besleyen, umutlandıran, amaçlarına ulaştıran bir olgudur. Dinimiz gereği dua etmek herkesin ellerini açarak yaptığı bir eylemdir. Bazen Arapça bazen Türkçe dualar ederek Allahtan yardım isteriz. Bu konular iş sahibi olmak, eş sahibi olmak, iyi bir insan olmak, hayırlı insanlarla karşılaşmak gibi çeşitlendirilebilir. Konumuz olan sizi üzen birine okunacak dua ise kalp kırıklıkları için istenen duadır.

Kalp kırıklıkları için kul kalpten inanarak dua ederse Allah bu duaları geri çevirmeyecektir.

Sizi Üzen Birine Hangi Duayı Etmeniz Gerekir? | Seni üzene okunacak dua

Dua istektir, umuttur ve Allah kullarının bu isteklerini geri çevirmez. Eğer sevdiğiniz biri tarafından üzüldüyseniz, o kişinin artık sizi üzmemesi için dua edebilirsiniz.

Bu Duraları isterseniz namaz kıldıktan sonra, isterseniz günün herhangi bir saatinde edebilirsiniz. Dua etmek, yol bulmak, kalbinizi iyileştirmek için dua etmek en güçlü silahınızdır.

Eğer birisi sizi çok üzdüyse ve onun için bir dua kapısı arıyorsanız muhtemelen bu kişi sizin için çok değerli birisi. Bu nedenle kalbinizin ne kadar kırıldığını tahmin edebiliyoruz. Yüreğinize biraz olsun su serpebilmek için sizlere dua önerilerimizi hazırladık.

 

Sizi Üzen Kişi İçin Edeceğiniz Dualar

Sizi her ne sebepten olursa olsun üzen birisinin hatasını anlayarak sizden özür dilemesini ve kapınıza gelmesini istiyorsanız, bu kişiyle barışma yolları arıyorsanız, o kişinin size iyi davranmasını ve hislerinize karşılık vermesini istiyorsanız Kenzül Arş Duası, Ayetel Kürsi Duası ve Vefk Duasını okuyabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda bazı insanlar büyüye başvurmaktadır. Fakat büyü ne bu dünyada ne de ahirette sizin peşinizi bırakmayacak kötülükler getirecektir.  Sizi sevmeyen birisini kendinize büyü yoluyla bağlamak yerine Allah’tan umut ederek elinizi açıp dua etmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü büyü ile yapılan sevginin gerçek olmadığını bile bile kendinizi mutlu edemezsiniz.

Büyü niteliği taşımayan Havas İlmi dualarından yararlanabilirsiniz. Havas ilmi dualarında Aşk Vefkinden medet umarak Allah’a dua edebilirsiniz.

Kötülük yapana hangi dua okunur?
Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim. Allah’ım sen benim Rabbimsin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Sana dayandım
Düşmana karşı hangi esma?
Bismillahirrahmanirrahim, Allâhümme bi-satveti ceberûti gahrike. Ve bi-sür’ati iğâseti nasrike ve bi-ğayratike li-intihâki hurumâtike.
Sıkıntıdan kurtulmak için hangi sure okunur?
İnşirah suresi, Ayetel Kursi ve Fatiha suresi dertlerden ve sıkıntılardan sizi uzak tutacaktır. Allah-u Teala, İnşirah suresini sıkıntıya ve kedere düşmüş kullarına şifa niteliğinde göndermiştir.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/sizi-uzen-kisiyi-pisman-ettiren-dua/

https://sartlari.com/balik-burcu-erkegi/

https://sartlari.com/tasinmaz-kimlik-no-ile-tapu-sorgulama/

https://sartlari.com/sevdiginin-aklina-girmek-icin-dua/

https://sartlari.com/buyuye-karsi-okunacak-dua/