Su Diyeti Yapanların Yorumları - Şartları Neler

Su Diyeti Yapanların Yorumları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Su diyeti yapanların yorumları neler, su gibi kilo vermek mümkün mi, diyet yaparken sadece su içilir mi, su diyeti zararlı mı, su diyeti gerçekten zayıflatır mı?

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Su Diyeti Yapanların Yorumları
14 Eylül 2023
25 okunma
Su Diyeti Yapanların Yorumları

Diyet ve kilo verme konusunda en yenilikçi yöntem; su diyeti. Su diyeti yapanların yorumları bu diyetin oldukça başarılı ve etkili olduğunu söylüyor. Hadi su diyeti hakkında çok daha detaylı bilgileri birlikte inceleyelim.

Fazla kilolar hepimizin başına bir bela. Hem estetik olarak bizi rahatsız ediyor hem de gerçekten sağlık konusunda farklılıklarını görebiliyoruz. Kilo vermek ise ayrı bir bela. Bu nedenle sağlıklı bir kilo verme yolu bulmalı ve aynı zamanda bizi tok tutacak seçeneklere başvurmalıyız. İşte oldukça popüler olan su diyeti yapanların yorumları ve su diyeti hakkındaki bilgilerimizi sizinle paylaşmak istiyorum.

Su Diyeti Nedir?

Su diyeti terimi genellikle su tüketiminin artırılması ve suyun birincil içecek olarak tercih edilmesi anlamına gelir. Ayrıca kişilerin gün içerisinde bazı öğünler yerine daha fazla su içerek kendilerine tokluk hissi yaratması da su diyetini kapsar.

Su diyeti yapanların yorumları dikkate alındığı zaman bu diyetin dikkatli olunması durumunda son derece etkili bir yönteme sahip olduğunu söyleyebilirim. Özellikle su içmenin önemi vücudumuz için son derece yüksektir ve daha çok su içmek vücudumuza daha sağlıklı bir etki oluşturacaktır.

Bunun yanında su içmek tokluk hissi yaratır ve yemek miktarını kontrol etmeye yardımcı olur. Eğer su diyeti yapmak istiyorsanız özellikle yemek yemeden yarım saat önce su içmenizi tavsiye ediyorum. Yemekten hemen önce içilen su midenizin büyümesine neden olur ve üzerine yemek yediğiniz zaman mideniz daha da büyür. Bu da ileride daha büyük yeme problemlerinin oluşmasına neden olabilecektir.

Su orucu yapanlar yorumları kadınlar kulübü içerisinde de bu yorumlarını paylaşmış ve ne kadar kilo verdikleri hakkında bilgi sağlamışlar. Ancak su diyeti çok ciddi bir tehlike sahip olabildiği için size diyetin yapılması ve bu süreçte dikkat edeceğiniz şeyler hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgiyi sunmak istiyorum.

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su diyeti için kişiler bazı durumlarda suyu tercih ederek kendilerini bir tokluk hissi oluşturuyor ve buna bağlı olarak da kilo kaybediyor. İşte doğru bir şekilde bu su diyetini nasıl uygulayabileceğinizi açıklayacağım;

 • Öncelikle kendinize su içme alışkanlığı geliştirmeniz gerekiyor. Bunun için günde en az 8 bardak su içmeye çalışmalısınız. Eğer daha önceden bu kadar çok su içiyorsanız birden 8 bardak su seviyesine çıkmanız sizi zorlayabilir. Bu nedenle gün içerisinde her gün en az 2 bardak daha fazla su içerek alışkanlığınızı geliştirmenizi tavsiye ediyorum.
 • Su diyetinde su dışında herhangi bir içecek içmenizi tavsiye etmiyorum. Diyet kola ya da sıfır şekerli kola gibi farklı içecekler asla tüketmemelisiniz. Ancak şekerli olmamak şartıyla kahve, çay ya da ıhlamur gibi kolay içecekler tercih edebilirsiniz.
 • Ayrıca bu diyet herkes tarafından genellikle yemek yememek gibi anlaşılabiliyor. Kesinlikle böyle bir hataya düşmemeniz gerekir. Yemek yememek gibi bir durum söz konusu olamaz. Ancak su sayesinde elde etmiş olduğumuz tokluk hissi ile yemek porsiyonlarınızı çok çok çok daha az olmalı.

Şimdi su orucu yapanların yorumları dahilinde dikkat etmeniz gereken farklı noktalardan bahsetmek istiyorum. Çünkü uygulanan diyet programı sizin çok ciddi zararlar almanıza neden olabilir.

Su Diyeti Yapanların Yorumları

Su Diyeti Yapanların Yorumları

Su Diyeti Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Su orucu sırasında sizi tehlikelerden koruyacak farklı birçok öneri yapacağım. Çünkü su yetik dendiği zaman herkesin aklından farklı bir ses çıkıyor ve doğru bir şekilde uygulanacak diyet hakkında yeterli bilgi sağlanamıyor.

Su diyeti tehlikeli bir diyet olabilir. Hatta bazen su diyeti öldürdü gibi başlıklarla karşılaşabilirsiniz. Bundan endişelenmenize gerek yok çünkü doğru bir şekilde su diyeti yaparsanız doğru bir şekilde kilo verirsiniz ve tamamen sağlıklı kalırsınız.

Şimdi su orucu nasıl yapılır ve bu sırada nelere dikkat etmeniz gerekir en önemli detayları sizlerle paylaşıyorum;

 • Tamamen yemekten kesilmek doğru bir beslenme programı değil. Vücudunuzun sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmek için yemeğe hala ihtiyacı var. Ancak burada öncelik su içmek olduğu için suyu daha ön plana koyabilirsiniz. Yani acıktığınızda yemek yemek yerine bir tane su içmek ve günlük öğün sınırınızı çok daha düşük bir seviyeye getirmek kilo vermenize yardımcı olacaktır.
 • Yapmış olduğunuz küçük beslenmelerinde yeteri kadar yiyecek tüketmelisiniz. Mutlaka farklı vitaminlerden yararlanmalı ve gerekli protein ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız. Aksi takdirde yapmış olduğunuz diyet size zarar verecektir.
 • Su diyeti peş peşe su içmek değildir. Su zehirlenmesi diye bir durum bulunuyor ve tek seferde çok fazla su içmeniz vücudunuzda zehirlenme etkisi yaratıyor. Bu durumda da sonuç ölüme dahi varabiliyor.
 • Su orucu faydaları çok yüksek. Ancak doğru bir şekilde yapılırsa. Kimi kişiler su orucu sırasında farklı tozlar kullanarak yemek yeme ihtiyacını erteliyor ancak ben bunu tavsiye etmiyorum. Yapmış olduğunuz diyet ve sağlıklı olması için su içme sayısını artırmalı ve tokluk hissinizi artırmalıyız. Aksi takdirde farklı tozlar kullanmak vücudunuza bilinmeyen maddeleri almanıza neden olacaktır.
 • Genellikle yemeklerden önce 2 bardak su içmek kilo vermek konusunda yardımcı olacaktır ve ara öğünlerinizi de su ile değiştirebilirsiniz. Yani yalnızca kahvaltı yapmak ve gün içerisinde acıktığım zamanlarda su içmek daha sonra akşam yemeği yemek sizin için doğru bir plan olabilir ancak yediğiniz yemeklerin porsiyonlarına çok dikkat etmelisiniz.

Su diyeti hakkında farklı birçok kişinin diyetleri bulunuyor. Dr Hamit Çelik su diyeti yapanların yorumları kadınlar kulübü içerisinde sık sık paylaşılmış ve kimi kişiler zararla ayrıldığını belirtmiş kimi kişiler ise çok fayda aldığını söylemiş. İşte tam da burada bahsettiğim gibi diyeti nasıl yaptığınız önemli oluyor.

Su Diyeti Gerçekten Kilo Verdirir Mi?

Su diyeti yapanların yorumları genellikle bu diyet sonrasında gerçekten kilo verdiklerinden bahsediyor. Diyetin temel konsepti yemek miktarının düşürülmesi ve buna bağlı olarak kalori açığının oluşturulması.

Bu durumda da kişiler tabii ki kalori açığından kaynaklı olarak kilo vermeye başlıyor. Ancak doğru bir şekilde su diyet uygulamak istiyorsanız mutlaka su diyeti listesi oluşturulması gerekir.

 • Sabah kahvaltısında taze meyve suları tüketmeniz tavsiye edilir. 2 bardak taze sıkılmış elma suyu ya da portakal suyu gibi içecekleri kullanabilirsiniz ancak mutlaka hazır meyve suları kullanmamanız gerekiyor.
 • Ara öğünde ise papatya suyu içebilirsiniz. Bir bardak içmeniz yeterli. Dilerseniz başka bir çay türü de tercih edebilirsiniz ancak şekersiz olması önemli.
 • Öğle saatinde bir porsiyon yemeğinizi yiyorsunuz ve yanında mutlaka portakal suyu gibi meyveler tercih ediyorsunuz. Yemek sırasında hiçbir şekilde sıvı tüketmelisiniz.
 • Ara öğünde yine bir limon suyu ya da portakal suyu içebilirsiniz. İkisini karıştırmanız da mümkün.
 • Akşam yemeğinde ise çok az bir porsiyon yemek yiyebilirsiniz ve yarım saat sonrasında bir bardak elma suyu tüketebilirsiniz. Dilerseniz de bir elma ve yanında su içmeniz de mümkün.

Su Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

21 günlük su orucu kaç kilo verdirir; aslında kilo verme konusunda doğrudan bir sayıdan bahsetmek mümkün olmayacak. Çünkü vereceğiniz kilo sizin bu programı ne kadar sık uyguladığınız ve yanında neler tükettiğinize bağlı olarak değişir.

Ben yapmış olduğum su diyeti ile bir ay içerisinde 3 kilo kaybettim. Ancak çok sıkı bir diyet uyguladığımı söyleyemem. Eğer çok ciddi bir kilo probleminiz bulunuyorsa su diyeti gibi bir diyet yerine daha ciddi diyet yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Su diyeti yapanların yorumları genellikle 21 gün içerisinde 10 kiloya yakın kilo verebildiklerini söylüyor. Ancak yine burada altını çizerek tekrar söylüyorum ki yapmış olduğunuz diyette çok dikkatli olmanız gerekir ve gerekirse bir diyetisyen ile görüşmenizi tavsiye ederim.