TBT Ne Demek | #tbt Ne anlama gelir? - Şartları Neler

TBT Ne Demek | #tbt Ne anlama gelir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 4 dakika

Tbt ne demek, tbt nasıl kullanılır, tbt nasıl yapılır, tb ne demek, tb nasıl kullanılır, tbt nerede yapılır, tbt ne zaman yapılmalı

Anasayfa > Genel > TBT Ne Demek | #tbt Ne anlama gelir?
06 Nisan 2019
993 okunma
TBT Ne Demek | #tbt Ne anlama gelir?
Okuma süresi: 4 dakika

TBT Instagram’da kullanılan çok popüler bir etikettir. Tbt ne demek  ;Throw Back Thursdat anlamına geliyor. Yani Türkçe olarak ifade edersek Perşembe gününden bir kesit. Peki bu çılgınlık ne zaman başladı? TBT nasıl kullanılır?  TBT hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şey içerikte!

TBT Ne Zaman Yapılır?

TBT tabiî ki Perşembe günleri yapılıyor. 2012 yılında bu uygulama başlamış olup 2017 yılında popüler hale geldi.  Birçok Instagram kullanıcısı Perşembe günleri fotoğraf paylaşımlarının altına #tbt yazarak anılarını paylaşıyor.

Tb ve tbt farkı: Eğer eski fotoğraflarınızı Perşembe günü değil de Salı, Pazartesi, Cuma, Cumartesi ya da Pazar günü paylaşacaksınız #tb şeklinde paylaşabilirsiniz. Bu sayede Throw Back yani geçmişe dönüş paylaşımları yapmış olursunuz.

Tbt ne demek nasıl kullanılır diyenler bilgi sahibi olduğuna göre bu akımdan geri kalmadan TBT çılgınlığına katılım sağlayabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

TBT Neden Yapılıyor?

Aslında çoğu kişi sadece popüler akıma katılım sağlamak için TBT yapıyor. Asıl mantığı ise diğer TBT yapan dünya çapındaki insanlar ile yeni arkadaşlıklar kurabilmek, takipçi sayısını arttırmaktır. Bir başka neden ise geçmişse geri dönüş, anıları yad etmek.

Tbt Türkçesi perşembeye doğru, Perşembe gününden bir kesit olarak çevrilir. Türkçenin diriliş hareketine göre bu akıma karşılık #hgg kullanılsa da maalesef TBT kadar popüler olamadı.

TBT Nasıl Ortaya Çıktı?

Kimilerine göre ilk olarak Sports İllustrated adlı dergide Nice Kicks isminde bir blog tarafından throw Thursday hastagi ile beraber Perşembe günleri basketbol ayakkabıları paylaşılmaya başladı. Daha sonra ise bu akım giderek yayıldı. Instagramın sıkı takipçileri tarafından TBT Perşembe günlerinin vazgeçilmezi haline geldi.

Instagram kullanıcıları Perşembe dışındaki günlerde de eski fotoğraflarını tb hastagi ile paylaşmaya başladı. Tb ne demek diyenler için geçmişe dönüş anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

TBT Hangi Sosyal Medya Hesaplarında Kullanılır?

Tbt instagram hesapları üzerinden sıklıkla kullanılıyor. Ancak kişiler facebook üzerinden de anılarını Tbt hastagi ile paylaşmakta. Eğer sizde paylaşım yapmak ne günlerdi demek istiyorsanız Perşembe günü eski fotoğraflarınızı paylaşıp yorum kısmına #tbt yazın!

TBT Kullanmanın İpuçları Neler?

Tbt açılımı sosyal medya kullanan kişiler tarafından çok fazla bilinmese de topluluğa katılma, bir şeyden geri kalmama, popüler uğruna kullanılıyor. Ancak Tbt kullanmanın amacı açık! Aynı hastagi kullanan birçok kişi ile bağlantı kurarak takipçi sayısını arttırmak ve yeni takipçiler ile daha fazla beğeni almak.

  • Tbt kullanmayı bilmiyorsanız adım adım söylediklerimizi uygulayın.
  • Öncelikle İnstaram hesabınıza giriş yapın. Daha sonra ise 10 yıl önce, 1 yıl önce hatta bir hafta önce çekilen bir fotoğrafınızı paylaşırken açıklama kısmına #tbt yazın.
  • İşte bu kadar basit! Fakat TBT’yi sadece Perşembe günü yapmalısınız.
  • Diğer günlerde eski fotoğraflarınızı paylaşırken açıklama kısmına #tb yazabilirsiniz.

Tbt instagram kullanıcıları tarafından 2019 yılında da popüler olarak kullanılmaya devam ediyor.

İnstagram’da Takipçi ve Beğeni Nasıl Arttırılır?

Takipçi arttırmanın birçok yolu var. Son zamanlarda herkes takipçi satın alıyor. Ancak bunun için belirli bir ücret ödemeniz şart. Ücret ödemeden takipçim olsun hem de beğenim arttırsın diyorsanız vereceğimiz önerileri bir deneyin.

Hastag ( #) Yap! Fotoğrafların yayılması yapılan hastaglara bağlı. Daha fazla popüler olmak derdindeyseniz en çok kullanılan hastaglari deneyin. Peki bu hastaglar nelerdir? İşte cevabı; #love, #instagood,#me , #cute, #follow, #beautiful,  #happy, #photooftheday… Açıklama kısmına bu hastaglari yerleştirin. İnstagram fotoğraf başına 30 tane hastag kabul ediyor. O zaman sizde hastag nimetlerinden bol bol yararlanabilirsiniz.

Fitre Kullanmak Eskide Kaldı! Artık İnstagramda en büyük ilgiyi fitresiz, yüksek kalitede fotoğraf alıyor. Bu nedenle fitre kullanmayı bırakın ve doğal fotoğraflarınızı koyarak beğeni sayınızı arttırın.

Kolaj Yapın! Genellikle kolaj fotoğraflarda etkileşim daha yüksek. Çünkü takipçilerinize birden fazla içeriği aynı anda sunuyorsunuz. Kolaj uygulamalarını cep telefonlarınıza indirerek fotoğraflarınızı kolay bir şekilde hazırlayabilir ve takipçilerinize sunabilirsiniz.

Yer Etiketi Yapın! Fotoğraf paylaşırken konumunuzu paylaşmanız daha çok takipçi elde etmenizi destekler. Aynı yere giden kişilerde konum etiketi üzerinden size daha rahat ulaşabilir.

Kişi Etiketleri de Önemli! İnstagram üzerinden arkadaşlarınızla çekindiğiniz fotoğrafları paylaşırken kişileri etiketlemeyi unutmayın. Bu sayede fotoğrafta bulunan paylaşımlar onlarında profillerinde gözükür. Arkadaşlarınızın profillerine bakan kişiler sizin hesaplarınıza rahatlıkla etkileşime geçebilir.

İnstagram Hesabınızı Tanıtın! Nasıl mı? Facebook ya da diğer sosyal medya hesaplarınız üzerinden de Instagram adınızı ya da direk olarak Instagram hesabınıza ait linki paylaşın. Böylelikle diğer sosyal medya hesaplarındaki kişilerde sizi daha rahat bulabilir.

Hedef Kitleleri Beğenin! Instagram’daki hedef kitlelerin beğenilmesi, Instagram adınızın görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle yapılan istatistiklere göre her 100 beğeni için 6.1 oranında takipçi kazanmanız mümkün olacak.

Instragram’da Yarışma Düzenle: Takipçi sayılarını arttırmak isteyen kişiler ya da kuruluşlar İnstagram hesapları üzerinden yarışma düzenlemeli. Bunun için yarışmayı tanıtan görseli paylaşın. Daha sonra yarışmaya katılmak isteyenlerin görseli beğenmeleri gerektiğini açıklama kısmına ekleyin. Bu sayede hem beğeni sayınız hem de takipçi sayınız artacak.

Paylaşım Saatlerine Dikkat! Öyle bir zaman diliminde paylaşım yapmalısınız ki insanlar fotoğraflarınızı ya da paylaştığınız tanıtımları kesinlikle es geçmemeli. Bu vakitler genellikle insanların işte ya da okulda olmadıkları zaman dilimleri. Sabah saatleri, gece 22:00’dan 01:30 arasına kadar paylaşım yapabilirsiniz. Kişilerin en çok aktif olduğu saatlere dikkat etmeniz takipçi ve beğeni sayılarının artmasını destekler.

Önerilen Hesapları Takip Et! Instagram kullanıcılarının bildiği üzere ana sayfada önerilen kişiler çıkar. Bu kişiler sizin takip ettiğiniz kişileri takip edenlerdir. Önerilen kişileri takip etmenizde daha fazla kullanıcıya hitap etmenizi destekler. Daha sonra memnun olmazsanız takipten çıkabilirsiniz.

Düzenli Programlama Sistemi: Çalışırken Instagramda aktif olmayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken düzenli olarak paylaşım yapma programı indirmek olacak.  Programı dilediğiniz gün, istediğiniz saate ayarlamanız yeterli. Sizin yerinize paylaşım yapacak olan yazılım sayesinde her zaman aktif kalacaksınız.

Mavi Renk Fotoğraf! İçerisinde mavi olan fotoğraflar diğerlerine göre daha fazla beğeni alıyor. Yapılan incelemeler sonrasında bu durum kanıtlandı. Bu nedenle deniz, gökyüzü temalı fotoğraflar yayınlayarak da beğeni sayınızı arttırmanız mümkün olacak.  

Bunun yanı sıra başka kullanıcıların, arkadaşlarınızın, en popüler sosyal medya hesaplarının üzerine yapılan yorumlar ile de takipçi sayısı arttırmanız mümkün olacak. Tbt paylaşımları da takipçi ve beğeni sayısının arttırılmasında son derece önemli. Perşembe günleri bu önerilere de dikkat ederek Instagram üzerinden paylaşımlarınızı oluşturun.

TBT Ne Demek Türkçesi?
İşte TBT’nin açılımı! İngilizce kökenli Throw Back Thursday’ın kısaltması olan TBT, daha çok Perşembe günleri kullanılıyor. Adeta perşembe günlerinin olmazsa olmazı olan bu hashtag diğer günlerde sadece “TB” olarak kullanılır.
TBT Nedir Whatsapp?
Throw Back Thursday
TBT Paylaşırken Ne Yazılır?
TBT’nin anlamı, geçmişe ait olan fotoğraf – önceden çekilen bir fotoğraf anlamını taşımaktadır. Instagram’da TBT sistemini kullanmak için sadece paylaşacağınız herhangi bir gönderinin açıklama kısmına #tbt etiketini eklemeniz yeterli olacaktır.
TB Ne Demek Instagram?
TBT adından da anlaşılacağı üzere Thursday yani Perşembe gününe has bir etkinliktir. Her hafta Perşembe günü bu akım tekrarlamaktadır. Ancak Perşembe gününü kaçıranlar ya da farklı bir günde gerçekleştirmek isteyenler yalnızca #TB yani Throwback etiketiyle de paylaşım yapabilmektedir.